سلام، خسته نباشی مرد خانه!
کد خبر: 1022153
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HuL
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰
چگونه شوهر را به زندگی دلگرم نگه داریم؟
اگر شما و همسرتان طبق عادت با هم کم حرف می‌زنید یا وقتی شوهرتان وارد خانه می‌شود، می‌خوابد یا به سراغ تلویزیون می‌رود یا بین شما دلخوری از قبل وجود دارد، برخورد مناسب و مادرانه همراه با یک فنجان چای و بیسکوئیت یا یک پیش‌دستی میوه و شربت می‌تواند نتیجه مناسبی داشته باشد
احمد کریم‌زاده آقاعلی
سرویس سبک زندگی جوان آنلاین: حفظ نشاط و هیجان پیوند ازدواج با وجود فشار‌های زندگی روزانه می‌تواند برای زوجین جوان چالش‌برانگیز باشد. خوشبختانه با روش‌های ساده‌ای می‌توانید همسرتان را با انگیزه و زندگی خود را شکوفا و سرزنده نگه دارید. پس از ازدواج و درگیرشدن با امور روزمره، عشق و علاقه به راحتی می‌تواند تبدیل به یک پدیده فراموش شده زن و شوهری بشود؛ بنابراین حتماً برای کار‌هایی مانند صرف شام زیر نور شمع، پیاده‌روی، طبیعت‌گردی، گفت‌وگوی دو نفره و... وقت بگذارید. شعله علاقه و هیجان و توجه به روح و جسم یکدیگر را همیشه متعادل نگه دارید. گاهی زوجین احساس می‌کنند تقریباً مثل دو هم اتاقی در یک خانه شده‌اند؛ بسیاری از زوجین در دوران نامزدی یا صرفاً ماه‌های اول ازدواج نسبت به هم توجه ویژه دارند و پس از آن درگیر روزمرگی می‌شوند. اجازه ندهید با گذشت زمان ابراز علاقه روز‌های اول از پنجره خانه‌تان پرواز کند و برود. عواطف و احساسات نباید خاتمه یافته و جای خود را به واقعیت‌های دیگر زندگی بدهد.

وقتی همسرتان وارد خانه می‌شود، به گرمی به او سلام کنید و خوشامد بگویید. متأسفانه بسیاری از خانم‌ها به ویژه خانم‌های دارای فرزند، ورود شوهرشان به خانه را مترادف با شروع گلایه در مورد بچه‌ها یا سایر مشکلات طی روز می‌دانند. خوشامدگویی به نحو پسندیده و با لحنی مثبت راه را برای تعامل بعدی شما باز و خانه را به عنوان مکانی راحت و شاد تداعی می‌کند. بدیهی است زوجین باید سخت تلاش کنند تا زندگی مشترک را اداره کنند، اما نباید از توجه به روح و جسم یکدیگر غافل شوند. مراقب باشید در یک روال کسالت‌آور و خسته‌کننده گیر نکنید.

اگر شما و همسرتان طبق عادت با هم کم حرف می‌زنید یا وقتی شوهرتان وارد خانه می‌شود، می‌خوابد یا به سراغ تلویزیون می‌رود یا بین شما دلخوری از قبل وجود دارد، برخورد مناسب و مادرانه همراه با یک فنجان چای و بیسکوئیت یا یک پیش‌دستی میوه و شربت می‌تواند نتیجه مناسبی داشته باشد. به خواسته‌ها و نیاز‌های همسر خود گوش کنید. سعی کنید بفهمید ترجیح او چیست و چه می‌خواهد؟ از او بپرسید که چه چیزی دوست دارد و چه می‌خواهد؟ این سؤال به خودی خود می‌تواند یک چرخش مثبت در ارتباط طرفین باشد. معمولاً آقایان با یک غذای خوشمزه خلق‌شان تغییر می‌کند. شام یا دِسر مورد علاقه او را تهیه کنید. غذای خوب و مورد علاقه به واقع می‌تواند روح را هم تغذیه کند.

صرف وقت و دقت در پخت یک وعده غذای خانگی و سفره‌آرایی زیبا می‌تواند به هر شوهری نشان دهد که چقدر خانم خانه او را دوست دارد. با گذشت زمان و تلاش همسرتان برای تأمین معاش خانواده، انگیزه و پیداکردن وقت برای گذراندن زمانی با یکدیگر بسیار سخت می‌شود. حداقل هفته‌ای یک بار با مشارکت هم غذای خانگی تهیه کنید و به پارک یا مکان مناسبی بروید و از یک شب خوب و آرام لذت ببرید. حتی می‌توانید فعالیتی ماجراجویانه‌تر مثل کوهنوردی انجام دهید. توصیه دیگر اینکه جذاب و با اعتماد به نفس رفتار کنید. جذاب بودن همیشه به معنای رسیدگی به ظاهر نیست بلکه به معنای نشان دادن اعتماد به نفس و رفتاری دلسوزانه هم هست.

دقت کنید رفتاری مهربان نسبت به همسرتان داشته باشید و همیشه به احساسات او توجه کنید. همه ما به عنوان انسان روز‌های خوب و بد را پشت‌سر خواهیم گذاشت. چنانچه زمانی حالت غم یا افسردگی پیدا کردید، نباید سعی کنید احساسات خود را پشت نقابی پنهان کنید، اما از آن‌سو سعی کنید فردی دلپذیر باشید. لبخند بزنید. سیگنال‌های بصری به اندازه کلمات دارای اهمیت هستند. خسته‌اید. کم‌خوابی دارید. مشکلات مالی حوصله لبخند، نرمش و تحرک را از شما گرفته، اما باز شما بی‌انگیزگی را از رو ببرید! امور زندگی جریان خود را طی می‌کند؛ منتها با رسیدگی به جسم، روح و روانتان با نشاط‌تر می‌شود. وقتی احساس مطلوبی دارید، اعتماد به نفس و قوای جسمانی شما آشکار می‌شود و می‌درخشد. اگر ماشین دارید، به یک سفر جاده‌ای بدون مقدمه و برنامه‌ریزی نشده بروید؛ مثلاً به مکانی که هر دو برای مدتی خواستار دیدن آن بودید.

اگر اهل طبیعت‌گردی هستید، با هم به دل طبیعت بروید. وسایل ضروری را برداشته و به جنگل بروید تا مدتی را به تنهایی در یک تعطیلات کوتاه بگذرانید که هزینه‌تان هم زیاد نشود. رفتن به یک تفرجگاه جنگلی یا روستایی یا مزارع گردشگری که این روز‌ها طرفداران زیادی پیدا کرده، می‌تواند بسیار جذاب باشد؛ به خصوص وقتی که یک شب را زیر ستاره‌ها بگذرانید. از دل طبیعت چیزی انتخاب کنید و به همسرتان بدهید. چیزی در طبیعت که برای شما خاص باشد. این چیز می‌تواند یک سنگ به شکل قلب، پوسته صدفی زیبا در ساحل یا حتی یک شاخه کوچک درخت از مسیر پیاده‌روی شما باشد.

به همسر خود بفهمانید که این نشانه موجود در طبیعت شما را به یاد او می‌اندازد. یادداشت‌های محبت‌آمیز در گوشه کنار خانه قرار دهید، طوری که همسرتان آن‌ها را ببیند، اما همین جا متوقف نشوید! جملات زیبا را در لبه جیب لباس‌های او بگذارید یا یک یادداشت «دوستت دارم، ان‌شاءالله به سلامت برگردی» یا «برایت یک روز خوب آرزو می‌کنم» را روی فرمان اتومبیل بچسبانید. حرکات کوچکی مثل این باعث می‌شود که او در طول روز لبخند بزند و واقعاً با انرژی مسیر خود را طی کند. او را با چیز جدیدی آشنا کنید.

آیا اخیراً کتابی عالی خوانده‌اید؟ یافته‌های خود را با همسرتان در میان بگذارید. گاهی بدون دلیل برای او هدیه‌ای هر چند کوچک بخرید. برای عکس دو نفره خودتان قاب زیبایی بخرید. یک تصویر گاهی به اندازه هزاران کلمه ارزش دارد و قاب گرفتن تصویری از شما و همسرتان راهی عالی برای نشان دادن آن است که همسرتان تا چه حد برای شما اهمیت دارد. برای او یک هدیه دست‌ساز درست کنید. خلاقیت به خرج دهید و با این فعالیت‌های عاشقانه او را خوشحال کنید. وقتی خانه خود را به مکانی راحت تبدیل کردید که به نوعی حسن روابط فیمابین را نشان می‌دهد، خانواده همسر خود را برای صرف ناهار یا شام دعوت کنید.

قطعاً شوهر شما از تلاش‌تان برای رسیدگی و توجه به آن‌ها و کوشش‌تان برای اینکه احساس راحتی و به گرمی پذیرایی‌شدن کنند، قدردانی خواهد کرد. خیلی مهم است که با یکدیگر صادق و شفاف باشید. ارتباطات در هر رابطه‌ای مهم است. حتماً به یکدیگر بگویید که چه احساسی دارید حتی اگر انجام این کار ناراحت‌کننده باشد. اگر احساس می‌کنید تلاش زیادی کرده‌اید که رضایت همسرتان را به‌دست آورید، اما او به اندازه عشقی که نثارش می‌کنید، به شما محبت نمی‌کند یا قدردان نیست، با او در میان بگذارید. اغلب تنها کاری که باید برای ایجاد یک تغییر مهم انجام دهید ارتباط برقرار کردن درست و مؤثر است تا مسائل مختلف در آینده به یک بحران تبدیل نشوند.

در خاتمه مقاله توصیه می‌کنم به هویت و شخصیت خودتان هم توجه کنید. برای خود وقت بگذارید و به عنوان یک فرد از خودتان هم محافظت کنید. به ظاهر خود توجه کنید. به‌قول ضرب المثل قدیمی «زن شاد، زندگی شاد.» وقتی شما در درون خود احساس ایمنی و شادی کنید، همسرتان در کنار شما خوشحال خواهد بود.

برگرفته با جرح و تعدیل از سایت: wikihow. com
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار