تاریخ ایران پیش و پس از حاج قاسم، فراز متفاوتی را تجربه کرد
کد خبر: 1033935
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KyN
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد:
معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی ضمن توصیف ابعاد رسانه‌ای شخصیت سردار سلیمانی و تأکید بر عمل‌گرایی ایشان گفت: تاریخ ایران و انقلاب اسلامی، قبل و بعد حاج قاسم، فراز متفاوتی را تجربه کرد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: محمد خدادی، معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست بررسی ابعاد رسانه‌ای شخصیت حاج قاسم سلیمانی در فرهنگسرای رسانه گفت: تاریخ ایران و انقلاب اسلامی قبل و بعد حاج قاسم، فراز‌های متفاوتی را تجربه کرد. فکر می‌کنم نحوه واکنش مردم به شهادت حاج قاسم برای هیچ‌کس قابل فهم درک و و محاسبه نبود. این واکنش قطعاً نماد و جلوه‌ای از واقعیت کشور ما را نشان داد. وقتی حاج قاسم به شهادت رسید، کسی فکر نمی‌کرد که پیکر او در عراق تشییع شود و همه می‌گفتند ایشان مستقیم به تهران می‌آید، اما در عراق تشییع شد، به اهواز رفت، به تهران آمد، به قم و مشهد رفت و در همه این شهر‌ها تشییع شد. در تاریخ ایران این حجم از حضور جمعیت را در یک مناسبت تاکنون نداشته‌ایم. علاوه بر این دقت کنید که این واکنش برای شهادت یک نظامی است؛ کسی که بیشترین هجمه رسانه‌ای علیه او در چند سال اخیر وجود داشت، شاید بهتر باشد بگوییم در ۲۰سال اخیر بیشترین هجمه رسانه را علیه حاج قاسم و بیشترین استقبال را از او داشتیم، فلذا جنگ روایت‌ها و قرائت‌ها قدرت امروز دنیاست.

وی با مثالی صحبت‌های خود را ادامه داد و گفت: یک عمر احساس مردم دنیا این بود که امریکا قدرت بی‌بدیل است، اما در یک بحران اجتماعی مثل کرونا دیدید که بیشترین تلفات را داد. آنان این قرائت را به همه القا کرده بودند که شکست‌ناپذیری، قدرت، توانمندی و... یعنی امریکا. خدادی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا جریان رسانه‌ای ما نسبت به بازتاب اخبار سوریه و عراق موفق عمل نکرده است، گفت: برای جریان رسانه‌ای ما سه اتفاق رخ داده است: اولاً کار رسانه‌ای به جای مهارت تبدیل به شغل شده است. در حقیقت شاغل رسانه داریم نه ماهر. دوماً فضا کمی شده است، فکر می‌کنند اگر یک روزنامه یا خبرگزاری تعداد خبرش بیشتر باشد، قدرتش بیشتر است. مشکل سوم هم زندگی در گذشته رسانه در دنیای انحصار است. ما هنوز نیوز منتشر می‌کنیم و حتی کار به گفت‌وگوی تلفنی نیز رسیده است. دقت کنید که نزدیک ۳۲۰روزنامه داریم.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به سؤالی مبنی بر حذف عکس حاج قاسم از اینستاگرام گفت: به نظر شما حذف عکس حاج قاسم از اینستاگرام به نفع آن شهید شد یا به ضررش؟ به نفعش شد، چراکه خودش تبدیل به خبر شد و چرایی و چگونگی و پیام شهادت حاج قاسم را بازنشر داد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار