همه مردم باید بتوانند وارد گروه‌های جهادی شوند
کد خبر: 1055535
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Qal
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۹
دکتر علیرضا زاکانی

حضرت آقا در سال ۸۱ یا ۸۲ در اصفهان فرمودند: «بسیج باید متکفل حرکت دادن بدنه فعال جامعه باشد و نباید فقط محدود به افراد و ساختار بسیج شود.»
بنابراین باید مسیری را در قانون قرار دهیم که همه افراد با اقبال با آن کار کنند.
قانون باید طوری باشد که همه به بسیج پناه آورند و تلاش کنند به بسیج برسند، زیرا همه اشخاص، مدیران و افراد مسئول به تبع نیاز و رفتارشان یک روزی می‌روند، اما بسیج همیشه ماندگار می‌ماند.
الزام اینکه بسیج هر روز خود را توانمند کند بحث مهمی است و طی سال‌های متمادی در همه عرصه‌ها خود را تقویت کرده است.
زمانی که اقبال ایجاد شود، انگیزه هم برای اجرا پیدا می‌شود و در این جهت گروه‌های جهادی و مردم از جان مایه می‌گذارند و خدمت جهادی می‌کنند.
گروه‌های جهادی در جنبه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و ... در کشور و بین مردم نقش معرفت بخشی و بصیرت بخشی را دارند و در جامعه پیام ولی امر مسلمین جهان را تبیین می‌کنند.
همیشه بصیرت افزایی یک عمل سیاسی در گروه‌های جهادی بوده است.
این قانون، بودنش ضرورت دارد و حتماً باید امکانات و پشتیبانی را برای گروه‌های جهادی فراهم کرد تا اقبال جهادی برای همه فراهم گردد و مانعی برای فعالیت جهادگران و دیگران وجود نداشته باشد.
کارگروهی متشکل از جهادگران و افراد صاحبنظر در مرکز پژوهش‌های مجلس تشکیل می‌گردد تا بتوانیم قانونی جامع در همه ابعاد داشته باشیم که همه جهادگران و دستگاه‌های اجرایی برای جهاد مؤثر و زمینه‌سازی در تمام عرصه‌ها فعالیت داشته باشند. اداره کشور با مدیریت جهادی و فرهنگ جهادی محقق می‌شود و کشور با کمک گروه‌های جهادی و جریان جهادی در تمام ابعاد تقویت می‌گردد و مدیران جهادی وقتی پا به میدان می‌گذارند باید جهش کار خود را در کار جهادی ببینند.
هر کاری می‌کنیم باید در راه تقویت تفکر بسیجی باشد و حق هر کار غلطی را نداریم و اگر از فرهنگ جهادی و بسیجی جدا شویم باید شاهد تحقیر جامعه اسلامی باشیم.
دولت آینده در هر سطحی باید نسبت خود با گروه‌های جهادی را مشخص کند و گروه‌های جهادی هم باید در ابتدا مطالبه‌گری را از دولت آینده داشته باشد. از این رو گروه‌های جهادی هم برای کمک به دولت‌ها هیچ زمانی کوتاهی نکرده‌اند و نخواهند کرد.
مدیران آینده باید با فرهنگ جهادی و با کمک گروه‌های جهادی و مردم در کف میدان تحول ایجاد کنند ولی متأسفانه در برخی دولت‌ها اداره کشور با فرهنگ غربی و مسئولان غرب دوست اداره شده است و بسیاری از مشکلات را برای آحاد مردم به‌وجود آورده‌اند که ان‌شاءالله همه باید به کمک اصلاح اداره کشور بیاییم.
افتخار ما این است که سرشاخه‌ای داریم به اسم بسیج و بسیجی که در موضوعات مختلف فرهنگ‌سازی کرده و در همه میدان‌های انقلاب حاضر است و آنچه بر پایه اعتقاد و عقیده است توانسته است احیا کند. بسیج آن لکوموتیو و سازمانی است که به همه بسیجیان جهت و فرهنگ بسیجی را در جامعه انتشار می‌دهد.
جهاد مستمر در گروه‌های جهادی همیشه بوده و در این جهاد مستمر باید همیشه تدبیر جدیدی اتخاذ کرد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار