تغییر فاز آرایش دفاعی هنر مقاومت به آرایش هجومی
کد خبر: 1038502
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MA2
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۹
پیش‌تر سمت ما حمله می‌شد و ما در مقام دفاع برمی‌آمدیم، اما هنرمندان جبهه انقلاب چند سالی است حمله می‌کنند و کاریکاتور‌های «هولوکاست» و پرچم‌های «آزادسازی قدس» از جمله آنهاست.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: دبیر اجرایی ششمین جشنواره جهانی هنر مقاومت با بیان این مطلب در نشست خبری ششمین دوره این رویداد گفت: در مجموع ۴هزار و یک اثر دریافت شده که ۹۳۹ اثر از کشور‌های خارجی است. مسعود نجابتی عنوان کرد: ما نگاه‌مان به هنر کاربردی است و دنبال این نیستیم که پس از پایان جشنواره، آثار به گنجه‌ها برود. توجه ویژه‌ای به جوانان داشته‌ایم و از سوی روایت فتح هم این توجه وجود دارد. آقای حبیبی به همه استان‌های کشور سفر داشتند و آثاری را از هنرمندان شهرستانی جمع‌آوری کردند تا نگاه‌مان صرفاً به مرکز نباشد.

دبیرکل جشنواره مقاومت حضور رشته‌هایی مانند پرچم و کتیبه به جشنواره را به فال نیک گرفت و افزود: نگاه‌مان به هنر کاربردی است و هر اثری که بتواند مصرف بیرونی داشته باشد، به هنر‌های تجسمی اضافه می‌شود، همانطور که سال گذشته هم طراحی صنعتی را داشتیم. این گرافیست پیشکسوت، حضور جشنواره در فضای مجازی را مهم ارزیابی کرد و گفت: کنار هر اثر، هنرمندان می‌توانستند اثر متحرک شده آن را هم بفرستند تا در شبکه‌های ملی و مجازی منتشر شود و به دیده شدن بیشتر آثار کمک کند.

مهدی علی‌بخشی، مدیر روابط عمومی جشنواره هم یادداشتی از غلامعلی طاهری، دبیر بخش نقاشی قرائت کرد که در آن تصریح شده بود: ۶۰۰ اثر از ۲۹۰ هنرمند به جشنواره ارسال شد که ۱۳۱ اثر برای نمایشگاه و چاپ در کتاب انتخاب شد. هشت اثر هم به مرحله فینال راه یافتند که یک اثر اول و دو اثر همزمان دوم و دو اثر هم همزمان سوم شده‌اند. سه هنرمند هم تقدیر می‌شوند. در ادامه این پیام آمده است: در حال حاضر ۸۱ اثر در موزه هنر‌های معاصر فلسطین به نمایش درآمده است و بخش دوم آثار که ۵۰تابلو را شامل می‌شود، از ۲۰فروردین سال آینده همزمان با روز هنر انقلاب به نمایش درمی‌آید. نجابتی درباره هزینه‌های بالای جشنواره گفت: افزایش قیمت‌ها موجب شد نتوانیم برنامه تلویزیونی روی آنتن ببریم. ایده و طرح آن وجود دارد و امیدواریم با دریافت حمایت‌ها بتوانیم این اقدام را عملی کنیم. وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: پیش‌تر سمت ما حمله می‌شد و ما در مقام دفاع برمی‌آمدیم، اما هنرمندان جبهه انقلاب چند سالی است که حمله می‌کنند و کاریکاتور‌های «هولوکاست» و پرچم‌های «آزادسازی قدس» از جمله آنهاست.

حبیبی در ادامه پیرامون ویژگی‌های این دوره زرد جشنواره گفت: در چهار رشته از هشت رشته به سیره و شخصیت شهید سلیمانی پرداخته شده است. آرمان قدس هم موضوع دیگری است که مورد توجه جشنواره قرار گرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار