گروه‌های جهادی بسیج یگان‌های عملیاتی مدیریت جهادی هستند
کد خبر: 1028136
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JSq
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
رئیس سازمان بسیج مستضعفین:
گروه‌های جهادی بسیج یگان‌های عملیاتی راهبرد مدیریت جهادی در سطح ایران اسلامی و حتی در سطح کشور‌های اسلامی هستند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش فارس، سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین عصر دیروز در رویداد ملی «رسم جهاد» که به صورت ویدئوکنفرانس در ۳۲ استان کشور برگزار شد، با تبریک هفته بسیج، اظهار داشت: شجره طیبه الهی بسیج به تعبیر رهبر معظم انقلاب از سوی خداوند متعال به قلب پاک امام راحل راه پیدا کرد و این نهال امروز بعد از ۴۱ سال به‌عنوان یک شجره طیبه تنومند در خدمت ملت مقاوم ایران اسلامی قرار دارد.

وی افزود: هدف جلسه امروز تحقق یکی از مطالبات رهبر معظم انقلاب، یعنی گسترش چتر تلاش جهادی بسیج در جامعه است. سردار سلیمانی با بیان اینکه شیوه مدیریت جهادی یکی از اندیشه‌های ناب رهبر معظم انقلاب است، گفت: گروه‌های جهادی بسیج یگان‌های عملیاتی راهبرد مدیریت جهادی در سطح ایران اسلامی و حتی در سطح کشور‌های اسلامی هستند. تقویت و گسترش گروه‌های جهادی اولویت سازمان بسیج مستضعفین است و تمام تلاش‌مان این است که تدابیر رهبر معظم انقلاب در راه بارور شدن شجره طیبه بسیج به کار گرفته شود.

وی یکی از مهم‌ترین اقدامات سال ۹۹ بسیج و بلکه اساسی‌ترین اقدام بسیج در سال ۹۹ را اجرای طرح تکمیلی مقابله با کرونا با عنوان طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برشمرد و تأکید کرد: بحمدالله گروه‌های جهادی در زمینه اجرای این طرح گوی سبقت را از دیگر دستگاه‌های متولی ربوده‌اند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه بیش از ۲۰ هزار نفر در آیین رسم جهاد در چهار مرحله در دوره‌های توانمندسازی شرکت خواهند کرد، عنوان کرد: انتظار و تدبیر رهبر انقلاب بر این است که تفکر جهادی بین جوانان عزیز نهادینه شود. در بیانیه گام دوم معظم له چهار راهبرد محوریت جوانان، امید به آینده، جهش در پیشرفت و مدیریت جهادی را عامل تحقق دولت اسلامی و تمدن نوین اسلامی مطرح می‌کنند و بسیج به‌عنوان تشکیلات مردمی انقلاب اسلامی وظیفه سازماندهی مردم برای نقش‌آفرینی آن‌ها را بر عهده دارد.

ثبت ۴۲ هزار گروه در اطلس جهادی کشور

سردار محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی نیز در آیین آغاز به کار رویداد ملی رسم جهاد ویژه توانمندسازی گروه‌های جهادی با اشاره به تشکیل شورا‌های جهادی شهرستانی، اظهار داشت: با راه‌اندازی شورا‌های جهادی شهرستانی که متشکل از گروه‌های جهادی در همه اقشار بیست‌ودوگانه بسیج است ما تاکنون در ۵۰۰ شهرستان و هر شهرستان پنج نفر عضو شورا‌های جهادی داریم.

وی افزود: تشکلی از گروه‌های جهادی بسیج بدون اینکه تحت فرمان مستقیم بسیج باشند، در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و رفع محرومیت در سراسر کشور مشغول به خدمت هستند.

زهرایی با اشاره به آغاز به کار رویداد ملی رسم جهاد، گفت: امروز مرکز رشد و توانمندسازی گروه‌های جهادی راه‌اندازی شد که در این مدت ۵ هزار نفر از اعضای گروه‌های جهادی را طی دو ماه آموزش خواهد داد و گام بعدی هم آموزش‌های تخصصی در گروه‌های جهادی است. رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه الان در اطلس جهادی کشور ۴۲ هزار گروه ثبت هستند که از این تعداد ۳۰ هزار گروه بیش از یک سال سابقه فعالیت دارند، گفت: نزدیک به ۱۱ هزار و ۳۰۰ گروه هم تازه تأسیس داریم که شروع فعالیتشان از همین دوره توانمندسازی خواهد بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار