خرید ارزانترین بیمه بدنه خودرو با بیشترین تخفیف از موتور جستجوی بیمه دات کام
کد خبر: 1076280
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004VzM
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸

خرید ارزانترین بیمه بدنه خودرو با بیشترین تخفیف از موتور جستجوی بیمه دات کام

رپورتاژ آگهی/ با نزدیک شدن به پایان سال 1400 و نزدیک شدن زمان تمدید بیمه های خودرو باید بیش از پیش  به سلامت وسیله نقلیه و احتمال حادثه فکر کرد. انتخاب بیمه بدنه مناسب خودرو، یکی از چالش‌ها و دغدغه‌های افرادی است که تمایل دارند از این بیمه نامه استفاده کنند. زیرا پوشش‌ها و تنوع در طرح‌های این بیمه ماشین در شرکت‌های بیمه متفاوت بوده و نیاز به بررسی و استعلام دارد. بیشترین میزان عدم رضایت مردم از بیمه، مربوط به فرآیند خرید و دریافت بیمه بدنه خودرو است. مشکلاتی که هنگام خرید بیمه و در زمان دریافت خسارت وجود دارد، معمولا برای افراد زمان‌بر و گیج‌کننده است.  عدم آشنایی افراد با روند خرید بیمه، نیاز به مراجعه حضوری، طی کردن مراحل پیچیده برای ارزیابی و دریافت خرید و  زمان‌بر بودن فرآیند تعیین خسارت تا دریافت خسارت و … از مشکلاتی هستند که برای افراد ایجاد می‌شود.با این وجود، شرکت‌های بیمه اقدام جدی برای حل این مشکل نکرده‌‌اند و تنها راه‌حل نسبی که ارائه شد، موتورجستجو و خرید آنلاین بیمه بدنه است. بهتر است که پیش از خرید بیمه بدنه، شرایط استعلام، مقایسه و خرید راحت را بررسی کنید تا بهترین نوع بیمه اتومبیل را خریداری کنید. خواندن این مطلب به همه رانندگانی توصیه می‌شود که در صدد خرید ارزان ترین بیمه بدنه با بهترین پوشش‌ها هستند.

بیمه بدنه خودرو چیست؟

بیمه بدنه به نوعی از بیمه گفته می‌شود که خسارت‌های وارد شده به خودرو در حین تصادف یا ساکن را جبران می‌کند. همانطور که می‌دانید در بیمه‌نامه‌های خودرو صرفا ابتیاع بیمه نامه خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه اجباری بوده و بیمه بدنه خودرو و در صورت لزوم، اخذ الحاقیه آن اختیاری است وتنها تکلیف شرکتهای بیمه درموارد قیمت خودرو اطلاع‌رسانی به بیمه‌گذاران برای خرید الحاقیه است.

پوشش‌های بیمه بدنه خودرو

سوالی که برای بسیاری از افراد به وجود می‌آید این است که چرا باید بیمه بدنه را تهیه کنیم؟ یا این بیمه نامه چه پوشش‌ها و مزیت‌هایی برای خودرو دارد؟ برای پاسخ به این دو سوال باید گفت که بیمه خودرو دارای دو نوع پوشش اصلی و فرعی است که با توجه به نوع نیاز بیمه‌گزار و با پرداخت حق بیمه بیشتر قابل خریداری است.

پوشش‌های اصلی:

واژگونی و سقوط خودرو

برخورد با یک جسم متحرک یا ثابت

آتش سوزی خودرو یا لوازم یدکی

آذرخش یا انفجار خودرو یا لوازم یدکی

سرقت کلی خودرو

پرداخت خسارت نجات خودرو در حین انتقال تا 50 درصد

خسارت وارد شده به لاستیک‌ها و باتری تا میزان 50 درصد قیمت نو

هزینه‌های متعادف برای نجات یا انتقال خودرو به تعمیرگاه تا میزان 20 درصد

پوشش‌های اضافی:

خطرات زیر تحت پوشش اصلی بیمه بدنه ماشین  نیستند؛ ولی بیمه گزاران با پرداخت مبلغ اضافی حق‌بیمه‌ از پوشش‌های اضافی (خطرات فرعی)  بیمه بدنه اتومبیل   بهره‌مند می‌شوند:

دزدی در جای لوازم خودرو از قبیل رادیو پخش ، رینگ ، لاستیک ، آینه ها و سایر لوازم خودرو

خرید ارزانترین بیمه بدنه خودرو با بیشترین تخفیف از موتور جستجوی بیمه دات کام

بازدید از میزان خسارت توسط کارشناس پرداخت خسارت بیمه بدنه

شکستن شیشه به علتی غیر از خطرات اصلی

غرامت عدم استفاده از خودرو درهنگام تعمیرات

حوادث طبیعی شامل سیل، زلزله، آتشفشان

حوادث ناشی از پاشیدن مواد شیمیایی نظیر اسید و رنگ

محاسبه قیمت بیمه بدنه

 پوشش‌های اضافی بیمه، ویژگی‌های خودرو و تخفیف‌های بیمه بدنه جزو عوامل تاثیرگزار در قیمت بیمه نامه بدنه هستند.

ویژگی‌های خودرو: فاکتورهایی مانند: سال ساخت، نوع خودرو و کاربری خودرو جزو ویژگی‌های خودرو است که هر کدام از این عوامل بر روی قیمت بیمه بدنه تاثیر مستقیم دارد.

پوشش‌های اضافی: همانطور که از اسم این پوشش‌ها مشخص است، باید با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش‌های اضافی را خریداری کرد، پس پوشش‌های اضافی تاثیر مستقیم بر روی قیمت بیمه نامه دارند.

تخفیف‌های بیمه: تخفیف‌های این بیمه نامه یکی از عوامل تاثیرگزار بر روی قیمت و محاسبه بیمه بدنه است. تخفیف عدم خسارت، خرید نقدی، تخفیف ارزش خودرو و تخفیف خودروی صفر کیلومتر جزو مواردی است که برای تخفیف‌ها در نظر گرفته می‌شود.

نکته: برای خودرو‌های صفر کیلومتر 20 تا 30 درصد تخفیف در نظر گفته می‌شود. همچنین تخفیف‌های دیگری هم ارائه می‌شود که عبارتند از:

تخفیف‌های گروهی

خودروهای وارداتی

برخی از مشاغل

طرح‌های تشویقی برای اعیاد و مناسبت‌های خاص

چرا باید بیمه بدنه ماشین را خریداری کرد؟

افزایش ارزش خودرو و هزینه‌هایی که برای خودرو در حین تصادف یا عوامل دیگر به وجود می‌آید بسیار هزینه‌بر و کمرشکن است. بیمه شخص ثالث تا حدودی می‌تواند برخی از هزینه‌ها را جبران کند. در حقیقت خسارت‌های مالی و جانی که در تصادف به شخص ثالث وارد می‌شود، از طریق بیمه شخص ثالث جبران خواهد شد، اما برای خسارت‌های خودروی مقصر هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌شود، مگر اینکه بیمه بدنه را برای ماشین خود خریداری کرده باشید. شرایط مختلفی باید وجود داشته باشد تا بیمه اتومبیل، خسارت ماشین شما را جبران کند که به شرح زیر است:

بیمه‌گزار در تصادف مقصر شناخته شود.

بیمه‌گزار در جریان تصادف مقصر نباشد.

راننده مقصر صحنه تصادف را ترک کرده و متواری شده باشد.

نکته: در صورتی که خودرویی لوکس و نامتعارف باشد، بیمه شخص ثالث، کل خسارت را جبران نخواهد کرد و در این شرایط می‌توان از بیمه بدنه خودروی نامتعارف برای جبران هزینه‌های کمک گرفت.

طبق قوانین بیمه، خسارت خودرو‌های متعارف به صورت کامل با بیمه نامه ثالث پرداخت می‌شود. خودرویی متعارف است که ارزش آن کمتر یا برابر نصف دیه مرد مسلمان در ماه‌های حرام باشد. مبلغ دیه از سوی بیمه مرکزی اعلام می‌شود و در سال 1400این مبلغ معادل 640 میلیون تومان است که ارزش خودرو باید 320 میلیون تومان باشد.

خرید ارزانترین بیمه بدنه خودرو با بیشترین تخفیف از موتور جستجوی بیمه دات کام

خودروی بیش از 320 میلیون تومان، لوکس یا  نامتعارف محسوب می شود.

 اگر قیمت خودرویی از این مبلغ بالاتر باشد، جزو خودرو‌های غیر متعارف بوده و ماشین لوکس محسوب می‌شود. در این شرایط می‌توانید از بیمه بدنه خودروی نامتعارف برای جبران هزینه‌ها و خسارت وارد شده استفاده کرد. برای محاسبه خسارت مالی خودروی لوکس در صورت مقصر بودن راننده خودروی متعارف از فرمول زیر استفاده می‌کنیم:

خسارت پرداختی شرکت بیمه : میزان خسارت * ارزش خودروی نامتعارف / بالاترین ارزش خودروی متعارف

بیمه بدنه خودروی لوکس مابقی خسارت مالی را جبران خواهد کرد.در این زمان استفاده همزمان از بیمه شخص ثالث ماشین و خودرو  ی متعارف و بیمه بدنه خودروی نامتعارف با هم کاربرد دارد. ولی باید دقت کرد که راننده خودروی گران‌قیمت می‌تواند بابت افت قیمت خودروی خود از راننده مقصر شکایت کند و مابه التفاوت افت قیمت خودروی لوکس خود را از او طلب نماید.  در خصوص پیگیری افت قیمت خودرو غیرمتعارف باید با شرکت بیمه اصلی تماس بگیرید.

خرید ارزانترین بیمه بدنه ماشین از بیمه دات کام

خرید بهترین بیمه بدنه ماشین لوکس همیشه یکی از دغدغه‌های افراد بوده تا بتوانند بیشترین پوشش را خریداری کنند. برای اینکه بتوان بهترین پوشش‌ها را انتخاب کرد باید به استعلام و مقایسه دقیق پوشش‌ها و نرخ بیمه شرکت‌های بیمه‌ای دسترسی داشت. این کار با خرید حضوری امکان پذیر نیست و زمان زیادی را از شما هدر می‌دهد. از این رو  bimeh.com که یک کارگزاری آنلاین و یک سامانه استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه است، می‌تواند در خرید بیمه خودرو  به شما کمک کند.

خرید بیمه بدنه ارزان برای خودروی لوکس از بیمه دات کام

کافی است که به وب سایت https://bimeh.com/ وارد شوید و در صفحه اصلی و بخش منوی محصولات، نوع بیمه نامه بدنه خودروی خود را انتخاب کرده و با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز بیمه‌ای، در کوتاه‌ترین زمان بیمه نامه خود را خریداری کنید. این سامانه با دریافت اطلاعات بیمه‌ای  شما، آن‌ها را بررسی و ثبت کرده و بیمه ماشین لوکس را به محلی که آدرس آن را ثبت کرده‌اید ارسال خواهد کرد.

همچنین کارشناس‌های موتور جستجوی  بیمه دات کام به صورت 24 ساعته و در طول 7 روز هفته آماده پاسخگویی به سوالات بیمه‌ای شما عزیزان هستند.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار