۱۷۳۰ طرح اشتغالزایی بنیاد برکت ۸۵۰۰ شغل در کرمان ایجاد کرد
کد خبر: 1019328
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HAm
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۵
با راه‌اندازی ۱۷۳۰ طرح اشتغالزایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در سال‌جاری، تعداد مشاغل برکت در استان کرمان به ۸۵۰۰ شغل می‌رسد.
سجاد مرسلی
سرویس ایران جوان آنلاین: معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت گفت: بنیاد برکت امسال راه‌اندازی ۱۷۳۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور را در مناطق محروم استان کرمان در دستور کار دارد که با تحقق آن، تعداد طرح‌های عملیاتی شده در سه سالی که از حضور و فعالیت بنیاد در این استان می‌گذرد به ۲۸۰۰ طرح می‌رسد. رضا راضی‌زاده خاطرنشان کرد: راه‌اندازی این ۲۸۰۰ طرح اشتغالزایی، ایجاد ۸۵۰۰ شغل خرد و خانگی را در استان به دنبال داشته است. به گفته این مسئول، شش شهرستان راور، نرماشیر، ریگان، عنبرآباد، فهرج و کوهبنان و ۶۶ روستای استان کرمان زیر پوشش فعالیت‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور بنیاد برکت قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به افتتاح اولین طرح‌های اجتماع‌محور بنیاد برکت در استان کرمان تصریح کرد: اولین طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در سال ۹۷ و در شهرستان راور به بهره‌برداری رسید. در آن سال، بنیاد به عنوان معین اقتصادی راور انتخاب شده بود و در همان سال اول فعالیت خود، ۸۰۰ طرح منجربه ایجاد ۲۴۰۰ شغل را در این شهرستان به بهره‌برداری رساند. در سال ۹۸ نیز ۳۰۰ طرح و ۹۰۰ شغل در شهرستان راور راه‌اندازی شد. معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت در تشریح اقدامات این بنیاد در حوزه اشتغالزایی اجتماع‌محور در این استان برای سال ۹۹ نیز گفت: امسال شهرستان‌های تحت پوشش فعالیت‌های اشتغالزایی بنیاد برکت به شش شهر افزایش پیدا کرده و راه‌اندازی ۱۷۳۰ طرح در دستور کار است که از این تعداد، ۵۰۰ طرح تا به امروز به بهره‌برداری رسیده و مابقی نیز تا پایان سال به شکل کامل عملیاتی خواهد شد. راضی‌زاده سهم شهرستان‌های راور، نرماشیر، ریگان، عنبرآباد، فهرج و کوهبنان از طرح‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در سال ۹۹ را به ترتیب ۵۵۰، ۲۴۰، ۲۲۰، ۱۵۰، ۲۲۰ و ۳۵۰ طرح اعلام کرد.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت درباره رسته‌های شغل‌های ایجاد شده در مناطق محروم کرمان توضیح داد: رسته‌های شغلی با توجه به مزیت‌ها و پتانسیل‌های هر منطقه انتخاب می‌شوند. برای مثال، اشتغالزایی در شهرستان راور متمرکز بر فرش دستبافت است. وی ادامه داد: بیشتر مشاغل ایجادشده و در دست راه‌اندازی برکت در استان کرمان در رسته‌های پرورش دام سبک، تولید فرش دستبافت، تولیدی پوشاک و پرورش شتر است. به گفته راضی‌زاده، بیش از ۶۷ درصد تسهیلات اشتغالزایی بنیاد برکت به زنان کارآفرین استان کرمان اختصاص پیدا کرده است. معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت تصریح کرد: ۱۸ مجری و تسهیل‌گر بنیاد در مناطق محروم کرمان به خصوص در جنوب و غرب این استان مشغول فعالیت و خدمات‌رسانی به کارآفرینان هستند. گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تا به امروز ۲ هزار و ۸۲ طرح در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری ۳ هزار و ۵۲۹ میلیارد ریال در مناطق محروم استان کرمان به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار