راه‌اندازی مجدد سامانه املاک و اسکان
کد خبر: 1061236
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004S4i
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۲

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سامانه املاک و اسکان پس از رفع ایرادات، ظرف یکی دو روز آینده مجدداً راه‌اندازی می‌شود، گفت: در نسخه جدید کار‌ها را آسان کرده‌ایم؛ بدین صورت که اطلاعات سکونتی خانوار‌ها درج شده و مالکان باید موارد را تأیید یا اصلاح کنند.
محمود محمودزاده در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: پس از انجام کار‌های فنی که روی سامانه املاک و اسکان انجام شده، تیم اجرایی پروژه به ما قول داده ظرف یکی دو روز آینده سامانه را قابل دسترس کند. طبق طرح جهش تولید مسکن چند آیتم به سایت اضافه شده که شهروندان می‌توانند از ویژگی‌های جدید در ساختار این سامانه استفاده کنند.
وی افزود: درج اطلاعات سکونتی خانوار‌ها تا پایان مهرماه است. فعلاً نیازی برای تمدید این زمان احساس نمی‌کنیم، اما اگر این نیاز را ببینیم ممکن است زمان را تمدید کنیم. ظرف چند روز آینده پیامک‌هایی برای خانوار‌های محترم ارسال و از آن‌ها دعوت می‌شود با مراجعه به سایت، اطلاعات موجود که از تضارب اطلاعات در سامانه‌های مختلف جمع‌بندی کرده‌ایم را ببینند. اگرنیاز به ویرایش دارد ویراش کنند و اگر درست بود تأیید خواهند کرد. معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه استفاده از سامانه املاک و اسکان آسان‌تر شده است، گفت: قبلاً خانوار‌ها باید تک‌تک اطلاعات را وارد می‌کردند، اما هم‌اکنون گزینه‌هایی را ایجاد کرده‌ایم که خانوار‌ها می‌توانند موارد را تأیید یا اصلاح کنند و زمان کمتری صرف خواهند کرد. قبلاً آیتم‌ها به صورت اظهاری بود، اما در معماری جدید سامانه، اطلاعات افراد خانوار، املاک و دارایی آن‌ها وجود دارد که سرپرست خانوار باید آن‌ها را تأیید یا اصلاح کند.
محمودزاده درباره آخرین وضعیت قانون مالیات بر خانه‌های خالی اظهار کرد: پس از شناسایی یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی خالی، سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: اطلاعاتی که ما از طریق کارتابل سامانه املاک و اسکان ارسال کرده‌ایم یکبار هم از طریق سامانه‌ای که وزارت اطلاعات بین دستگاه‌ها به صورت رسمی برقرار می‌کند، ارسال می‌شود.
وی تأکید کرد: امیدواریم در اولین فرصت که این سامانه مرتبط ایجاد می‌شود تکلیف یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد شناسایی و مشخص شود تا بتوانیم در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهیم. البته تعداد واحد‌های خالی از سکنه به‌روز تغییر می‌کند. بنابراین گزارش، مرداد ۱۳۹۹ سامانه املاک و اسکان به منظور شناسایی وضعیت واحد‌های مسکونی کشور به مرحله اجرا رسید. سال گذشته وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد که ۳/۱ میلیون خانه خالی را شناسایی و برای اخذ مالیات به سازمان امور مالیاتی معرفی کرده است. قرار بود سازمان امور مالیاتی از مردادماه نسبت به اخذ مالیات از این واحد‌ها اقدام کند که هنوز عملیاتی نشده است. از ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ به خانوار‌ها اعم از مالک و مستأجر دو ماه مهلت داده شد تا نسبت به ثبت اطلاعات سکونتی خود اقدام کنند و قانون، تنبیهاتی برای کسانی که این کار را انجام ندهند، در نظر گرفته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار