معضل گود‌های رها شده در تهران
کد خبر: 1024839
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ibf
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
عضو شورای شهر تهران با اشاره به معضل گود‌های رها شده در پایتخت گفت:تصویب طرح بازآفرینی خیابان فدائیان اسلام یکی از مهمترین تصمیم‌های کمیسیون ماده ۵ در سال ۹۹ است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمد سالاری، عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورا درباره موضوع گود‌های رها شده گفت: چندی پیش جلسه‌ای با ریاست آقای هاشمی و حضور اعضای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری و عمران و حمل و نقل و معاونین مربوطه در خصوص تعیین تکلیف گود‌های پرخطر داشتیم و ما نیز با حضور در مناطق مختلف به بررسی میدانی وضعیت گود‌های پرخطر موجود پرداختیم.

سالاری ادامه داد: علی‌رغم وعده‌های شهرداران مناطق مبنی بر الزام مالکین به مقاوم سازی و تعیین تکلیف این گودها، هنوز اقدامی در این خصوص انجام نشده است، در حالیکه امکان پرکردن به روش‌های استاندارد و بدون هزینه برای برخی از این گود‌ها وجود دارد.

وی افزود: این موضوع یکی از مطالبات جدی شهروندان است و از ریاست شورای شهر تقاضا دارم، شخصا به این موضوع ورود پیدا کرده و از شهردار تهران بخواهید با توجه به اینکه در فصل بارش قرار داریم هرچه سریع‌تر نسبت به الزام شهرداران مناطق برای تعیین تکلیف گود‌ها اقدام کنند.

همچنین در ادامه صحن شورای شهر، سالاری تصویب طرح باز آفرینی خیابان فداییان اسلام را یکی از مهم‌ترین تصمیمات کمیسیون ماده ۵ در سال ۹۹ دانست و گفت: مطالعات جامعی با محوریت و راهبری سازمان نوسازی و معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در خصوص تدوین طرح بازآفرینی محدوده خیابان فداییان انجام و همه ابعاد بازآفرینی در این طرح دیده شده است و با اجرایی شدن آن املاک فریز شده در این محدوده وسیع بعد از چندین دهه بلاتکلیفی، تعیین تکلیف می‌شوند.

سالاری افزود: با توجه به گستردگی این محدوده علی رغم اینکه طرح در کارگروه فنی و جلسه کمیسیون ماده ۵ به تصویب رسیده است، اما بنابر درخواست دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری کشور، مقرر شد طرح مذکور در آینده نزدیک در دبیرخانه و شورای عالی شهرسازی و معماری مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد و نهایتا در جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری به تصویب نهایی برای ابلاغ به مناطق مربوطه و لحاظ کردن در طرح تفصیلی شهر تهران برسد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار