اهدای ۳ هزار بسته معیشتی به نیابت از ۳ هزار شهید در ایلام
کد خبر: 1049761
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P5d
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰
گروه‌های جهادی نقش مؤثری در محرومیت‌زدایی از استان‌ها دارند. حرکت و اردو‌هایی که بسیاری از مسئولان آن را مبتکرانه، انقلابی و تحقق بخش عدالت اجتماعی می‌دانند استاندار ایلام نیز بعد از بازدید از چند طرح و حرکت جهادی در مناطق کم‌برخوردار استان گفت: «محرومیت‌زدایی از مناطق کم‌برخوردار توسط گروه‌های جهادی بسیج سازندگی یک کار بسیار ارزشمند و در نوع خود بی‌نظیر است و مهم‌ترین رکن و اساس جامعه اسلامی به شمار می‌آید.» همچنین به گفته فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام فقط در آخرین مرحله از رزمایش کمک مؤمنانه و همدلی ۳ هزار بسته معیشتی به نیابت از ۳ هزار شهید و ۱۸ هزار کیسه آرد در مناطق روستایی و عشایری توزیع شده است.
حوريه ملكي

گروه‌هاي جهادي نقش مؤثري در محروميت‌زدايي‌ از استان‌ها دارند. حركت و اردوهايي كه بسياري از مسئولان آن را مبتكرانه، انقلابي و تحقق بخش عدالت اجتماعي مي‌دانند استاندار ايلام نيز بعد از بازديد از چند طرح و حركت جهادي در مناطق كم‌برخوردار استان گفت: «محروميت‌زدايي از مناطق كم‌برخوردار توسط گروه‌هاي جهادي بسيج سازندگي يك كار بسيار ارزشمند و در نوع خود بي‌نظير است و مهم‌ترين ركن و اساس جامعه اسلامي به شمار مي‌آيد.» همچنین به گفته فرمانده سپاه اميرالمؤمنين(ع) استان ايلام فقط در آخرين مرحله از رزمايش كمك مؤمنانه و همدلي 3 هزار بسته معيشتي به نيابت از 3 هزار شهيد و 18هزار كيسه آرد در مناطق روستايي و عشايري توزيع شده است.

يكي از مهم‌ترين دلايل مهاجرت روستاييان به شهرها کمبود امكانات زيرساختي و مشكل اشتغالزايي جوانان است. معضلي كه سايه آن سال‌ها بر سر مناطق روستايي و بخصوص كم‌برخوردار بود. اما طي سال‌هاي اخير و به همت گروه‌هاي جهادي در راستاي خدمات‌رساني به مردم و انجام فعاليت عمراني به‌منظور آباداني روستاهاي كم‌برخوردار اقدامات خوبي صورت گرفته است و به اذعان بسياري از مسئولان، تاكنون بهترين عملكرد را به نمايش گذاشتند.
چند روز پيش بود كه استاندار ايلام بعد از بازديد از چند طرح و عمليات عمراني گروه‌هاي جهادي گفت: «دولت از طرح‌هاي مبتكرانه گروه‌هاي جهادي در خصوص مسائل اجتماعي كه داراي فرضيه‌هاي محكم علمي و تخصصي باشد به طور جدي حمايت مي‌كند.»
محمد نوذري افزود: «واحد‌هاي تسهيل‌گري كه در حال حاضر در شهرستان‌هاي ملكشاهي و محله‌هاي حاشيه‌نشين شهر ايلام راه‌اندازي شده و فعال هستند نمونه موفق اين طرح‌ها مي‌باشد كه گروه‌هاي جهادي نيز با معرفي طرح خود و در صورت تصويب كارشناسي مي‌توانند اعتبار لازم را دريافت كنند.»
وي ورود گروه‌هاي جهادي بسيج سازندگي براي زدودن غبار محروميت از مناطق كم‌برخوردار و تعامل آنان با مردم را بسيار وحدت آفرين دانست و تأكيد كرد: «همدلي و همكاري گروه‌هاي جهادي با مردم در يك منطقه تفكر بسيجي را زنده نگه مي‌دارد.
اندوخته‌هاي علمي دانشجويان و تجربه كاركنان برخي سازمان‌ها كه در قالب گروه‌هاي جهادي در اختيار مناطق محروم گذاشته مي‌شود نيز نمونه ديگر همدلي مردم و مسئولان است.»
نوذري ابراز اميدواري كرد: «استمرار فعاليت گروه‌هاي جهادي در مناطق محروم مي‌تواند به توسعه فعاليت‌هاي عمراني و زيرساختي در نهايت به ممانعت از مهاجرت روستاييان به شهرها بسيار مؤثر باشد.»
استاندار ايلام خدمات فرهنگي و اجتماعي گروه‌هاي جهادي در سيل ماژين، و كنگره اربعين را بسيار ارزشمند و بي‌نظير برشمرد و گفت: «حضور اين نيروها و گروه‌هاي جهادگر مردمي در كليه صحنه‌ها و ميدان‌ها مايه دلگرمي مردم است.»
نوذري با اشاره به فعاليت مستمر گروه‌هاي جهادي در بحث مقابله با كرونا نيز افزود: «اين گروه‌ها در زمينه اهدای ماسك، توزيع كمك‌هاي معيشتي و كمك‌هاي مؤمنانه تمام توان خود را بكار گرفتند.»
18 هزار كيسه آرد به عشاير اهدا شد
حضور گروه‌هاي جهادي در همه عرصه‌هاي مورد نياز جهت كمك به محرومان و رفع كمبودها و نيازهاي آنها مشهود است. طي روزهاي اخير بود كه در استان ايلام و در راستاي رزمايش كمك مؤمنانه و همدلي ۳ هزار بسته معيشتي به نيابت از 3 هزار شهيد استان به نيازمندان اهدا شد.
سردار جمال شاكرمي، فرمانده سپاه اميرالمؤمنين(ع) استان ايلام در رابطه با اين حركت به خبرنگار «جوان» گفت: «در اين مرحله از رزمايش 3 هزار بسته معيشتي و ۱۰ هزار كيسه آرد رايگان در بين عشاير و اقشار نيازمند در سراسر استان توزيع مي‌شود. سرلوحه اين اقدام خداپسندانه به دليل برگزاري كنگره باشكوه 3 هزار شهيد استان در سال‌جاري، با نام مبارك اين شهداي والامقام صورت گرفت. ارزش كمك‌هاي اين دوره ۳۰ ميليارد ريال بود‌.»
وي ادامه داد: «از ابتداي شيوع كرونا در استان تعداد ۱۶۰ هزار بسته معيشتي در قالب كمك‌هاي مؤمنانه توزيع شده است.»
به گفته اين مسئول، در ادامه كمك‌هاي مؤمنانه سپاه در سالروز سوم خرداد و گراميداشت حماسه فتح خرمشهر نيز 8 هزار كيسه‌آرد رايگان در بين عشاير و روستاييان نيازمند در سطح شهرستان‌هاي استان توزيع شد. سردار شاكرمي افزود: « اين كمك‌ها از طرف نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران و از محل وجوهات شرعي تهيه شده و با همكاري بسيج سازندگي و گروه‌هاي جهادي بسيج، اداره امور عشايري، در بين جامعه هدف كه از قبل توسط معاونت اجتماعي سپاه شناسايي شده است، توزيع شد.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار