حضرتی و بهنود در «اعتماد» درس براندازی دادند!
کد خبر: 1015914
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GHi
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۶
ستونی از صفحه یک روزنامه اعتماد، دیروز در اختیار مسعود بهنود، روزنامه‌نگار ضدانقلاب و کارمند بی‌بی‌سی قرار گرفت تا او نظرات شخصی‌اش پیرامون کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ را بنویسد. مسعود بهنود پس از ترک ایران، سال‌هاست به عنوان یکی از کارمندان بی‌بی‌سی فارسی مشغول به کار و دارای برنامه ثابت در این شبکه است. روزنامه اعتماد، یک رسانه اصلاح‌طلب به مدیرمسئولی الیاس حضرتی، از چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب و نماینده سابق مجلس است.

تریبون دادن روزنامه‌های داخل کشور به همکاران بی‌بی‌سی فارسی اتفاقی عجیب و غیرمتعارف محسوب می‌شود. ستون‌نویس روزنامه اصلاحات یا همکار بی‌بی‌سی فارسی؟! نمی‌شود که این هر دو را با هم داشت و هم در رسانه قانونی داخل کشور و حامی دولت روحانی دروغ گفت و هم در شبکه ملکه انگلیس!

علاوه بر این، الیاس حضرتی با بذل و بخشش روزنامه‌اش به همکار بی‌بی‌سی فارسی، گرچه تلاش می‌کند برای رسانه‌اش بین جمعی خاص وجهه تراشی کند، اما در عمل با تحریفات تاریخی بهنود در یادداشتی که نگاشته، حقایق تاریخی را قربانی تعلقات شخصی خود کرده است.

روزنامه اعتماد در این یادداشت از قلم بهنود، عنوان کرده که آیت‌الله کاشانی یکی از افرادی است که موجب سقوط دولت مصدق شده است! مرحوم مصدق اگر از روحانیت فاصله نمی‌گرفت، خود و دولت برخاسته از خواست ملت را اسیر کودتا نمی‌کرد.

در اینکه برخی تلاش دارند نماد روحانیت در ایران آن دوره را خائن به منافع ملت و ملی شدن صنعت نفت جا بزنند شکی نیست. تکلیف بی‌بی‌سی و همکارانش هم که روشن است، اما روزنامه اعتماد چرا باید پی دروغ‌سازی علیه مرحوم آیت‌الله کاشانی برود؟

در بخش دیگری از یادداشت بهنود که پر از ارجاعات زمانی و در هم است، آمده: «مردم باور کردند که ۱۰ ماه بعد از آغاز شورش‌های خیابانی و جرقه‌های انقلاب که صدایش پیچیده بود، حکومت پادشاهی، به این نتیجه رسیده که ۱۲ سال بعد از مرگ دکتر مصدق، او با شکوه به صحنه برگشته است.»

شورش‌های خیابانی و انقلاب و الیاس حضرتی؟! شورش نامیدن قیام مردم علیه حکومت شاهنشاهی، تخفیف انقلاب اسلامی مردم است؛ و باز باید تأکید کرد که از بی‌بی‌سی و همکار قدیمی‌اش انتظاری نیست، اما روزنامه الیاس حضرتی چرا باید تریبون دهد تا بهنود نظرات بی‌بی‌سی را در رسانه رسمی و حامی دولت بیان کند؟

اما اینها، تازه همه تحریفی نیست که بهنود به لطف اعتماد الیاس حضرتی، منتشر کرده است. او تأکید می‌کند که «در تحولات سیاسی فرشته و دیوی در کار نیست. قدرت خارجی هست که از زیر دخالت می‌کند و منافع خود می‌جوید و از میان بازیگران انتخاب می‌کند و گاه انتخاب‌های خود را قربانی می‌کند.»

آیا در هر تحول خارجی در ایران، قدرت خارجی در کار نبود و حتی آن تحول عظیم که با شعار معروف «دیو چو بیرون رود، فرشته درآید» همراه شد، با دخالت خارجی انجام شد؟ آیا دیو و فرشته‌ای که بهنود نوشته اشاره به همین شعار تاریخی انقلاب اسلامی مردم ایران و رد حق و باطل بودن امام خمینی و شاه ندارد؟

او در جای جای مطلب اشاره می‌کند که آینده در دست مصدقی‌هاست و بعد از آنچه در بی‌بی‌سی گفته می‌شود، اینجا به تلویح و کنایه، رونمایی می‌کند: «دیگر زمانی است که فساد مالی دیکتاتوری‌ها، در برابر چشم‌ها قرار می‌گیرد، در آنجا دخالت خارجی هم کار زیادی نمی‌تواند.»

آیا او اینجا در مورد جمهوری اسلامی که او و رسانه مطلوب و متبوعش بی‌بی‌سی فارسی، آن را دیکتاتور و فاسد می‌دانند، صحبت نمی‌کند؟!

و پایان مطلب بهنود: «دیگر آن احساساتی‌های قصه‌های دیو و فرشته در صحنه نیستند. ۶۷ سال بعد از آن ۲۸ مرداد، اینک نسلی است که آزادی و استقلال می‌طلبد و کمتر فریب گرگ‌هایی را می‌خورد که در نهایت منفعت خویش می‌جویند. درس مقاومت مصدق همین بود.» و این سطور پایانی یادداشتی که روزنامه اعتماد منتشر کرده، آیا چیزی غیراز رسمیت بخشی به براندازی است؟

به همین سادگی یک رسانه اصلاح‌طلب در اختیار روزنامه‌نگار قدیمی، اما برانداز و معاند قرار می‌گیرد تا براندازان در رسانه‌های رسمی و قانونی ایران هم دارای تریبون باشند. مسعود بهنود، معاند شناسنامه‌داری ا‌ست؛ نه تاکنون عقیده‌ای را پنهان کرده و نه ناشناخته‌ای است که هویتش روشن نباشد. اما این میان، کسی که پرچم اصلاح‌طلبی دست گرفته و حرف براندازی می‌زند، روزنامه اعتماد است که دیگر، اعتماد به آن یعنی نادیده گرفتن نفوذ، یعنی تحمیق خود!

یادداشت مسعود بهنود هشدار براندازی به نظام جمهوری اسلامی است، نه در بی بی سی فارسی بلکه در رسانه داخلی ایران و حامی دولت مستقر در کشور. این رویدادی نیست که بتوان ساده از کنارش گذشت.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
مجید آقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
0
1
این احتمال را هم در نظر بگیرید که در مستند " رویای اجری" مطالبی در مورد یک نماینده مجلس عنوان میشود که مربوط به کمیسیون اقتصاد است و این نماینده مربوط به روزنامه اعتماد و احتمال دستگیری و زندان و دزدی و اختلاس و انتقام از جمهوری اسلامی ایران و ....
خب دیگه اینجوریاست،
وقتی ممکنه آدم گیر بیفته باید قیصریه رو به آتیش بکشیم داش
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار