فروش مرغ ۵ هزارتومان بالاتر از قیمت مصوب
کد خبر: 1049438
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P0Q
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۶

در حالي كه هر كيلوگرم مرغ ۵ تا ۸ هزار تومان بالاتر از قيمت مصوب به فروش مي‌رسد، مقام مسئول وزارت جهاد كشاورزي درباره مشكلات توليد از قبيل تأمين نهاده‌ها و كمبود جوجه‌ريزي گفت: نزديك انتخابات است، در بازار كشور التهاب ايجاد و مسائل را سياسي نكنيد.
مدت زيادي از افزايش قيمت مصوب مرغ از 20 هزار و 400تومان به 24هزار و 900 تومان نمي‌گذرد كه اين قيمت به درستي در بازار رعايت نمي‌شود. اين روزها قيمت مرغ در مرغ‌فروشي‌ها در محدوده 30 هزار تومان به فروش مي‌رسد، به طوري كه بر اساس مشاهدات ميداني هر كيلوگرم مرغ در راسته مرغ‌فروشان خيابان ايران تهران 29 هزار و 900تومان است. اين محصول در برخي نقاط حتي با قیمت 33 هزار تومان نيز به فروش مي‌رسد.
در هفته‌ها و ماه‌هاي اخير بارها درباره مشكلات تأمين نهاده‌هاي دامي و كاهش جوجه‌ريزي به عنوان مشكلات اساسي توليد هشدار داده شده، اما نه تنها توجهي به اين مسائل نشده، بلكه به طور كامل نیز رد مي‌شود.
وزارت جهاد كشاورزي: جوجه‌ريزي كم نشده و نهاده مرغداران تأمين است
حسن عباسي‌معروفان، سرپرست دفتر خدمات بازرگاني معاونت توسعه بازرگاني وزارت جهاد كشاورزي در گفت‌وگو با تسنيم اظهار داشت: براساس برنامه بايد در ارديبهشت‌ماه سال جاري 118 ميليون جوجه‌ريزي انجام می‌گرفت، اما 123 ميليون جوجه‌ريزي انجام شد كه بيشتر از برنامه است.
وي افزود: بر اساس آمار ارائه شده توسط معاونت امور دام وزارت جهاد كشاورزي مشكلي براي تأمين جوجه يك روزه نداريم.
سرپرست دفتر خدمات بازرگاني معاونت توسعه بازرگاني وزارت جهاد كشاورزي ادامه داد: نهاده‌هايي هم كه براي مرغداران تأمين شده، نشان‌دهنده آن است كه آمارهاي ارائه شده درباره ميزان جوجه‌ريزي درست است.
وي با بيان اينكه آماده دفاع از آمار ارائه شده هستیم، تصريح كرد: عملكرد توزيع مرغ در بازار نشان‌دهنده توليد كافي اين محصول در كشور است و نبايد در بازار كشور التهاب ايجاد و مسائل را
سياسي كرد.
اين مقام مسئول همچنين درباره وضعيت تأمين نهاده‌هاي توليدكنندگان گفت: در سامانه بازارگاه چهار قلم نهاده دامي بارگذاري مي‌شود و به توليدكنندگان مختلف بر اساس پروانه، نهاده به قيمت مصوب اختصاص مي‌يابد و افراد مي‌توانند حواله‌هاي خود را ظرف 48ساعت دريافت كنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار