کمک مؤمنانه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به ۶۵ هزار خانوار نیازمند گلستانی
کد خبر: 1010274
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Eok
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۵
ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان خوزستان برای ۲ هزار و ۸۶۰ نفر از کارگران هفت‌تپه کمک‌هزینه معیشتی ۵۰۰ هزار تومانی واریز کرد و در مرحله دوم رزمایش همدلی و احسان در استان گلستان نیز در ادامه کمک‌های مؤمنانه با تهیه ۶۵ هزار بسته پروتئینی آن‌ها را بین خانوار‌های نیازمند توزیع می‌کند.
سجاد مرسلی
سرویس ایران جوان آنلاین: بر اساس تصمیم ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و اعلام آن از سوی رئیس ستاد، توزیع ۴ میلیون بسته پروتئینی به خانواده‌های نیازمند و شاغلان صنوف آسیب‌دیده از بیماری کرونا در همه استان‌ها از سوی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حال انجام است.

بر همین اساس مهدی سلمان‌زاده، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان گلستان با اشاره به کمک مؤمنانه ستاد به ۶۵ هزار خانوار نیازمند، گفت: در گلستان، برابر تأکیدات مقام معظم رهبری، این اقدام خداپسندانه با عنوان مرحله دوم رزمایش همدلی و احسان با ۱۳۰ هزار قطعه مرغ گرم و ماهی در میان ۶۵ هزار خانوار در حال توزیع است.

وی ادامه داد: در این مرحله از رزمایش نیز همانند اجرای طرح‌ها و برنامه‌های گذشته بنیاد احسان از ظرفیت‌های جوانان استانی در قالب شناسایی و توزیع توسط ۲۰۰ گروه از جمله گروه‌های جهادی، مؤسسه‌های خیریه، سمن‌ها و فعالان اجتماعی استفاده شد.

سلمان‌زاده گفت: برای این رزمایش در این مرحله بالغ بر ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هزینه اختصاص یافت و بنا به تصمیم ستاد مرکز بناست تمامی این بسته‌ها در همین استان تهیه و خریداری شود تا ضمن حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده بتوان به تولیدکنندگان استانی نیز در سال جهش تولید کمک کرد.

وی افزود: این ستاد در رزمایش مرحله اول همدلی و احسان ۱۷ هزار بسته و به‌صورت سبد کالا و مایحتاج خانواده‌ها شامل ۱۰ کیلو برنج، چهار کیلو مرغ، چهار بسته ماکارونی، دو قوطی روغن مایع، دو بسته حبوبات، رب گوجه فرنگی و... توزیع و جمعاً مبلغ ۵ میلیارد تومان هزینه کرده است. در این مرحله رزمایش توزیع بسته‌ها در سراسر استان جهت گستردگی آن توسط ۲۰۰ گروه جهادی، خیریه‌ها، سمن‌ها و فعالان اجتماعی استان انجام می‌پذیرد.

بر پایه این خبر در مرحله اول رزمایش در ماه مبارک رمضان با اختصاص ۴ میلیارد تومان، ۱۷ هزار بسته معیشتی توزیع شد و در این مرحله هم ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون جهت این طرح هزینه شد.

اهدای کمک‌هزینه معیشتی به کارگران هفت‌تپه

طبق وعده رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، برای ۲ هزار و ۸۶۰ نفر از کارگران هفت‌تپه کمک‌هزینه معیشتی ویژه ایام کرونا واریز شد.

سیدمهدی موسوی مسئول روابط عمومی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در این باره گفت: طبق وعده دکتر مخبر دزفولی رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مبنی بر تخصیص کمک‌هزینه معیشتی به ارزش ۵ میلیون ریال به کارگران شرکت هفت‌تپه، این وعده محقق و برای ۲ هزار و ۸۶۰ نفر واریز شد.

گفتنی است کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در چندماه اخیر نسبت به پرداخت نشدن حقوق، تمدید نشدن دفترچه‌های بیمه تأمین اجتماعی و سایر مطالبات معیشتی خود اعتراض‌هایی داشتند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار