۴۲۰۰ شغل با اجرای ۱۴۰۰ طرح برکت در بوشهر ایجاد می‌شود
کد خبر: 1017096
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Gam
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۵
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با اجرای ۱۴۰۰ طرح اجتماع‌محور در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته بوشهر ایجاد ۴۲۰۰ شغل را کلید زد.
محسن محمدی
سرویس ایران جوان آنلاین: رضا راضی‌زاده معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت با بیان اینکه این بنیاد در اولین سال حضور خود در زمینه اشتغالزایی اجتماع‌محور در بوشهر ۱۴۰۰ طرح را در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته این استان راه‌اندازی می‌کند، گفت: این تعداد طرح به ایجاد ۴۲۰۰ فرصت شغلی برای متقاضیان منجر می‌شود که اتفاق خوبی برای این منطقه است. وی اعتبار کلی پیش‌بینی شده برای راه‌اندازی این تعداد طرح را یک‌هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: پنج شهر دشتستان، دیلم، گناوه، دیر و تنگستان تحت پوشش فعالیت‌های اشتغالزایی اشتغال‌محور بنیاد برکت قرار دارند.

به گفته معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، ۹ مجری و تسهیل گر در استان بوشهر شناسایی، اهلیت‌سنجی و ایجاد اشتغال برای متقاضیان را برعهده دارند. راضی‌زاده تصریح کرد: ۴۲۰۰ شغل مذکور در استان بوشهر با توجه به پتانسیل‌های محلی و ظرفیت‌های منطقه‌ای، در رسته‌هایی همچون پرورش ماهی و میگو، صنایع وابسته به خرما، صنایع دستی و مشاغل فنی و خدماتی ایجاد می‌شود.

وی با بیان این مطلب که تسهیل‌گران بنیاد برکت در حال اهلیت‌سنجی متقاضیان اشتغال در شهر‌ها و روستا‌های هدف استان بوشهر هستند، اظهار داشت: در فرآیند اشتغالزایی در قالب مدل اجتماع‌محور در ابتدا و در بدو ورود بنیاد برکت به یک استان، جلسه‌ای با حضور استاندار و فرمانداران آن استان برگزار می‌شود. سپس کمیته اشتغال در شهرستان‌های هدف با حضور فرماندار و تمام دستگاه‌های اجرایی برگزار و طرح‌ها و مدل‌های اشتغالزایی بنیاد برکت تشریح می‌شود.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت عنوان کرد: در ادامه و با حضور دهیاران، روستا‌های هدف طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت مشخص و کارگروه توسعه اشتغال در هر روستا تشکیل می‌شود. با تشکیل این کارگروه، مجری و تسهیل‌گران بنیاد برکت در روستا‌ها مستقر شده و فرآیند اهلیت‌سنجی از متقاضیان اشتغال آغاز می‌شود.
راضی‌زاده افزود: پس از پایان فرآیند اهلیت‌سنجی فنی، متقاضیانی که دارای شرایط لازم هستند به بانک عامل معرفی می‌شوند. بانک نیز بعد از اهلیت‌سنجی اعتباری، تسهیلات مورد نیاز را به آن‌ها پرداخت کرده و به این ترتیب، فرآیند ایجاد و استقرار مشاغل با حضور تسهیل‌گران و مجریان بنیاد برکت آغاز می‌شود. وی یادآور شد: بنیاد برکت با هدف ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار، محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای سطح زندگی و توزیع عادلانه امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و کم‌تر برخوردار کشور راه‌اندازی کرده است. این بنیاد ایجاد ۱۸۰ هزار فرصت شغلی جدید را تا پایان سال‌جاری در دستور کار دارد. گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ۷۵۵ طرح شامل توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری یک‌هزار و ۱۷۹ میلیارد ریال در مناطق محروم و کمتر برخوردار استان بوشهر به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار