خرید ارز در کشور همسایه با کلاهبرداری اسکیمری در تهران
کد خبر: 1035578
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LOs
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۰
سه عضو یک باند فریبکار که با دستگاه اسکیمر اطلاعات بانکی شهروندان را سرقت و موجودی حسابشان را در کشور همسایه برداشت می‌کردند، بازداشت شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سرهنگ داوود معظمی‌گودرزی، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ گفت: چندی قبل شکایت‌های مشابهی درباره برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان به مأموران پلیس فتای تهران گزارش شد. تحقیقات پلیس با بررسی شکایت‌های مطرح شده نشان داد موجودی حساب همه شاکیان پس از خرید با کارت عابربانک‌شان برداشت شده است، بنابراین مشخص شد برداشت حساب به شیوه اسکیمر رقم خورده است.

در شاخه دیگری از تحقیقات و در حالی که مبلغ کلاهبرداری به ۵ /۱ میلیارد تومان رسیده بود، کارآگاهان پلیس با بررسی حساب شاکیان متوجه شدند کلاهبرداران در فروشگاه‌های پایانه‌های مرزی کشور‌های همسایه خرید ارز داشته‌اند. بعد از به دست آمدن این اطلاعات بود که مأموران پلیس موفق شدند مخفیگاه سه متهم را شناسایی و آن‌ها را بازداشت کنند. یکی از متهمان گفت: ما دستگاه اسکیمر را کنار کارتخوان نصب کرده بودیم. وقتی مشتری می‌خواست خرید کند کارت و رمز را از وی می‌گرفتیم و پول اجناسی را که خریده بود برداشت می‌کردیم. همزمان اطلاعات کارت بانکی او را با دستگاه اسکیمر سرقت و به کارت‌های خام که از قبل آماده کرده بودیم منتقل می‌کردیم. از آنجا که رمز کارت مشتری را داشتیم به راحتی موجودی حسابش را خالی می‌کردیم. متهم گفت: در مواردی که مشتری حاضر نمی‌شد رمز را به ما بگوید و خودش رمز را وارد می‌کرد امکان سرقت اطلاعاتش هم وجود نداشت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار