یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار روستایی زیر چتر بیمه برکت
کد خبر: 1049210
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Owk
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰
منازل یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار روستایی تحت پوشش بیمه حوادث برکت قرار گرفته است.
سجاد مرسلي

منازل يك‌ميليون و 200 هزار خانوار روستايي تحت پوشش بيمه حوادث بركت قرار گرفته است.
به گفته مديرعامل بنياد بركت ستاد اجرايي فرمان امام، هم‌اكنون منازل يك‌ميليون و 200 هزار خانوار روستايي تحت پوشش بيمه حوادث طبيعي بركت شامل سيل، زلزله، آتش‌سوزي و ديگر حوادث قرار گرفته است. اميرحسين مدني افزود: با توجه به زلزله 5/5 ريشتري در سنخواست استان خراسان شمالي هم‌اكنون كارشناسان بيمه مشغول برآورد خسارت خانه‌هاي روستايي هستند و پيش‌بيني مي‌شود قريب به 500 خانوار روستايي در اين زلزله آسيب ديده باشند.
وي همچنين با اشاره به بيمه شدن 80 هزار منزل روستايي در استان خراسان شمالي تأكيد كرد: سال گذشته منازل همه 721 روستاي استان با مشاركت استانداري بيمه حوادث شد و بر اين اساس، تمام خانوارهاي آسيب‌ديده از زلزله تا سقف 200 ميليون ريال جهت جبران خسارت و بازسازي منازل به شكل بلاعوض دريافت مي‌كنند. مدني افزود: كل حق بيمه حوادث منازل روستايي در استان خراسان‌شمالي بالغ بر 26 ميليارد ريال است كه با مشاركت شركت بيمه بركت و استانداري استان تأمين شده است. مديرعامل بنياد بركت همچنين به پرداخت خسارت منازل روستايي شهرستان سي‌سخت اشاره كرد و اظهار داشت: پس از وقوع زلزله سال گذشته در استان كهگيلويه و بويراحمد، به 5 هزار و 971 خانوار در 52 روستاي منطقه دنا و شهرستان سي‌سخت كه دچار آسيب زلزله شده بودند تا سقف 20 ميليون تومان خسارت پرداخت شد.
وي خاطرنشان كرد: علاوه بر پرداخت خسارت به منازل روستايي سي‌سخت، تفاهمنامه كمك 100 ميليون ريالي براي ساخت هر منزل در مناطق شهري با بنياد مسكن به امضا رسيده و اين منازل در حال بازسازي هستند. مدني ادامه داد: تاكنون يك‌ميليون و 200 هزار خانوار ساكن روستاهاي سراسر كشور تحت پوشش بيمه آتش‌سوزي و حوادث بركت قرار گرفته‌اند تا در صورت وقوع زلزله، سيل، آتش سوزي و ساير حوادث طبيعي به آنها خسارت پرداخت شود. مدني تأكيد كرد: سال گذشته و در جريان سيل در استان‌هاي لرستان، خوزستان، گلستان و زلزله سي‌سخت در استان كهگيلويه و بويراحمد به هر خانوار آسيب‌ديده تا سقف 200 ميليون ريال خسارت پرداخت شده است. به گفته مديرعامل بنياد بركت، 11 هزار و 500 روستا و 2 ميليون و 25 هزار خانوار تحت پوشش فعاليت‌ها و خدمات بيمه بركت در سراسر كشور قرار دارند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار