«مشق احسان» تأمین مایحتاج دانش‌آموزان بی‌بضاعت به نیابت از «حاج‌قاسم»
کد خبر: 1024589
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IXd
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۴
ویژگی مرحله سوم این پویش این است که تمام هدایا به نیابت از «حاج‌قاسم» به دانش‌آموزان تقدیم شده و می‌شود. طرح «لبخند رضایت» نیز حرکت دیگریست که بر اساس آن، لوازم‌التحریر و دیگر مایحتاج محصلانی که قادر به خرید اقلام مورد نیازشان نیستند، تهیه می‌شود و به دست آن‌ها می‌رسد.
محمد‌رضا هاديلو

سرویس ایران جوان آنلاین: وقتی صحبت از خانواده‌های محروم و حمایت از اقشار بی‌بضاعت و کم‌برخوردار می‌شود، نمی‌توان خواسته‌ها و نیاز‌های فرزندان این خانواده‌ها و به خصوص دانش‌آموزانشان را نادیده گرفت؛ موضوعی که از مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه در دستور کار قرار گرفت و حالا با طرح‌ها و برنامه‌های مختلف در حال پیگیری است. پویش «مشق احسان» یکی از برنامه‌هایی است که در کل کشور در حال اجراست و بر اساس آن با آماده‌سازی بسته‌های نوشت‌افزار تحصیلی و اهدای آن‌ها به دانش‌آموزان محروم، شرایطی ایجاد می‌شود که همه بچه‌ها در کمال آرامش به تحصیل علم و دانش بپردازند. اما ویژگی مرحله سوم این پویش این است که تمام هدایا به نیابت از «حاج‌قاسم» به دانش‌آموزان تقدیم شده و می‌شود. طرح «لبخند رضایت» نیز حرکت دیگریست که بر اساس آن، لوازم‌التحریر و دیگر مایحتاج محصلانی که قادر به خرید اقلام مورد نیازشان نیستند، تهیه می‌شود و به دست آن‌ها می‌رسد.

گیلانی‌ها در کنار تهیه بسته‌ها و سبد‌های معیشتی، کمک‌های مؤمنانه خود را به سمت مدارس و نیاز دانش‌آموزان بی‌بضاعت سوق داده و با اجرای طرح «لبخند رضایت» اقدام به تهیه لوازم‌التحریر و دیگر مایحتاج محصلانی که قادر به خرید اقلام مورد نیازشان نیستند، کرده‌اند.


بر همین اساس پویش سراسری «لبخند رضایت» با هدف تهیه لوازم‌التحریر دانش‌آموزان نیازمند در گیلان اجرا و ۴۰۰ بسته در مدارس توزیع شد.


پویش سراسری «لبخند رضایت» در سومین مرحله از رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه از چند روز پیش در گیلان با هدف تهیه لوازم‌التحریر مورد نیاز دانش‌آموزان نیازمند اجرا شده است و در مرحله نخست ۴۰۰ بسته شامل اقلامی که محصلان به آن‌ها نیاز دارند، در مدارس استان توزیع شد.


مسئول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه قدس گیلان در مراسم توزیع این بسته‌ها با اشاره به اهداف اجرای پویش سراسری «لبخند رضایت» در مرحله سوم نهضت کمک‌های مؤمنانه گفت: «این پویش با هدف تهیه نوشت‌افزار، کیف، تبلت یا تلفن همراه برای دانش‌آموزان نیازمند اجرا می‌شود.»


سرهنگ پاسدار حسن حبیبی با بیان اینکه پویش سراسری لبخند رضایت با همکاری سازمان بسیج فرهنگیان سپاه قدس گیلان و مجموعه آموزش و پرورش در سطح استان اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: «شناسایی دانش‌آموزان بی‌بضاعت و توزیع بسته‌های اهدایی بین آنان بر عهده مدیران مدارس است.»


وی با اشاره به فعالیت گروه‌های جهادی و فرهنگی مناطق محروم استان تصریح کرد: «این افراد در زمینه تعلیم و تربیت علمی در مناطق محروم فعالیت می‌کنند و تاکنون ۱۱۰ گروه جهادی ویژه فرهنگیان در سطح استان گیلان شناسایی و ساماندهی شدند.»


حبیبی به نقش‌آفرینی فرهنگیان استان برای کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت از ابتدای شیوع ویروس کرونا اشاره و بیان کرد: «فرهنگیان با همکاری خیران نقش مهمی در کمک به دانش‌آموزان نیازمند ایفا کردند و در این حوزه از خلاقیت فردی و کار‌های جهادی بهره گرفتند.»


در این مراسم مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز حضور داشت و با بیان اینکه پویش «لبخند رضایت» همزمان با سراسر کشور در این استان هم اجرا می‌شود، گفت: «از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون حدود ۳ میلیارد تومان توسط فرهنگیان و خیران برای کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت استان اهدا شده است.»


محمد رحمتی با اشاره به اینکه در گام نخست به صورت نمادین ۲۰۰ بسته لوازم‌التحریر مورد نیاز دانش‌آموزان در سطح رشت توزیع می‌شود، ادامه داد: «همزمان با این حرکت، ۲۰۰ بسته لوازم‌التحریر نیز در فومن بین دانش‌آموزان نیازمند استان توزیع می‌شود که به مدارس ارسال شد.»


لبخند روی لب‌های دانش‌آموزان الیگودرز


در لرستان و شهرستان‌های این استان نیز اقشار مختلف مردم برای کمک به خانواده‌های کم‌برخورداری که دارای دانش‌آموز هستند، پای کار آمده و برای تأمین نیاز‌های آنان دست به دست هم داده‌اند.


در شهرستان الیگودرز مسئول موکب محبین ائمه شهرستان الیگودرز با بیان اینکه ۷۵۰ بسته لوازم‌التحریر در بین دانش‌آموزان نیازمند این شهرستان توزیع شده است، به اقدامات این موکب اشاره کرد و گفت: «به دلیل شیوع ویروس کرونا، اغلب فعالیت‌های ما به صورت مجازی انجام می‌گیرد. بر همین اساس عزاداری‌ها در این موکب محدود شد و فقط در فضای باز همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود.» جواد برزگری از توزیع ۷۵۰ بسته لوازم‌التحریر در میان دانش‌آموزان نیازمند این شهرستان خبر داد و افزود: «همچنین هزار و ۵۰۰ وعده غذای گرم بین خانواده‌های محروم الیگودرز توزیع شد، ضمن اینکه این برنامه همچنان ادامه دارد.»


مسئول موکب محبین ائمه الیگودرز از پخش ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در بین عزاداران اربعین حسینی خبر داد و محرومیت‌زدایی در مناطق محروم این شهرستان را از دیگر فعالیت مواکب الیگودرز عنوان کرد و ادامه داد: «چندین عملیات عمران و آبادانی در مناطق حاشیه‌ای «بزنوید» توسط گروه‌های جهادی در حال پیگیری است و بسته‌های معیشتی شامل مایحتاج غذایی خانواده‌ها که هر کدام به ارزش ۷۰۰ هزار تومان تهیه شده نیز بین نیازمندان و خانواده‌های محروم شهرستان توزیع خواهد شد.»


«مشق احسان» به نیابت از «حاج قاسم»


هرمزگانی‌ها هم «مشق احسان» را برای کمک به خانواده‌های محرومی که بچه‌هایشان به مدرسه می‌رود انتخاب کردند و با آماده‌سازی بسته‌های نوشت‌افزار تحصیلی آن‌ها را به دانش‌آموزان هدیه دادند.


شاید بسیاری از دانش‌آموزان هرمزگانی به علت بالا بودن قیمت موبایل و تبلت از حضور در کلاس‌ها و برنامه‌های شاد بی‌بهره بودند، اما حالا ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، قلب تک‌تک این دانش‌آموزان را شاد کرده و شرایطی را به وجود آورده تا همه محصلان در کنار یکدیگر با آرامش به یادگیری علم و دانش بپردازند. ویژگی اصلی این کار این است که تمام هدایا به نیابت از «حاج قاسم» به دانش‌آموزان تقدیم می‌شود.


بر همین اساس و به همت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و از طریق بنیاد احسان، ۳۲ هزار بسته نوشت‌افزار و لوازم‌التحریر به منظور توزیع در میان دانش‌آموزان بی‌بضاعت هرمزگان آماده‌سازی و روند توزیع آن‌ها آغاز شد.


ارزش این بسته‌های لوازم‌التحریر هر کدام معادل ۵/ ۱ میلیون ریال است و قرار است ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)، ۲۴ هزار بسته نوشت‌افزار تحصیلی دیگر آماده و در پویش ملی «مشق احسان» به دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان اهدا کند. توزیع این بسته‌های لوازم‌التحریر با همکاری کمیته امداد و در میان مددجویان تحت پوشش این کمیته صورت می‌گیرد. در بوشهر آخرین مرحله از رزمایش همدلی و مواسات برگزار شد و کمک‌های مؤمنانه جنوبی‌ها به دست محرومان واقعی رسید.


در همین رابطه و در شهرستان تنگستان، فرمانده سپاه این ناحیه با اشاره به مراحل مختلف رزمایش کمک‌های مؤمنانه، با بیان اینکه این مرحله از همدلی و مواسات، یکی از بهترین راه‌های شناسایی، کمک به معسرین و نیازمندان بود، گفت: «رزمایش کمک مؤمنانه که با تأکیدات رهبرمعظم انقلاب و ابلاغ به نهاد‌ها و سازمان‌های مربوطه در چند مرحله برگزار شد، توانست اتحاد و همراهی مردم و خیرین و مسئولان را برای یاری رساندن به خانواده‌های محروم به نمایش بگذارد که گروه‌های جهادی برای تکمیل این زنجیر نقش بسزایی ایفا کردند و می‌کنند.»


سرهنگ پاسدار احمد حیدری ادامه داد: «در این مرحله از رزمایش حدود ۲۰۰ بسته معیشتی به همراه نوشت‌افزار و کفش ورزشی به رقم ریالی هر بسته ۵ میلیون ریال پس از تحویل به حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت به جامعه هدف تحویل داده می‌شود.»


یونس غلامی‌زاده، بخشدار مرکزی تنگستان نیز گفت: «کار بزرگی که هم اکنون و مراحل گذشته شاهد آن بودیم همگی برگرفته از تبعیت از فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر رسیدگی به نیازمندگان و معسرین جامعه از شرایط ویروس کروناست که با همت تمامی نهاد‌های دست‌اندرکار به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این مهم انجام شد.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار