بارندگی‌ها نسبت به پارسال ۵۰ درصد کاهش یافت
کد خبر: 1024462
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IVa
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵
گزارش‌ها نشان می‌دهد میزان بارندگی‌های کشور از ابتدای مهر تا دوم آبان سال‌جاری به ۵.۲ میلی‌متر رسیده است.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: بر اساس آمار دفتر مطالعات پایه شرکت مدیریت منابع آب ایران، متوسط ارتفاع بارندگی‌های کشور در این مدت نیز ۵.۲ میلی‌متر بوده که این رقم در مدت مشابه سال آبی گذشته ۱۰.۳ میلی‌متر، میانگین ۱۱ ساله ۸.۸ میلی‌متر و بلندمدت (۵۲ ساله) نیز ۸.۴ میلی‌متر بوده است.

میزان بارندگی‌ها در کشور از ابتدای سال آبی تا دوم آبان امسال، نسبت به میانگین بلندمدت (۵۲ ساله) در حالی کاهش ۳۸ درصدی را نشان می‌دهد که نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته نیز ۵۰ درصد کاهش داشته است. بنا بر این گزارش، میزان بارش حوضه آبریز قره قوم در حالی ۵.۳ میلی‌متر بوده که نسبت به میانگین ۱۱ ساله یک درصد و نسبت به میانگین بلندمدت (۵۲ ساله) ۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

بر اساس این آمار، بیشترین ارتفاع بارندگی‌های امسال با ۲۹.۷ میلی‌متر مربوط به حوضه آبریز دریای خزر بوده و کمترین آن بدون بارندگی مربوط به حوضه آبریز مرزی شرق است. در این مدت همچنین ارتفاع بارش‌ها در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان ۱.۴ میلی‌متر، دریاچه ارومیه ۱۱.۷ میلی‌متر و فلات مرکزی ۲.۲ میلی‌متر بوده است.

بر اساس این گزارش دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان، دریاچه ارومیه، فلات مرکزی، مرزی شرقی و قره قوم ۶ حوضه اصلی آبریز منابع آب ایران هستند.

منبع: مهـــر
برچسب ها: بارندگی ، ایران ، باران
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار