کتابی که شهید سلیمانی بر نوشتن آن تأکید زیادی داشت
کد خبر: 1056010
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QiQ
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۰
«شب حنظله‌ها» به صورت مستند داستانی نوشته شده است

کتاب «شب حنظله‌ها» بخشی از خاطرات شهید محمدمهدی آفرند، فرمانده دسته گردان خط‌شکن غواصان در کربلای۵ است که شهید سپهبد قاسم سلیمانی تأکید ویژه‌ای بر نوشتن کتاب زندگینامه این شهید بزرگوار کردند.
رضا کشمیری پیرامون مضمون کتاب «شب حنظله‌ها» به میزان گفت: کتاب «شب حنظله‌ها» بخشی از خاطرات شهید محمدمهدی آفرند، فرمانده دسته گردان خط‌شکن غواصان در کربلای۵ است که شهید سپهبد قاسم سلیمانی تأکید ویژه‌ای بر نوشتن کتاب زندگینامه این شهید بزرگوار کردند.
وی در همین راستا ادامه داد: شهید محمدمهدی آفرند فرمانده دسته ویژه گردان ۴۱۲ لشکر ۴۱ ثارالله به فرماندهی شهید سپهبد قاسم سلیمانی بود که در همان شب عملیات به همراه تعداد زیادی از همرزمان خود به شهادت رسید، یکی از ویژگی‌های این شهید عزیز پیش‌بینی‌های بود که در مورد زمان شهادت برخی از رزمندگان و همرزمان خود انجام می‌داد. کشمیری پیرامون دلیل نوشتن کتاب «شب حنظله‌ها» عنوان کرد: من با شهید محمدمهدی آفرند یک نسبت فامیلی نزدیک داشتم، هنگامی که به کلاس‌های نویسندگی رفتم و تحت تعلیم استاد مرتضی سرهنگی توانستم دوره‌ها را به خوبی پشت سر بگذارم، پیشنهاد‌هایی برای نوشتن کتاب در مورد شهدا به من می‌شد. یکی از این پیشنهادات پرداخت به زندگی شهید محمدمهدی آفرند بود، این شهید عزیز پسر عمه و شوهر خواهر من بود. وی پیرامون شیوه نگارش کتاب «شب حنظله‌ها» ابراز کرد: کتاب «شب حنظله‌ها» به صورت مستند داستانی نوشته شده است، انتخاب این سبک برای جذاب شدن کتاب «شب حنظله‌ها» انتخاب شد. کتاب دارای ۱۵ فصل است و رویداد‌ها و وقایع زندگی این شهید بزرگوار را از زمان کودکی تا زمان پس از شهادتش مطرح می‌کند. روند داستان کتاب «شب حنظله‌ها» به صورت خطی بوده و در بخش‌های رفت و برگشت داستان سبب می‌شود مخاطب تجربه بهتری را از خواندن کتاب داشته باشد. وی پیرامون علل نامگذاری کتاب «شب حنظله‌ها» بیان کرد: کتاب را با عنوان «شب حنظله‌ها» نامگذاری کردم، زیرا بر اساس گفته همرزمان این شهید بزرگوار، شهید محمدمهدی آفرند در شب شهادت خود علاوه بر اینکه روضه حضرت «زهرا (س)» را خواند، رو به تعدادی از رزمندگان کرد و گفت که امشب شب حنظله است و تعداد زیادی از شما به شهادت خواهید رسید، لذا من از سخنان شهید محمدمهدی آفرند برای نامگذاری کتاب «شب حنظله‌ها» الهام گرفتم. کتاب به ابعاد خاصی از زندگی شهید محمدمهدی آفرند اشاره دارد، او اخلاقی بسیار نیکو و برخوردی بسیار محترمانه با افراد جامعه داشت. این ویژگی‌ها الگویی برای جوانان جامعه امروز ما محسوب می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار