سرقت از همراه بیماران با آبمیوه مسموم
کد خبر: 1069437
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UCz
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰

مجرم سابقه‌دار بعد از پایان دوران محکومیش به بیمارستان‌های تهران می‌رفت و با آبمیوه مسموم همراه بیماران را مسموم و اموالشان را سرقت می‌کرد تا اینکه بازداشت شد.
به گزارش «جوان»، اول تیرماه امسال مردی با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و گزارش یک سرقت را اعلام کرد. وقتی مأموران کلانتری ۱۴۵ ونک در محل که یکی از بیمارستان‌های منطقه بود، حاضر شدند شاکی جزئیات حادثه را اینطور شرح داد: یکی از اعضای خانواده‌ام در بیمارستان بستری است و من به عنوان مراقب از او در بیمارستان حضور دارم. ساعتی قبل برای هواخوری به حیاط بیمارستان رفتم و روی یکی از نیمکت‌ها نشسته بودم که مردی حدوداً ۳۰ ساله کنارم نشست. بعد شروع به حرف زدن درباره شرایط موجود کردیم. لحظاتی بعد مرد جوان از من جدا شد و در حالی که دو آبمیوه به دست داشت، برگشت. یکی از آن‌ها را به من تعارف کرد که از روی ادب قبول کردم و هر دو شروع به خوردن آبمیوه کردیم. در حال حرف زدن بودیم که خوابم گرفت. وقتی چشم باز کردم، دیدم از آن مرد خبری نیست. گوشی تلفن همراهم، ساعت و پول نقدی که همراهم بود، در مجموع به ارزش ۵۰ میلیون تومان سرقت شده بود. تحقیقات بیشتر در این باره از سوی مأموران پایگاه سوم پلیس آگاهی دنبال شد. بررسی‌ها در این باره نشان داد که شکایت‌های مشابهی به پلیس گزارش شده است. بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته نشان داد که همه سرقت‌ها از سوی همان مرد جوان در حال رقم خوردن است. در شاخه دیگری از تحقیقات، عکس متهم که از دوربین‌های مداربسته به دست آمده بود در اختیار حراست بیمارستان‌ها قرار گرفت. در حالی که بررسی‌ها در جریان بود، خبر رسید کارکنان یکی از بیمارستان‌ها موفق شده‌اند متهم را بازداشت کنند. علیرضا ۲۷ ساله، وقتی در این باره مورد تحقیق قرار گرفت، اتهامش را قبول نکرد، اما وقتی با شواهد موجود مواجه شد، چاره‌ای جز اعتراف به سرقت‌های سریالی نداشت. متهم گفت: من مدتی قبل از زندان آزاد شدم و تصمیم گرفتم به این شیوه سرقت کنم، برای همین راهی بیمارستان‌های شلوغ می‌شدم. بعد از پرسه در حیاط بیمارستان‌ها سوژه‌های مورد نظرم را شناسایی می‌کردم و با آن‌ها حرف می‌زدم، سپس در فرصت مناسب برای لحظه‌ای برای خرید آبمیوه یا چای از او جدا می‌شدم و قرص خواب‌آوری را که از قبل تهیه کرده بودم داخل نوشیدنی می‌ریختم و به او تعارف می‌کردم و به این شیوه اموالش را سرقت می‌کردم که بازداشت شدم. اموال سرقت شده را هم به مالخری به اسم «احمد» در خیابان مولوی می‌فروختم. همزمان با اعتراف متهم، مأموران پلیس در بازرسی از مخفیگاه او مقداری از لوازم سرقت شده را کشف کردند.
سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در حال حاضر هشت نفر از شاکیان متهم را شناسایی کرده‌ایم و تحقیقات برای کشف جرایم بیشتر او جریان دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار