گام مؤثر «قوی شدن» در سازمان رزم دریایی سپاه
کد خبر: 1037965
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004M1N
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۷
۳۴۰ شناور رزمی و پشتیبانی در خلیج فارس عملیاتی شدند
طی مراسمی با حضور رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح و فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۳۴۰ شناور رزمی و پشتیبانی به نیروی دریایی سپاه ملحق شد، تا در مسیر فرمان فرمانده معظم کل قوا برای «قوی شدن» گام مؤثری در تقویت و توان رزم دریایی سپاه برداشته شود.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش سپاه نیوز، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: نیروی دریایی سپاه علاوه بر بهره‌گیری از شناور‌های تندرو، در عرصه موشکی نیز در حال رشد و پیشرفت قابل ملاحظه‌ای است.

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در آیین الحاق ۳۴۰ شناور رزمی و پشتیبانی درباره اتکای نیروی دریایی سپاه به شناور‌های رزمی تندرو عنوان کرد: این موضوع تنها یک مسئله تجهیزاتی نیست. نیروی دریایی در سپاه به دور از اینکه بخواهد تکرار و تقلید یک نیروی دریایی از دیگر کشور‌ها باشد، یک نیروی بالنده با اتکای به ظرفیت‌های درون‌زای خویش است. وی خاطرنشان کرد: عزیزان نیروی دریایی سپاه و نیروی دریایی ارتش به خوبی در کنار هم با در پیش گرفتن راهبردی جدید و رویکردی انقلابی مکمل خویش هستند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: شناور تندرو یک فرهنگ است که عامل اصلی تحرک و کارآمدی آن انسان مؤمن و شجاع و ایثارگری است که اگر آن انسان این ویژگی‌ها را نداشته باشد، این شناور هیچ گونه کارآمدی نخواهد داشت. ساختن و به کارگیری یک شناور تندرو چیزی نیست که از سایر کشور‌ها بر نیاید، اما عاملی که این شناور کوچک را به یک عامل قدرت بی بدیل تبدیل می‌کند، آن انسان شایسته‌ای است که در این شناور عهده‌دار دفاع و تهاجم به دشمن می‌شود. وی با تجلیل از شهدای دلاوری همچون شهید مهدوی‌ها و شهید رودکی‌ها که این صحنه‌ها را فرماندهی کردند و شهدای زنده‌ای که امروز این صحنه‌ها را می‌آفرینند و فرماندهی می‌کنند و همه رزمندگان دلاور و شجاع امروز نیروی دریایی سپاه، خاطرنشان کرد: همت بلند آنان و سلحشوری آنان است که می‌تواند یک عامل بی نظیر در نبرد دریایی از این وسیله بسازد.

انقلاب اسلامی موجب فرسایش قدرت امریکا شد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: ما از وادی ظلمت به سرزمین نور هدایت شدیم؛ ایرانی که جلال و شوکت و شکوهش در شوکت شیطانی امپراتوری غرب ادغام شده بود، بر اثر انقلاب اسلامی مجد و عظمت فراموش شده خود را بازیافت و اسلام به حاکمیت رسید و تشکیل قدرت داد. سردار سلامی گفت: ما از تحریم و پیامد‌های آن عبور کرده ایم و معماران آن را شکست داده ایم.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: پیشرفت‌های ما در زمان تحریم بسیار قوی تر، درخشان‌تر و مدرن‌تر از فضای غیرتحریم بوده است. فرمانده کل سپاه افزود: قدرت‌های بزرگ در برابر روح آسمانی این انقلاب شکوهمند ایستاده‌اند. سردار سلامی تصریح کرد: در تمام فراز‌های سخت، ملت عزیز ایران و سایر ملت‌های همراه ایران اسلامی درخشیدند و در هیچ صحنه‌ای عقب ننشستند و تسلیم نشدند. تا امروز که ۴۲ سال از این انقلاب ناب می‌گذرد، جلال و جبروت شیطانی دشمنان در هم شکسته شده است. امریکا دیگر چهره یک قدرت فاتح جهانی را ندارد و قادر نیست در هر نقطه دلخواه، سیاست‌های خود را پیش ببرد. قوای پیشران او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران و یا سایر بلاد اسلامی فرسوده شده است.

هرجا مقابل دشمن ایستادیم قوی‌تر شدیم

سردار سلامی با بیان اینکه ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند گفت: در عرصه جنگ اقتصادی دشمن، امروز ما بسیار قوی‌تر از آغاز این جنگ هستیم. مقاومت جواب داده است و قوی شدن مسیر قطعی ماست. در دنیای امروز باید قوی بود و یا تسلیم شد. ما با تجربه‌های زیاد از این ۴۲ سال، دریافته ایم در هر نقطه‌ای که دشمنان متمرکز شده اند، ما ایستاده ایم و آنجا قوی‌تر شده ایم. رهبر بزرگ انقلاب اسلامی و ملت عزیز با هم در یک جبهه واحد برای ایستادگی اراده کرده‌اند و این ایستادن واقعیت پیدا کرده است.

وی افزود: تصور دشمنان این بود که می‌توانند با فشار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، ارعاب نظامی، تهاجم رسانه‌ای و جنگ نیابتی ملت شریف ایران را از نظام و رهبری عزیز جدا کنند. دشمن تصور می‌کرد می‌تواند ملت را به ستوه بیاورد و آن‌ها را در مسیر تسلیم قرار دهند. ما فهمیده ایم باید در اقتصاد به ظرفیت‌های خود تکیه کنیم. فشار حداکثری و معمار آن، با هم از ملت ایران شکست خورده‌اند و امروز با یک دشمن شکست خورده روبه‌رو هستیم. وی گفت: ما باید قوی باشیم، این راهی است که رهبر عزیزمان فرا روی ما گشوده‌اند و ملت عزیز ما پشتیبان آن بوده‌اند و باید در اینجا از ملت سرافراز، نجیب، آگاه و هوشمند تشکر کنیم. دشمنان را اگر رها کنیم، آن‌ها رها نمی‌کنند و این سفارش قرآن است. باید دشمن را تعقیب کنیم و اجازه ساماندهی نظامی و سیاسی به آن‌ها ندهیم. امروز برخی رژیم‌های مرتجع، سرزمین‌های اسلام را میزبان سیاست‌های صهیونیست‌ها کرده‌اند. صهیونیست‌ها شجره ملعونه هستند که در هر سرزمینی رشد می‌کنند ارمغانی جز آتش ندارند.

حکام منطقه‌ای در دوستی با صهیونیست‌ها افراط نکنند

سردار حسین سلامی افزود: اجازه به صهیونیست‌ها در سرزمین اسلامی چیزی جز دشمنی با مسلمانان نیست. در دوستی با صهیونیست‌ها افراط نکنید و این ازدواج نامبارک هر دوی شما را در آتش قرار می‌دهد. مسلمانان چنین رفتار‌هایی را از حاکمان‌شان نمی‌پذیرند. سردار سلامی خطاب به امریکایی‌ها افزود: شما در میدان فشار علیه ملت ایران شکست خورده اید و سیاست‌های شکست خورده را تکرار نکنید. دریا یکی از جبهه‌های دفاعی ما است که به وسعت تمام آب‌های جهان گسترش یافته است. این برای دفاع از منافع این ملت عزیز، جمال و شوکت الهی ایران بزرگ است. نیروی مسلح، ارتش و سپاه قهرمان در حال متراکم سازی قدرت خود هستند. وی گفت: این چهارمین مرحله گسترش کمی و کیفی قدرت در نیروی دریایی سپاه است. از ابتدای سال تاکنون حدود صد فروند شناور دریایی، ۲۰۰ فروند پهپاد تهاجمی، اعزام شناور اقیانوس پیما و امروز صد‌ها فروند شناور رزمی، نشان دهنده بخشی از تلاش گسترده همه خادمان، طراحان و مجریان سیاست‌های دفاعی و قدرتمند ایران عزیز است.

سردار سلامی افزود: نیروی دریایی ما در ارتفاع قدرتمند است و سیستم‌های پرتابگر از هوا برای مقابله با شناور‌های دشمن مجهز می‌شود. ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند؛ روی سطح، افق‌های بلندی برای نیرو‌ها طراحی شده است و باز هم گسترش می‌یابد. در زیرسطح در موضوع کشف و مقابله با دشمن، پدیده جدیدی در سپاه شکل گرفته و توسعه می‌یابد. سرافرازی از آن ملت ماست و در همه ارکان دفاعی، رویش قدرت بر مبنای فناوری‌های مدرن که از ذهن جوانان خلاق ما سرچشمه می‌گیرد وجود دارد. وی از همه مهندسان، تکنسین‌ها و کارگران شریف وزارت دفاع و بخصوص نیروی دریایی و فرماندهان که با این حرکت، ناکارآمدی دشمن را رقم زدند و آرامش را به قلب‌های مردم این سرزمین آوردند، قدردانی کرد.

دریادار پاسدارعلیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه نیز در این مراسم در گزارشی با اشاره به بخشی از دستاورد‌های نیروی دریایی سپاه گفت: این مراسم چهارمین مراسم الحاق است که نخستین آن در خرداد امسال بوده و ۱۱۲ فروند شناور موشک انداز وارد سازمان رزم این نیرو شد و در مهرماه هم ۱۸۸ فروند پهپاد شناسایی از دور به این نیرو ملحق شد. وی با اشاره به اینکه در آبان ماه هم شناور اقیانوس پیما مزین به نام شهید رودکی نیز به نیروی دریایی سپاه ملحق شده است، افزود: با افتخار اعلام می‌کنم که امروز ۳۴۰ فروند شناور رزمی دیگر هم به نیروی دریایی سپاه الحاق خواهد شد. بنده و همرزمانم امروز مفتخریم که فرموده فرمانده کل قوا را برای قوی شدن عملی نموده ایم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: تولید بالغ بر ۱۰۰ فروند شناور در یک شرکت دانش بنیان خصوصی و بیش از ۳۰ فروند شناور موشک‌انداز در سال جاری آماده شده است و همچنین تولید ۳۵ فروند شناور از شناور‌های مختلف در یک شرکت دانش بنیان کوچک انجام شده و ۱۰ فروند شناور کلاس عاشورا نیز تولید شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار