تلاش برای برطرف کردن پنج آسیب مهم اجتماعی
کد خبر: 1056249
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QmH
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳
رئیس سازمان بهزیستی کشور مطرح کرد
قبادی دانا گفت:باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ویژه ایشان بر پنج آسیب اجتماعی سازمان بهزیستی تلاشش را در جهت پیشگیری از این آسیب‌ها به کار گرفته است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: وحید قبادی دانا معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در آئین افتتاح دبیرخانه رصد آسیب‌های اجتماعی گفت: سازمان بهزیستی به عنوان یک سازمان تخصصی و حمایتی در حوزه افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار، فرزندان دارای سرپرست غیر موثر و سالمندان فعال است.

وی افزود: باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ویژه ایشان بر پنج آسیب اجتماعی سازمان بهزیستی تلاشش را در جهت پیشگیری از این آسیب‌ها و همچنین مدیریت و کنترل آسیب‌ها به کار گرفته است.

قبادی دانا عنوان کرد: جای بررسی محل محور آسیب‌های اجتماعی و وحدت محله محور آسیب‌های اجتماعی خالی بود که با راه اندازی مراکز خدمات بهزیستی در سطح محلات در۲هزار و ۵۲۷ نقطه توانستیم به این مهم دست پیدا کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: باتوجه به اینکه جنس آسیب و نوع آسیب و عوامل خطر و نیز عوامل محافظت کننده آسیب در هر منطقه می‌تواند متفاوت باشد اگر بتوانیم محله به محله و کد پستی به کد پستی آسیب‌های اجتماعی را تک به تک بررسی کنیم و بتوانیم این دو عوامل را رصد کنیم توانسته ایم گام مهمی در این راستا برداریم.

وی عنوان کرد:علت آسیب‌های اجتماعی متنوع است علل‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سایر عوامل می‌تواند باعث این امر شوند.

قبادی دانا بیان کرد: طبیعی است در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تمام دستگاه ها، نهاد‌ها و مجموعه‌ها دخیل و سهیم هستند که امیدواریم بتوانند نقش خود را به شایستگی ایفا کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین عنوان کرد: در مرحله آخر در ارتباط با بحث کنترل آسیب‌های اجتماعی بهزیستی مطابق قانون اقدام می‌کند و در زمینه‌هایی که سازمان‌های مسئول باید ما را همراهی و یاری کنند.

قبادی دانا افزود: در بحث کودکان کار خیابان مدل مناسبی توسط همکاران طراحی شده که بر اساس آسیب شناسی فعالیت‌های گذشته اجرا شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: طبق آمار از۹۴۹ نفر کودک کار که در سطح شهر تهران ساماندهی شده اند بیش از۸۰ درصد افغانستانی هستند و بخش دیگری پاکستانی؛ یعنی بیش از۸۰ درصد کودکان کار خیابان در تهران بر اساس آمار دقیقی که توسط عنبیه شکل گرفته است غیر ایرانی هستند.

قبادی دانا افزود: در ارتباط با موضوع رصد علاوه بر مطالعات و برآورد جمعیت پنهان که انجام شده سامانه‌های ثبتی که در سازمان بهزیستی است مانند اورژانس۱۲۴میتواند اطلاعات ارزشمندی در اختیار قرار بدهد.
وی عنوان کرد: مجموعه مشاوره تلفنی۱۴۸۰ که مشاوره روانشناسی رایگان انجام می‌دهد می‌تواند اطلاعات خوبی درباره موضوع رصد در اختیار قرار دهد.

قبادی دانا بیان کرد: در کنار هم قرار گرفتن اطلاعات ثبتی نیروی انتظامی و مجموعه‌های پزشکی قانونی و سایر مجموعه‌ها که در حوزه آسیب‌ها فعال هستند می‌تواند به فعالیت مناسب ما کمک کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: در جلسه‌ای که در شورای اجتماعی حدود ۲ سال پیش بود عنوان شد که از این اطلاعات و پاورپوینت‌ها بررسی‌های خوبی می‌شود ارائه کرد، اما در کف خیابان و در میدان متاسفانه چیز دیگری مشاهده می‌شود.

قبادی دانا گفت: در ارتباط با رصد معلولیت‌ها نکته‌ی پیشگیری از معلولیت ها، توانمندسازی خانواده‌ها و هر اقدام دیگری که در این باره صورت بگیرد جای خالی رصد وقوع معلولیت‌ها حس می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار