ایجاد ۳۶۰ هزار شغل برکت در ایام کرونا
کد خبر: 1062972
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SWi
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون ۳۶۰ هزار شغل در مناطق محروم کشور ایجاد کرده است.

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون ۳۶۰ هزار شغل در مناطق محروم کشور ایجاد کرده است.
مدیرعامل بنیاد برکت گفت: این بنیاد از زمانی که کشور با شیوع ویروس کرونا مواجه شده است ۱۱۵ هزار طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور را در مناطق محروم و روستایی کشور راه‌اندازی کرده که ایجاد ۳۴۵ هزار شغل را در این مناطق به دنبال داشته است.
محمد ترکمانه ادامه داد: بنیاد در همین مدت و در قالب ۲۵۰ طرح اشتغالزایی بنگاه‌محور، ۱۵ هزار فرصت شغلی را برای متقاضیان اشتغال فراهم آورده است. وی خاطرنشان کرد: در مجموع ۳۶۰ هزار شغل برکت در قالب هفت الگوی اشتغالزایی بنگاه‌محور، تسهیلات‌محور، حمایت کارگاهی، پشتیبان، آفتاب، سحاب و آسمان ایجاد شده است.
مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح عملکرد این بنیاد در حوزه بنگاه‌محور بیان کرد: بنیاد برکت با سرمایه‌گذاری و مشارکت اقتصادی با ۲۵۰ بنگاه تولیدی و صنعتی به خصوص واحد‌های آسیب‌دیده از کرونا، باعث احیا و بازگرداندن آن‌ها به چرخه تولید شده است.
ترکمانه تأکید کرد: بنیاد برکت پس از سوددهی و به ثبات رسیدن واحد‌های مشارکتی، از آن‌ها خارج شده و سهم خود را به کارآفرینان و بخش خصوصی واگذار می‌کند.
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به عملکرد این بنیاد در حوزه ایجاد مشاغل خرد و خانگی هم تصریح کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تا به امروز بیش از ۱۱۵ هزار طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته کشور افتتاح شده که باعث راه‌اندازی ۳۴۵ هزار فرصت شغلی در این مناطق شده است.
وی یادآور شد: ۸ هزار روستا و ۴۴۰ شهر در سراسر کشور زیر پوشش فعالیت‌های اشتغالزایی بنیاد برکت قرار دارند. ترکمانه خاطرنشان کرد: بنیاد برکت تا به امروز در مجموع اقدام به مشارکت، سرمایه‌گذاری، ارائه تسهیلات و پشتیبانی از ۷۴۲ بنگاه متوسط صنعتی در سراسر کشور کرده که باعث ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای ۲۱۱ هزار متقاضی اشتغال شده است. ۶۶ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال برای توانمندسازی این ۷۴۲ بنگاه سرمایه‌گذاری شده و بنیاد پس از تثبیت و به سوددهی رسیدن، از ۲۸۲ بنگاه خارج شده و سهام خود را واگذار کرده است.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، در حال حاضر بیش از ۸۰۰ تسهیلگر این بنیاد در مناطق محروم و روستایی کشور فعال هستند و اقدام به شناسایی متقاضیان اشتغال می‌کنند. ترکمانه در پایان تأکید کرد: بنیاد برکت براساس منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام با راه‌اندازی نهضت اشتغالزایی، ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق به عنوان هدف و اولویت اصلی در دستور کار دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار