روش خواندن ریاضی برای کنکور انسانی
کد خبر: 1067769
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Tm5
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵

روش خواندن ریاضی برای کنکور انسانی

رپورتاژ آگهی/ دانش آموزانی که وارد مقطع حساس متوسطه می‌شوند از همان شروع روزهای اول، استرس و نگرانی‌های کنکور را دارند. اما با وجود مشاورین، کارشناسان، منابع آموزشی کنکور و کتاب‌های کمک آموزشی باید نگرانی‌ها را به فراموشی سپرد و فقط برای رسیدن به هدف برنامه‌ریزی کرد.

یکی از درس‌های مهم کنکور که در برخی از رشته‌ها به‌صورت عمومی و در برخی دیگر به‌صورت تخصصی برای دانش آموزان چالش‌هایی را ایجاد می‌کند، درس ریاضی است. حتی داوطلبان رشته علوم انسانی نیز باید به اندازه قابل توجهی در پاسخگویی به سوالات و تست‌های ریاضی تسلط داشته باشند. به همین دلیل در این مقاله روش خواندن ریاضی برای کنکور انسانی را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا نگرانی‌های داوطلبین درباره این درس به حداقل برسد.

چرا داوطلبین کنکور انسانی باید ریاضی بخوانند؟ ضریب ریاضی در کنکور انسانی مهم است

اگر فکر می‌کنید با ورود به رشته انسانی فقط کتاب اشعار، تاریخ و فلسفه را باید مطالعه کنید و از دنیای ادبیات لذت ببرید، سخت در اشتباهید. درس ریاضی حتی در میزان موفقیت رشته‌های مختلف علوم انسانی نیز تاثیرگذار است. به همین خاطر در یک فروشگاه یا بانک کتاب بیش از ده‌ها جلد کتاب‌های کمک درسی و منابع مختلف برای مطالعه کنکور ریاضی علوم انسانی عرضه می‌شود. یکی از مهم‌ترین دلایلی که باید به مطالعه ریاضی در رشته انسانی بپردازید، درصد امتیاز‌های این درس سخت و پرچالش است.

درس ریاضی در کنکور انسانی 20 سوال دارد که برای پاسخگویی به این سوالات فقط 25 دقیقه زمان در نظر گرفته شده است. پاسخ ندادن به سوالات، نصفه و نیمه حل کردن مسائل و پاسخ‌های اشتباه به سوالات ریاضی کنکور، تاثیر مستقیم در کاهش امتیازهای دروس عمومی کنکور انسانی دارد. وقتی نتوانید به درصد بالایی از این سوال‌ها پاسخ دهید قطعا دچار نگرانی، اضطراب، ناراحتی و استرس فراوانی می‌شوید. این استرس‌ها و ناراحتی‌ها حتی در پاسخ دادن به درس‌هایی که در آن‌ها تسلط کافی دارید نیز تاثیر منفی می‌گذارد. به همین دلیل است که باید شناخت کافی به بودجه بندی ریاضی در کنکور ریاضی داشته باشید و با روش‌های درس خواندن برای کنکور آشنا شوید.

بررسی بودجه‌بندی ریاضی در کنکور انسانی؛ حفظیات ریاضی انسانی مهم‌تر است یا درک مفاهیم؟

شناخت کافی از بودجه بندی دروس مختلف از جمله ریاضی در کنکور انسانی باعث می‌شود تا به بررسی نقاط ضعف و قوت خود در درس مورد نظر بپردازید. به کمک بودجه‌بندی می‌توانید به ترتیب الویت برای 20 سوال کنکور ریاضی که برای پاسخ دادن به هرکدام از آن‌ها نزدیک به 50 ثانیه وقت دارید، برنامه‌ریزی کنید. فرقی نمی‌کند نقطه ضعف شما درک مفاهیم، حل مسائل یا حفظیات ریاضی انسانی باشد. باید برای تقویت هرکدام از آن‌ها یک برنامه‌ریزی درست و اصولی داشته باشید. بودجه‌بندی مباحث ریاضی در کنکور انسانی براساس اطلاعات زیر است:

عبارت گویا: 2 تست

احتمالا: 3 تست

معادله گویا: 1 تست

گزاره: 1 تست

تابع: 6 تست

دنباله: 3 تست

آمار: 4 تست

حالا که با مباحث و بودجه‌بندی ریاضی در کنکور ریاضی آشنا شدید از همین امروز برای یادگیری و تمرین براساس الویت‌ها برنامه‌ریزی کنید. بهتر است وقت بیشتری را برای یادگیری مفاهیم و مواردی که در آن‌ها ضعیف هستید در نظر بگیرید تا به اندازه کافی زمان برای مرور، تمرین و درک عمیق داشته باشید. همچنین یادگیری ریاضی برای کنکور را از کتاب ‌های دهم انسانی شروع کنید تا به سال‌های آخر دوره متوسطه برسید. به این ترتیب درس‌های فراموش‌شده را نیز به خوبی مرور خواهید کرد. اگر به دنبال پیدا کردن مناسب‌ترین روش درس خواندن برای کنکور انسانی و به خصوص درس ریاضی هستید، قسمت بعدی مطلب را حتما مطالعه کنید.

نکات مهم درس خواندن برای کنکور انسانی؛ حل مسائل ریاضی مثل آب خوردن

درس ریاضی مانند غول بزرگی سر راه داوطلبین کنکور انسانی قرار گرفته است. متاسفانه نمی‌توان تست‌های ریاضی را نادیده گرفت و در مقابل باید تسلط بسیار مناسبی نسبت به بخش‌ها و مباحث مختلف این درس سخت داشت. به همین دلیل خرید کتاب درسی مدارس که دانش آموزان در طول سال‌های تحصیل آموزش می‌بینند کافی نیست. بنابراین باید از راه‌های مختلفی مانند: یادگیری روش‌های مختلف درس خواندن برای کنکور، استفاده از منابع کمک آموزشی و تمرین به دانش مورد نیاز دست پیدا کنند.

یادگیری در کلاس درس، اولین قدم موفقیت در درس ریاضی

کلاس درس اولین نقطه‌ای است که آموزش و یادگیری مفاهیم، مباحث و حل مسائل ریاضی را باید از آنجا شروع کنید. هیچ فردی مانند معلمی که در طول سال‌های تحصیل همراه شماست نمی‌تواند به سوالات و نقاط ضعفتان پاسخ دهد.

روش خواندن ریاضی برای کنکور انسانی

تمرین، تست‌زنی و خودآزمایی را فراموش نکنید

ریاضی مانند برخی از درس‌هایی نیست که پس از چند بار مطالعه جمله‌به‌جمله آن را حفظ شوید و به کار برید. باید برای داشتن درک عمیق از مسائل و مباحث ریاضی پس از آموزش به اندازه کافی به تمرین، تست زنی، برگزاری امتحان از خود و تست‌های زمان‌دار بپردازید.

منابع مناسب و کاربردی را در کنار کتاب‌های درسی استفاده کنید

کتاب‌های درسی که در طول سال‌های تحصیل آموزش داده می‌شوند، کلیه مباحث و درس‌های ریاضی را در بردارند اما کافی نیستند. بهتر است با کمک مشاوران و کارشناسان بهترین منابع کنکور ریاضی انسانی را تهیه و پروسه تمرین و یادگیری را آغاز کنید. در بانک کتاب مارکا هم می‌توانید جدیدترین منابع کنکور انسانی را برای درس‌های مختلف با تخفیف ویژه و به‌صورت آنلاین سفارش دهید.

ابزاری مثل ماشین حساب را فراموش کنید

استفاده از ماشین حساب در کنکور ممنوع است. به همین خاطر باید استفاده از این وسیله جذاب را برای حل مسائل فراموش کنید و از همین حالا به تمرین روش‌های ذهنی بپردازید.

مرور درس‌های خوانده شده، معجزه‌ای که نباید از آن غافل بود

آموزش، یادگیری و تمرین هرکدام از مهم‌ترین بخش‌هایی هستند که در موفقیت کنکور تاثیر قابل توجهی می‌گذارند. اما به یاد داشته باشید برخی از درس‌ها به شدت فرار هستند. برای اینکه در روز کنکور کلیه مباحث ریاضی را کاملا به یاد داشته باشید باید در روزهای آخر و نزدیک به آزمون، درس‌های خوانده شده را مرور کنید. مرور کردن درس‌ها باعث می‌شود به خوبی در ذهنتان حک شده و هیچ‌وقت فراموش نشوند.

روش خواندن ریاضی برای کنکور انسانی

در این مقاله درباره روش خواندن ریاضی برای کنکور انسانی صحبت کردیم. ریاضی یکی از درس‌هایی بوده که چالش‌های بسیاری دارد و یادگیری آن برای برخی از دانش آموزان سخت است. اما با کمک روش‌ها و نکته‌های مهمی که در این مقاله عنوان کردیم به خوبی می‌توانید موانع و مشکلات را پشت سر قرار دهید و امتیاز بالایی در کنکور به دست آورید.

همچنین می‌توانید از بانک کتاب مارکا به آدرس اینترنتی markaketab.com کلیه کتاب‌های کمک درسی و منابع ریاضی را با قیمت بسیار مناسب خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه سفارش کتاب‌های مورد نیاز کنکور ریاضی با شماره تلفن400 400 66 -021 تماس بگیرید. کارشناسان مارکا کتاب آماده ارائه راهنمایی و مشاوره لازم در زمینه خرید کتاب‌های مورد نیازتان برای کنکور رشته‌های مختلف هستند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار