ایران زائر عادی در مراسم اربعین امسال ندارد
کد خبر: 1061253
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004S4z
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۹

با توجه به اختصاص سهمیه ۳۰ هزار زائر اربعین به ایران از سوی دولت عراق، امکان اعزام زائر عادی در مراسم راهپیمایی اربعین امسال وجود ندارد و این سهمیه به موکب‌ها و کمیته‌های اجرایی وزارت کشور اختصاص داده می‌شود.
یوسف افضلی، معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: دولت عراق برای راهپیمایی اربعین ۳۰ هزار سهمیه برای ایران اختصاص داده که باید به صورت هوایی به عراق سفر کنند. این محدودیت‌ها سبب شد تا سهمیه امسال به کمیته‌های اجرایی وزارت کشور داده‌شود. وی افزود: در نتیجه سهمیه امسال بین کمیته‌هایی که خدمات ارائه می‌دهند، مانند کمیته ستاد بازسازی، موکب‌های فرهنگی، صدا و سیما و شهرداری تقسیم شده‌است. بر این اساس سهم هر استان مشخص می‌شود و با موکب‌های هر استان که پروانه داشته باشد تماس گرفته می‌شود و بعد به ما اعلام می‌شود تا آن‌ها را برای دریافت ویزای اربعین معرفی کنیم.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، افضلی ادامه داد: موکب‌هایی که امسال درخواست پروانه کرده‌بودند و برای آن‌ها پروانه صادر شده‌است، شامل موکب‌های اعزامی به راهپیمایی اربعین می‌شوند. کسانی هم اعزام می‌شوند که هم زمان کافی برای اخذ بلیت هواپیما داشته‌باشند و هم اینکه در راهپیمایی اربعین خدماتی ارائه دهند.
معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات با اعلام اینکه امسال هم زائران عادی نمی‌توانند در مراسم راهپیمایی اربعین حضور داشته‌باشند، گفت: اول بحث بر این بود که زائران عادی سفر کنند، اما در این صورت به هر استان ۷۰۰ تا ۸۰۰ سهمیه تعلق می‌گرفت، اما چگونگی ثبت‌نام و قرعه‌کشی برای انتخاب متقاضیان با مشکلاتی همراه بود. به همین دلیل تصمیم بر این شد که سهمیه به موکب‌ها و کمیته‌های اجرایی وزارت کشور و کسانی که در عراق خدمات می‌دهند تعلق بگیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار