بنیاد برکت مدارس مناطق سیل‌زده را بازسازی می‌کند
کد خبر: 1075375
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Vkl
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از بازسازی مدارس آسیب‌دیده و اشتغالزایی در مناطق سیل‌زده کشور خبرداد.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از بازسازی مدارس آسیب‌دیده و اشتغالزایی در مناطق سیل‌زده کشور خبرداد.
محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام گفت: بنیاد برکت با توجه به گزارش ارائه شده توسط سازمان نوسازی مدارس، نسبت به بازسازی و تعمیر مدارس آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده کشور اقدام می‌کند. بنیاد همچنین ضمن احیای مشاغل آسیب‌دیده در جریان سیل، طرح‌های اشتغالزایی جدیدی را در این مناطق اجرا می‌کند. وی که از مناطق سیل‌زده بخش بیرم و دهستان درز و سایبان شهرستان لارستان در استان فارس بازدید می‌کرد اظهار داشت: بنیاد برکت بخش قابل توجهی از خسارت افرادی را که در جریان سیل اخیر لوازم خانگی، جهیزیه، دام یا مزارع کشاورزی‌شان از بین رفته است، جبران می‌کند. این مسئول تأکید کرد: بنیاد همچنین به صورت خاص و ویژه، جهیزیه آسیب‌دیده یا از بین رفته نوعروسانی را که قرار بوده به خانه بخت بروند، به طور کامل تهیه و تأمین خواهد کرد.
ترکمانه از احیای کسب‌وکار‌های آسیب‌دیده در جریان سیل اخیر کشور و اشتغالزایی در مناطق سیل‌زده خبر داد و گفت: در همین راستا، یک‌هزار طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال در منطقه سیل‌زده جنوب استان فارس اجرا می‌شود که ایجاد ۳ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را برای مردم این مناطق به دنبال خواهد داشت. به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد به صورت فوری و اورژانسی در ساخت سیل‌بند‌های مورد نیاز در استان فارس برای جلوگیری از خسارت در صورت وقوع مجدد سیل نیز مشارکت می‌کند. وی با تأکید بر تأمین مخازن آب از سوی بنیاد برکت تصریح کرد: تعداد ۵۰ عدد مخزن آب پنج متر مکعبی در اختیار روستا‌های فاقد مخزن آب شهرستان لارستان قرار می‌گیرد. ترکمانه خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در مرمت و بازسازی راه‌ها و جاده‌های آسیب‌دیده در جریان سیل اخیر در استان فارس نیز مشارکت می‌کند.
گفتنی است، سیل و بارش‌های سیل‌آسای روز‌های ۱۲ و ۱۳ دی‌ماه در جنوب فارس ۸ هزار و ۶۷۲ میلیارد ریال خسارت به حوزه زیرساخت‌هاى راه در حوزه استحفاظى لارستـان وارد کرده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار