مجلس یازدهم اصلاح را از خود آغاز کرده است
کد خبر: 1027206
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JDq
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۵
۱۰ بسته پیشنهادی در دستور کار کمیسیون داخلی
طرح شفافیت آرای نمایندگان که یکی از چالش‌های مجلس دهم بود و به رغم شعار‌های پرطمطراق هرگز به تصویب نرسید، در مجلس یازدهم در دستور کار قرار گرفته و اکنون بررسی آن در کمیسیون آیین‌نامه داخلی مراحل پایانی را طی می‌کند. این طرح را که می‌توان یکی از اقدامات جسورانه مجلس یازدهم توصیف کرد، همچنان با موافقان و مخالفانی در حدود و ثغور مواجه است و انتظار می‌رود طی هفته‌های آینده به صحن علنی مجلس بیاید. طرحی که در کنار ۹ طرح دیگر ۱۰ بسته پیشنهادی اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس را تشکیل می‌دهد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: در همین زمینه عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اتمام بررسی طرح شفافیت آرا در کمیسیون آیین‌نامه داخلی، از ارجاع آن به هیئت رئیسه خبر داد و گفت: بررسی طرح اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان را به عنوان دومین بسته از ۱۰ بسته اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس آغاز می‌کنیم. حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفتگو با فارس، درباره آخرین وضعیت طرح شفافیت آرا اظهار داشت: رسیدگی به طرح شفافیت آرا در کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس پایان پذیرفته و این طرح تقدیم هیئت رئیسه شد. وی افزود: بررسی طرح شفافیت آرا در صحن علنی و بر اساس نوبت‌بندی صورت گرفته توسط هیئت رئیسه است که البته به تاریخ ارجاع طرح‌ها از کمیسیون‌ها هم مرتبط است، اما چون طرح‌های زیادی در مجلس وجود ندارد بررسی این طرح در صحن علنی در آینده‌ای نزدیک صورت خواهد گرفت.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: ۱۰ بسته پیشنهادی اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس در دستور کار کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس بوده است که طرح شفافیت آرا یکی از آن‌ها است. سلیمی گفت: در مجموع طرح شفافیت آرای نمایندگان می‌تواند در امور مجلس تأثیر زیادی داشته باشد هر چند که ممکن است ایرادات کوچکی هم در جزئیات آن وجود داشته باشد ولی با توجه به اینکه بررسی‌های مختلفی بر اساس نظرات متعدد کارشناسان در مورد طرح شفافیت آرا صورت گرفته است و حتی مرکز پژوهش‌های مجلس هم در این باره تمرکز خوبی را داشته است می‌توانم طرح شفافیت آرای نمایندگان را مطلوب بدانم ضمن اینکه در این مسیر کریمی قدوسی رئیس کارگروه بررسی‌کننده این طرح تلاش‌های زیادی در این باره کرده و کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس هم وقت زیادی برای بررسی آن در نظر گرفته بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار