۵/ ۲ میلیون پرونده در پزشکی قانونی
کد خبر: 1039467
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MPb
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: این سازمان سالانه به بیش از ۵/ ۲ میلیون پرونده رسیدگی می‌کند و به عنوان یک سازمان علمی و فنی شناخته می‌شود که اظهارنظر‌های کارشناسی آن در احقاق حقوق مردم و تعیین‌تکلیف پرونده‌ها بسیار سرنوشت‌ساز و مهم است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: عباس مسجدی در جلسه امضای تفاهمنامه همکاری با سازمان اورژانس کشور افزود: در دوره مدیریت جدید قوه قضائیه تعامل بین دستگاهی و هم‌افزایی، بسیار مورد توجه بوده و در سند تحول قوه قضائیه نیز بر آن تأکید شده‌است.

وی ادامه داد: سازمان پزشکی قانونی کشور بر حسب وظایف و تکالیفی که بر عهده دارد، در کنار ارائه خدمات کارشناسی پزشکی قانونی به مردم، در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی با دستگاه‌های متعددی در ارتباط است.

مسجدی پرونده‌های تلفات و مصدومان حوادث رانندگی و مصدومان نزاع را از پرمراجعه‌ترین بخش‌های سازمان عنوان کرد و گفت: این سازمان سالانه به بیش از ۵/ ۲ میلیون پرونده رسیدگی می‌کند. در پزشکی قانونی خدمات بسیاری در زمینه معاینات، تشریح، آزمایشگاه و کمیسیون به مردم ارائه می‌شود که از آن جمله می‌توان به بررسی عدم تحمل کیفر، ارزیابی سلامت روان، تعیین علت فوت، انواع خدمات آزمایشگاهی، رسیدگی به موارد قصور و خطا‌های پزشکی اشاره کرد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی با اشاره به نقش این سازمان در آموزش گروه‌های مختلف دانشجویان پزشکی خاطر نشان کرد: آموزش همه دانشجویان مرتبط با رشته‌های پزشکی، پزشکی قانونی و حتی علوم قضایی و حقوق با آموزه‌های پزشکی قانونی در ارتباط هستند و دوره‌هایی را در این سازمان سپری می‌کنند.

وی همچنین به حضور اعضای علمی در سازمان اشاره و تصریح کرد: پزشکی قانونی تنها سازمان در مجموعه قوه‌قضائیه است که اعضای هیئت علمی در آن اشتغال دارند و همین موضوع نشان‌دهنده ظرفیت علمی بالای سازمان برای اقدامات آموزشی و پژوهشی است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار