استقبال ۴ میلیون نفری دانش‌آموزان از اردوی راهیان‌نور در فضای مجازی
کد خبر: 1039795
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MUt
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۹
سرویس ایران جوان آنلاین: از ابتدای بهمن ماه ۹۹ اردوی راهیان نور دانش‌آموزی در بستر فضای مجازی و از طریق شبکه شاد در هفت استان مرزی با اعزام راویانی که به حوزه کودک و نوجوان و دانش‌آموزی کاملاً تسلط دارند و می‌توانند معارف دفاع‌مقدس را مطابق با ذائقه دانش‌آموزان و زبان نسل جدید منتقل کنند، آغاز شده است که تا پایان فروردین ۱۴۰۰ ادامه دارد. پیش‌بینی شده بود این اردو‌ها مورد استقبال ۴ میلیون نفر از دانش‌آموزان به همراه خانواده‌های‌شان قرار بگیرد، اما تا امروز که ۱۲ استان این اردو‌ها را برگزار کردند، بیش از ۴ میلیون نفر از این اردو‌ها استقبال کردند. پیش‌بینی می‌شود تا آخر اسفند ۸ میلیون نفر از دانش‌آموزان در بستر فضای مجازی و کانال شاد از اردو‌های راهیان‌نور دیدن کنند.

سازمان بسیج دانش‌آموزی با همکاری معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و معاونت اردویی و گردشگری سازمان بسیج مستضعفین و بسیج فرهنگیان به منظور ترویج روحیه مقاومت، ایثار و شهادت، برنامه راهیان‌نور را در بستر فضای مجازی متناسب با زیست بوم جدید آموزشی و متناسب با شرایط کرونا برای دانش‌آموزان سراسر کشور طراحی کرده است.

دکتر‌مجتبی باستان، ریاست سازمان بسیج دانش‌آموزی در همین رابطه، با بیان اینکه برای بالا بردن روحیه ایستادگی، مقاومت، ترویج و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس برنامه عظیم فرهنگی تربیتی راهیان‌نور مجازی در هفت استان مرزی که درگیر جنگ تحمیلی با رژیم بعث عراق بودند طراحی شده است، می‌گوید: قصد داریم از مسیر این اردو‌ها به چند هدف دست یابیم. هدف اول، اینکه دانش‌آموزان دهه ۹۰ مثل دانش‌آموزان دهه اول انقلاب با مفاهیم ارزش و متعالی اسلام و انقلاب اسلامی و با گفتمان امامین انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و حضرت آقا (حفظه الله) در بستر اردوی راهیان‌نور مجازی به واسطه راویان آشنا شوند و مانند دانش‌آموزان نسل اول انقلاب پای کار انقلاب و نظام باشند. هدف دوم، همه شهدا برای دانش‌آموزان نسل جدید اسوه و الگو هستند، اما ابعاد شخصیتی، ویژگی‌های رفتاری و سبک زندگی ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز دفاع‌مقدس می‌تواند به عنوان الگویی برای دانش‌آموزان نسل جدید و دهه ۹۰ قرار بگیرد و این سبک رفتاری و مدیریتی برای دانش‌آموزان آینده‌ساز کشورمان تبیین شود. هدف سوم نیز با توجه به فراگیری ویروس منحوس کرونا با استفاده از شبکه شاد دانش‌آموزی که به لطف خدا وزارت آموزش و پرورش به خوبی طراحی کرده است، فضای پرورشی را به موازات فضای آموزشی پیش ببریم. هدف چهارم، هماهنگی خوب بین معلمان و دانش‌آموزان، راویان، مربیان و ارکان مدرسه برای پیگیری برنامه راهیان‌نور مجازی در بستر فضای شبکه شاد است.

وی ادامه می‌دهد: ما با برگزاری اردوی راهیان‌نور مجازی در تلاش هستیم تمام مدرسه با این فضا درگیر شود و معلم بتواند استمرار اردو‌های راهیان نور مجازی را در کلاس درسش در فضای مجازی دنبال کند. باستان در ادامه گفت: از ابتدای بهمن ماه ۹۹ کار اردوی راهیان‌نور مجازی در بستر فضای شبکه شاد را در هفت استان مرزی با اعزام راویانی که به حوزه کودک و نوجوان و دانش‌آموزی کاملاً تسلط دارند و می‌توانند معارف دفاع‌مقدس را مطابق با ذائقه دانش‌آموزان و زبان نسل جدید منتقل کنند، آغاز کردیم و تا پایان فروردین ۱۴۰۰ ادامه دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار