کلاهبرداری میلیاردی با رسید جعلی
کد خبر: 1010691
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EvT
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۵
مجرم سابقه‌دار که به اتهام کلاهبرداری از فروشندگان کالا در سایت فروش کالا بازداشت شده و به زندان افتاده‌بود، پس از رهایی از حبس به همان اتهام بازداشت شد. متهم پس از خرید کالا با ادعای واریز شدن پول به صورت اینترنتی رسید جعلی را به مشتریان نشان داده و از این راه ۳ میلیارد تومان به جیب زده است.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سرهنگ داود گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران گفت: چندی قبل شکایت‌های مشابهی درباره کلاهبرداری از فروشندگان کالا در سایت‌های دیوار و شیپور به پلیس فتا گزارش شد. بررسی شکایت‌های مطرح شده حکایت از این داشت که مردی فریبکار با ادعای خرید کالا از مشتریان سایت دیوار با آن‌ها قرار گذاشته و بعد از خرید کالا با ادعای واریز کردن پول به صورت اینترنتی کالایشان را سرقت کرده است. یکی از شاکیان گفت: من مقداری مواد غذایی را برای فروش در سایت فروش کالا آگهی کردم. بعد از آن مردی تماس گرفت و بعد از پرس‌و‌جو درباره قیمت درخواست خرید داد که با او قرار ملاقات گذاشتم. بعد از توافق بر سر قیمت خریدار گفت که پول را با اپلیکیشن گوشی تلفن همراهش پرداخت می‌کند که قبول کردم. او بعد از پرداخت پول رسید آن را به من نشان داد. اما من وقتی پیامک‌هایم را بررسی کردم، دیدم که پیامک واریز شدن پول به حسابم نیامده‌است. خریدار گفت که احتمالاً به خاطر اختلال در شبکه بانکی پیامک ارسال نشده است که به حرفش اعتماد کردم. یک روز بعد، اما وقتی حساب بانکی‌ام را بررسی کردم، فهمیدم که هیچ پولی به حسابم واریز نشده و آن مرد کلاهبردار بوده‌است.

درحالی که ارزش مالی پرونده به ۳ میلیارد تومان رسیده و هر روز شکایت‌های مشابه در حال مطرح شدن بود، کارآگاهان پلیس فتا با اطلاعاتی که شاکیان در اختیارشان گذاشتند، توانستند با بررسی بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار متهم را شناسایی کنند. تحقیقات پلیس نشان دادکه متهم قبلاً به همین شیوه موفق به کلاهبرداری از فروشندگان کالا در سایت‌های مجازی شده و به زندان افتاده بود. همچنین مشخص شد که متهم پس از رهایی از حبس به همان شیوه درحال کلاهبرداری از شهروندان است. در حالی که مرد کلاهبردار مدام در حال تغییر مخفیگاهش بود مأموران موفق شدند چند روز قبل وی را در آخرین مخفیگاهش بازداشت کنند.

مرد فریبکار در بازجویی‌ها به کلاهبرداری میلیاردی از فروشندگان کالا اعتراف کرد و گفت: بعد از اینکه از زندان آزاد شدم مشکلات مالی زیادی داشتم. وی ادامه داد: من قبلاً به همین شیوه از مردم کلاهبرداری کرده‌بودم، بنابراین دوباره شروع به کلاهبرداری کردم تا اینکه بازداشت شدم. سرهنگ گودرزی با بیان اینکه در حال حاضر متهم با کلاهبرداری از ۱۵‌نفر ۳‌میلیارد تومان به جیب‌زده تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر او در جریان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار