توسعه نفوذ اقتصادی ترکیه در سوریه
کد خبر: 1056510
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QqU
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۹

ترکیه در حال توسعه نفوذ اقتصادی در مناطق تحت اشغال تروریست‌های وابسته به خود است. این کشور با فعالیت‌هایی از جمله ترویج پول ملی خود، اتصال شبکه انرژی این بخش‌ها به ترکیه و کمک‌های بشردوستانه به دنبال افزایش نفوذ با استفاده از الگوی ملت‌سازی امریکایی است.
به گزارش فارس، یکی از نقاط کلیدی در ایجاد نفوذ، وابسته کردن کشور هدف در حوزه انرژی است. علاوه بر اهمیت انرژی برای تأمین حداقل‌های زندگی مردم، تأمین انرژی در مرحله توسعه اقتصادی نیز یکی از گلوگاه‌های اصلی است که در این حوزه نیز ترکیه در منطقه ادلب در حال انجام فعالیت است. در حال حاضر یک شرکت خصوصی ترکیه‌ای با همکاری گروه‌های تروریستی وابسته به ترکیه در ادلب در حال راه‌اندازی پروژه‌های تأمین برق در مناطق پیرامون این شهر است. شرکت ترکیه‌ای Green Energy اعلام کرد که پست‌های برق لازم برای اتصال شبکه برق این منطقه با ترکیه ایجاد و شبکه‌های فشارقوی منطقه تعمیر شده است و شهر‌های ادلب، حارم، سلقیم، دانا و سرمدا هم‌اکنون از خدمات برق «باکیفیت» برخوردارند.
این کشور به دنبال الگوگیری از ملت‌سازی ایالات‌متحده برای ایجاد وابستگی به خود در این مناطق است. ایالات‌متحده برای توسعه نفوذ اقتصادی در کشور‌های هدف فعالیت‌هایی در راستای ثبات اقتصاد کلان، افزایش دسترسی به انرژی، تقویت بازار‌های مالی، تقویت کشاورزی، بهبود محیط کسب‌وکار برای مشاغل خصوصی را به ترتیب انجام می‌دهد. یکی از نقاط گلوگاهی در این الگو وابستگی در حوزه انرژی است که اخیراً ترکیه در حال فعالیت در این زمینه است. ترکیه با افزایش نفوذ خود در این مناطق حتی در صورت آزادسازی آن توسط دولت سوریه باز هم یک اهرم فشار علیه این کشور در دست دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار