بنیاد برکت از کسب و کار‌های خانوادگی حمایت می‌کند
کد خبر: 1053439
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Q2x
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از کسب و کار‌های خانوادگی حمایت می‌کند.
سجاد مرسلی

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از کسب و کار‌های خانوادگی حمایت می‌کند.
معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت گفت: در قالب طرح حمایتی و اشتغالزایی برکت، از کسب و کار‌های خانوادگی به شکل ویژه و به منظور راه‌اندازی و پایدارسازی حمایت می‌شود. مرتضی نیازی خاطرنشان کرد: این طرح حمایتی شامل کسب و کار‌هایی می‌شود که حداقل ۵۰ درصد از سهام‌داران یا صاحبان آن را اعضای یک خانواده تشکیل دهند.
وی با اشاره به تفاوت‌های میان کسب و کار‌های خانوادگی با خانگی گفت: کسب و کار‌های خانگی معمولاً کوچک هستند و قابلیت اجرا در منازل و محیط‌های کوچک را دارند، اما کسب و کار‌های خانوادگی شامل همه مشاغل از کوچک تا بزرگ می‌شوند. معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت خاطرنشان کرد: طرح حمایتی اشتغالزایی بنیاد برکت از کسب و کار‌های خانوادگی برای اولین‌بار در سال‌جاری و به صورت پایلوت در شهرستان گرمسار استان سمنان برگزار می‌شود و در صورت موفقیت، قابلیت عملیاتی شدن در مناطق دیگر کشور را هم دارد. نیازی در تشریح جزییات این طرح حمایتی اظهار داشت: یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام به ارائه خدمات منتورینگ و مشاوره رایگان برای صاحبان کسب و کار‌های خانوادگی می‌کند و از شروع کسب و کار تا رسیدگی به پایداری و ثبات، به شکل مستمر در کنار آن‌ها می‌ماند. در واقع، کارآفرین با حفظ استقلال خود از خدمات و اعتبارات بنیاد برکت استفاده می‌کند.
به گفته معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت، بوم کسب و کار، مالی و مالیاتی، بازاریابی و فروش، دیجیتال مارکتینگ، ساختارسازی و سازماندهی، تیم‌سازی و منابع انسانی، مطالعه بازار، تأمین مالی و مجوز‌ها و حقوقی از جمله سرفصل‌های آموزشی و مشاوره‌ای است که در طرح حمایتی اشتغالزایی برکت به صاحبان کسب و کار‌های خانوادگی ارائه می‌شود. وی تصریح کرد: این طرح شامل کسب و کار‌هایی می‌شود که نیازمند تسهیلات و حمایت‌های مالی نیستند و فقط به دریافت مشاوره‌ها و آموزش‌های لازم جهت راه‌اندازی پایداری و به ثبات رسیدن کسب و کارشان علاقه‌مند هستند. نیازی درباره اهداف برگزاری طرح حمایتی اشتغالزایی برکت نیز توضیح داد: خانوادگی بودن یک کسب و کار نوعی مزیت برای آن محسوب می‌شود، اما بسیاری از این کسب و کار‌ها پس از مدتی فعالیت تعطیل می‌شوند و طرح‌حمایتی اشتغالزایی برکت به منظور کمک در استمرار و پایداری این مشاغل اجرا می‌شود.
معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت مدت این طرح را شش ماه اعلام و یادآور شد: علاقه‌مندان و دارندگان کسب و کار‌های خانوادگی می‌توانند در طرح حمایتی اشتغالزایی برکت شرکت و از امکانات و خدمات پیش‌بینی شده در این طرح بهره ببرند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار