حجاریان امام خمینی (ره) را متهم به رویکرد ماکیاولیستی کرد!
کد خبر: 1076484
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004W2e
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰

سعید حجاریان، امام خمینی (ره) را به داشتن رویکرد ماکیاولیستی متهم کرد.
روزگاری نه چندان دور و در زمانی که دولت و مجلس به اصطلاح اصلاحات حاکم بود، زمینی کردن مقدسات به بهانه اباحی‌گری کار را به جایی رساند که اشخاصی جسارت پیدا کردند و به باور‌های مذهبی توده‌های میلیونی مردم مسلمان، اهانت کردند: «من برای خودم معیاری دارم که اگر امام حسین هم فردا بیاید اینجا کابینه تشکیل بدهد، براساس معیار‌های خودم اگر ایشان هم از قانون اساسی عدول کند، کابینه امام حسین را به مجلس می‌کشم!»
یا دیگری تقلید را کار میمون توصیف کردند. در جدید‌ترین نمونه از این کج فهمی‌ها، سعید حجاریان که از او به عنوان یکی از تئوریسین‌های اصلاحات نام برده می‌شود، در گفت‌وگویی، امام خمینی را به رویکرد ماکیاولیستی متهم کرده است. او در مصاحبه با یک نشریه مدعی شده حضرت امام (ره) در زمان حیات خود دچار چرخش فکری- سیاسی شده است.
حجاریان که به نوعی امام خمینی (ره) را به داشتن سیاست نتیجه‌گرایی صرف و ماکیاولیستی (رسیدن به هدف از هر طریق) متهم می‌کند، مدعی شده نظریه اخلاق امام همچون فقه‌شان عرفی شده است. وی دلیل آن را تأثیر قدرت بر اخلاق عنوان و تأکید می‌کند بعد از رحلت امام خمینی (ره) نیز تصویری نتیجه‌گرا [از سوی حاکمیت]از ایشان ارائه و تبلیغ می‌شود تا بتوانند در لوای آن صرفاً بر پیامد‌های امور متمرکز شوند.
اکنون از مؤسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی انتظار می‌رود که در مقابل این تفسیر غلط، انحرافی و مغرضانه حجاریان از شخصیت بنیانگذار انقلاب اسلامی واکنش نشان دهد و اجازه ندهد که ساحت امام خمینی (ره) با قرائت‌های سیاسی مورد خدشه قرار گیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار