کمک مؤمنانه خوزینی‌ها با پویش روزه اولی‌ها و جمعه‌های جهادی
کد خبر: 1045718
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O2Q
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۳
یکی از ویژگی‌های رزمایش کمک مؤمنانه، همدلی و مواسات این است که در هر مرحله از آن روش‌های جدیدتری برای ارتباط با بدنه جامعه و بخصوص قشر ضعیف و کم‌برخوردار به کار گرفته می‌شود. برگزاری پویش «روزه اولی‌ها» به همت بسیجیان شهرک خوزنین از جمله این کارهاست که در بویین زهرای قزوین به اجرا در آمده است.
حوريه ملكی
سرویس ایران جوان آنلاین: کمک‌های مؤمنان در استان‌های مختلف شور و حال خاصی به ماه مبارک رمضان داده است. در استان قزوین و شهرستان بوئین‌زهرا نیز بسیجیان جهادگر مثل مراحل قبلی رزمایش همدلی و مواسات به میدان آمده و در حال خدمات‌رسانی به نیازمندان و خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا هستند. در شهرک خوزنین بویین‌زهرا بسیجیان اقدام به برگزاری پویش «روزه اولی‌ها» کرده‌اند و گروه جهادی شهید علی مهدی حوزه مقاومت بسیج این شهرک نیز با جمعه‌های جهادی به سراغ نیازمندان و خانواده‌هایی می‌رود که ساختمان‌شان نیاز به بازسازی و تعمیر و مرمت دارد.

یکی از ویژگی‌های رزمایش کمک مؤمنانه، همدلی و مواسات این است که در هر مرحله از آن روش‌های جدیدتری برای ارتباط با بدنه جامعه و بخصوص قشر ضعیف و کم‌برخوردار به کار گرفته می‌شود.

برگزاری پویش «روزه اولی‌ها» به همت بسیجیان شهرک خوزنین از جمله این کارهاست که در بویین زهرای قزوین به اجرا در آمده است.

بر همین اساس و به مناسبت ماه مبارک رمضان، بسیجیان پایگاه ام‌ابی‌ها و کانون فرهنگی میثاق خوزنین کار زیبایی را در برنامه قرار داده‌اند و آن هم اینکه تعداد ۶۵ بسته افطاری به ارزش یک میلیون و ۷۰۰ هزار ریال را با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی بسته‌بندی کرده و بین روزه اولی‌های دختران سوم ابتدایی و پسران سوم راهنمایی توزیع کردند.

خانم عذرا صالحی فرمانده پایگاه ام‌ابی‌ها شهرک خوزنین از توابع شهرستان بویین‌زهرا در خصوص برگزاری این پویش به «جوان» می‌گوید: همه ساله با آغاز ماه مبارک رمضان، حرکت خداپسندانه کمک به نیازمندان و مخصوصاً دانش‌آموزان از سوی گروه‌های جهادی و به همت بسیجیان در همه پایگاه‌های بسیج برگزار می‌شود. وی ادامه می‌دهد: امسال نیز با حرکت ابتکاری و با همراهی نیکوکاران و کانون فرهنگی میثاق شهرک خوزنین پویش «روزه اولی‌ها» با تهیه و توزیع اقلام و مواد غذایی بین روزه اولی‌های که شامل دانش‌آموزان دختر سوم ابتدایی و پسران سوم راهنمایی بود، توزیع شد. به گفته فرمانده پایگاه ام‌ابی‌ها شهرک خوزنین، این کار ادامه خواهد داشت و با مشارکت بیشتر مردم و خیرین می‌توان خانواده‌های نیازمند بیشتری را تحت پوشش قرار داد و حتی در مراسمات دیگر نیز به نوعی سفره‌های آن‌ها را رنگین کرد.

جمعه‌های جهادی

خوزین یک شهرک با ساکنان همدل است که کارهایشان می‌تواند برای خیلی از مناطق بزرگ‌تر نیز به یک الگو تبدیل شود. در این شهرک، منتظران جمعه‌ها را برای تمرین جهاد گذاشته‌اند. گروه جهادی شهید علی مهدی حوزه مقاومت بسیج خوزنین سپاه ناحیه امام حسین (ع) شهرستان بویین‌زهرا به همت جوانان بسیجی و انقلابی، جمعه‌های جهادی را برای منتظران، به جمعه‌های تمرین جهاد تبدیل کرده و فعالیت جهادی خود را در مناطق محروم آغاز کردند. محمدعلی وثوق احمدی به عنوان مسئول این گروه جهادی در خصوص فعالیت این گروه جهادی به «جوان» می‌گوید: این گروه جهادی با حضور ۷ جهادگر بسیجی با شعار می‌سازیم تا ساخته شویم و منتظران جمعه‌ها، تمرین جهاد می‌کنند. وی علت تشکیل این گروه جهادی را بازسازی و مرمت بافت‌های فرسوده در مناطق محروم و کمک به خانواده‌های نیازمند عنوان می‌کند. وثوق احمدی با مردم و کنار مردم بودن را اولویت هر گروه جهادی می‌داند و تأکید می‌کند: فعالیت گروه‌های جهادی در حوزه‌های عمران و زیرساخت، اشتغال و توانمندسازی، فرهنگی و اجتماعی، تعلیم و تربیت، بهداشت و روان در دستور کار اردو‌های جهادی قرار دارد که در طول سال انجام می‌گیرد. اما مهم‌ترین بخش فعالیت‌ها این است که با مردم و کنار مردم بودن اولویت این گروه جهادی است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار