۱۰ سال حبس مجازات مرد هواپیما ربا
کد خبر: 1069704
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UHI
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۲

فردی که قصد ربودن هواپیمای مسیر اهواز به مشهد را داشت به ۱۰ سال حبس محکوم شد.
به گزارش جوان، رسیدگی به پرونده از سال‌۹۸ با دستگیری مرد هواپیما ربا به جریان افتاد. متهم که با پوشیدن جلیقه و همراه داشتن سلاح قلابی قصد ربودن هواپیمای مسافربری مسیر اهواز به مشهد با ۶۳‌مسافر و ۹‌خدمه را داشت از سوی مأموران امنیت پرواز دستگیر شد. او با ادعای اینکه قصد داشته با ربودن هواپیما اعتراضش را به مسایل اجتماعی نشان دهد راهی زندان شد.
متهم در اولین جلسه محاکمه در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران حاضر شد. او با درخواست اشد مجازات از سوی نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و در شرح ماجرا گفت: به اوضاع اجتماعی جامعه اعتراض داشتم و به همین خاطر به فکر هواپیما‌ربایی افتادم تا اعتراضم را نشان دهم. بیکار بودم و تصمیم گرفته بودم تا با این کارم به شرایط اعتراض کنم. آن روز با پوشیدن جلیقه قلابی انفجار و همراه داشتن یک سلاح قلابی همراه همسر و فرزندم سوار هواپیما شدیم وکسی هم متوجه نشد.
بعد از اینکه هواپیما از روی باند بلند شد از روی صندلی بلند شدم که مهماندار به طرفم آمد. کاغذی را که روی آن نوشته بودم جلیقه انفجاری دارم که کنترل آن دست شخص دیگری است را به او دادم. بعد خواستم به سمت اهواز برگردیم. مهماندار حرکت کرد و من پشت سرش به راه افتادم. او برگه را به مردی که روی صندلی جلویی نشسته بود داد. همان موقع مرد جوان به سرعت بلند شد و به رویم اسلحه کشید.
متهم ادامه داد: مسافران ترسیده بودند. خودم نیز ترسیده بودم. مأموران امنیت با خلبان صحبت کردند و هواپیما در فرودگاه اصفهان نشست. آنجا بود که تسلیم شدم.
او در پاسخ به سوال قاضی که قصد داشتی هواپیما را در کشور عربستان فرود بیاوری گفت: قصد پناهندگی نداشتم فقط می‌خواستم به این شیوه اعتراض خودم را به مسایل اجتماعی نشان دهم.
او در آخرین دفاعش گفت: برقکار هستم و در حد خواندن و نوشتن سواد دارم. اتهام هواپیماربایی را قبول ندارم. چون شروع به هواپیماربایی کرده بودم و حالا درخواست بخشش دارم.
بعد از دفاع وکیل متهم هیئت قضایی بعد از شور با توجه به مدارک موجود در پرونده متهم را به ۱۰‌سال حبس محکوم کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار