گیلان با سرمایه‌گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) توانمند می‌شود
کد خبر: 1013672
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FhY
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) یک‌هزار میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی استان گیلان سرمایه‌گذاری می‌کند.
سجاد مرسلی
سرویس ایران جوان آنلاین: در جلسه‌ای با حضور استاندار گیلان، معاونان ستاد اجرایی فرمان امام، مدیرعامل بنیاد برکت، نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی، مفاد تفاهمنامه همکاری میان ستاد اجرایی فرمان امام و استانداری گیلان نهایی شد. مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به اعتبار یک‌هزار میلیارد تومانی این تفاهمنامه گفت: بر اساس این تفاهمنامه، ۳۵۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور در مناطق محروم استان ایجاد می‌شود که راه‌اندازی فرصت‌های کسب و کار برای ۱۰ هزار نفر را به دنبال خواهد داشت. امیرحسین مدنی ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان امام همچنین از طریق بنیاد برکت در ۱۵ طرح اقتصادی استان مشارکت و سرمایه‌گذاری می‌کند که پیش‌بینی می‌شود باعث ایجاد ۱۵۰۰ شغل برای متقاضیان شود. وی با اشاره به اجرای ۱۱۵ پروژه عمرانی و زیربنایی در قالب این تفاهمنامه اظهار داشت: علاوه بر این تعداد پروژه عمرانی، ۵۰۴ واحد مسکن ارزان قیمت نیز برای محرومین گیلان ساخته می‌شود.

مدیرعامل بنیاد برکت مدت این تفاهمنامه را سه سال ذکر کرد و افزود: تمام شهرستان‌های گیلان تحت پوشش اقدامات و خدمات این تفاهمنامه قرار می‌گیرند، اما برخی از مناطق محروم از جمله شهر شفت در اولویت خواهند بود. مدنی خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر شد که استانداری گیلان فهرستی از شرکت‌های کوچک و متوسط استان را برای احیا و راه‌اندازی مجدد در اختیار بنیاد برکت قرار دهد. وی در تشریح برخی از اقدامات بنیاد برکت در گیلان گفت: تاکنون با ۱۱ بنگاه و کارخانه تولیدی مشارکت اقتصادی به مبلغ ۱۱۸ میلیارد تومان داشته‌ایم که اشتغالزایی برای ۴ هزار نفر را در پی‌داشته است. همچنین در قالب مدل اشتغالزایی تسهیلات‌محور، ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به سه شرکت تولیدی تسهیلات پرداخت کرده‌ایم که باعث ایجاد شغل برای ۴۰ نفر شده است. به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، ۳۶۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور نیز با قابلیت ایجاد ۱۱۰۰ شغل در مناطق محروم استان راه‌اندازی شده است.

مدنی درباره فعالیت‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در گیلان تصریح کرد: بنیاد نسبت به ساخت ۴۷ مدرسه متعهد است که از این تعداد، ۳۱ مدرسه به بهره‌برداری رسیده و ۱۶ مدرسه دیگر در دست احداث است. همچنین ۳۹ مسجد افتتاح شده و ۲۰ پروژه دیگر در حوزه‌هایی همچون ساخت و تکمیل کتاب‌خانه، حسینیه و ... در دست اقدام است. وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت ساخت ۷۴۳ واحد مسکونی را با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) برای محرومین گیلان در دست اجرا دارد. در ضمن، ۷ هزار و ۱۳۵ نفر از ایتام استان تحت پوشش بیمه برکت و ۲۶۰۰ نفر از روستاییان تحت پوشش بیمه خدماتی برکت قرار دارند. مدنی تأکید کرد: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در مجموع تاکنون یک‌هزار و ۲۷۸ طرح توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را به ارزش ۱۹۰ میلیارد تومان در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته استان گیلان به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار