تحریم‌های امریکا و اروپا علیه سوریه مشکلات را تشدید کرده است
کد خبر: 1061341
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004S6P
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۷
نادری:

رئیس گروه اتحادیه بین المجالس جهانی با اشاره به فشار‌های همه‌جانبه علیه سوریه گفت: در شرایطی که همه‌گیری ویروس کرونا و اوضاع جنگی در سوریه منجر به مشکلات معیشتی برای مردم این کشور شده، تحریم‌های امریکا و اروپا علیه ملت سوریه، مشکلات را تشدید کرده است.
به گزارش فارس، احمد نادری، رئیس گروه اتحادیه بین المجالس جهانی در مجلس که به منظور حضور در پنجمین کنفرانس رؤسای پارلمان‌های جهان اتحادیه بین‌المجالس به وین سفر کرده بود، با پطروس مرجانی، رئیس کمیته خارجی عربی و اتباع خارجی در مجلس سوریه دیدار و گفتگو کرد.
نادری در ابتدای این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره بر اساس سیاست‌های اصولی خود در قبال سوریه رفتار کرده است، گفت: حمایت از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه، مخالفت با هرگونه مداخله خارجی و حضور نامشروع نیرو‌های نظامی و عناصر تروریستی بیگانه و لزوم حل و فصل این بحران از طریق گفتگو‌های سوری-سوری با مدیریت خود سوری ها، از محوری‌ترین مواضع جمهوری اسلامی در قبال بحران این کشور بوده است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به چالش‌های سوریه در حوزه آب، آموزش و پرورش، معیشت، اشتغال و اهمیت بازسازی مناطق، اظهار داشت: معتقدیم بودجه‌ای که سازمان ملل در راستای کمک‌های بشردوستانه به سوریه در اختیار خود دارد، نباید صرفاً صرف تأمین مواد غذایی و کمک به اردوگاه آوارگان و پناهندگان شود بلکه باید بخشی از این بودجه در راستای بازسازی زیرساخت‌های بهداشتی و آموزشی قرار گیرد.
نادری در ادامه با اشاره به تحریم‌های امریکا علیه سوریه، عنوان کرد: در شرایطی که همه‌گیری ویروس کرونا و اوضاع جنگی در سوریه منجر به مشکلات معیشتی برای مردم این کشور شده، تحریم‌های امریکا و اروپا علیه ملت سوریه، مشکلات را تشدید کرده است.
وی همچنین به تحرکات رژیم صهیونیستی در منطقه اشاره و بیان کرد: حملات اخیر این رژیم در ادامه تجاوزات مستمر به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه است چراکه بقای خود را در استمرار جنگ و درگیری در خاورمیانه می‌بیند.
رئیس گروه اتحادیه بین‌المجالس جهانی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اسرائیل درصدد است سوریه را به محل تنش تبدیل کند، خاطرنشان ساخت: لازم است جامعه بین‌المللی و بازیگران منطقه‌ای در قبال تجاوزات مستمر این رژیم به سوریه، واکنش نشان دهند، زیرا ادامه این وضع غیرقابل قبول است..

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار