شروع طرح پزشک خانواده در بوشهر
کد خبر: 1063108
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SYu
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۰
برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع برای بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی از امروز در استان بوشهر آغاز می‌شود.

برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع برای بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی از امروز در استان بوشهر آغاز می‌شود.
پرویز رمضانی مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: طرح پزشک خانواده در صندوق بیمه سلامت همگانی استان آغاز شده و بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی شهر‌های با جمعیت بالای۲۰ هزار نفر تحت پوشش این طرح قرار دارند.
وی افزود: تا پیش از آغاز طرح پزشک خانواده، بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی برای دریافت خدمات مورد نیاز، تنها به مراکز دولتی و دانشگاهی مراجعه می‌کردند که با اجرایی شدن طرح پزشک خانواده، این بیمه شدگان با ارجاع توسط پزشک خانواده می‌توانند با هزینه کمتر از خدمات بخش غیر دولتی نیز بهره‌مند شوند. مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر خاطرنشان کرد: طرح پزشک خانواده موجب تشخیص زودرس، درمان و پیشگیری از دو بیماری دیابت و پرفشاری خون می‌شود. برای هر یک از بیمه شدگان پزشک عمومی به عنوان پزشک خانواده تعیین شده و بیماران به تشخیص پزشک خانواده، به پزشکان متخصص و فوق تخصص ارجاع می‌شوند.
رمضانی یادآور شد: برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع قبل‌تر برای بیمه شدگان صندوق روستایی و شهری زیر۲۰ هزار نفر جمعیت اجرا شده بود و اکنون برای بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی در پنج شهر بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت استان شامل بوشهر، برازجان، گناوه، خورموج و کنگان اجرا می‌شود. وی تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده به ازای هر هزار و۵۰۰ بیمه شده یک پزشک خانواده انتخاب و به این افراد خدمات مرتبط با پزشک عمومی و خدمات مراقبت سلامت ارائه می‌شود و انتظار می‌رود پزشکان خانواده در مدت شش ماه بیماران خود را از نظر دیابت و پرفشاری خون مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار