کاربری درمانی ساختمان سینا اطهر بررسی می‌شود
کد خبر: 1009191
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EXH
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۸
تحقیقات تیم جنایی درباره چرایی وقوع حادثه کلینیک سینا اطهر با بررسی احتمال تغییر کاربری ساختمان وارد مرحله تازه‌ای شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  پس از حادثه مرگبار آتش‌سوزی ساختمان کلینیک سینا اطهر در خیابان شریعتی که در جریان آن ۱۷‌پزشک، پرسنل و دوبیمار به طرز دلخراشی به کام مرگ رفتند، تیم جنایی به سرپرستی قاضی شهریاری معاون دادستان تهران و قاضی واحدی بازپرس ویژه قتل تحقیقات تخصصی خود را به صورت شبانه‌روزی برای مشخص شدن علت حادثه و شناسایی مقصران حادثه آغاز کردند. در همان ابتدای تحقیقات پس از تشکیل تیم کارشناسی ۱۱‌نفره تیم‌جنایی ۹‌نفر از اعضای هیئت مدیره و مدیران آنجا را بازداشت کردند. صبح دیروز متهمان در دادسرای امور جنایی تهران مورد بازجویی قرار گرفتند و متهمان درباره چگونگی فعالیت کلینیک و تشکیل آن توضیحاتی دادند. ۹‌متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای تحقیقات در اختیار تیم جنایی قرار گرفتند و قرار شد کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی تحقیقات خود را پیگیری کنند.

همچنین مسئول تأسیسات ساختمان سینا اطهر هم در بازجویی‌ها گفت: من مدتی قبل به عنوان پیمانکار تأسیسات با ساختمان سینا‌اطهر قرار داد بستم و طبق قرارداد هم چنانچه خرابی و مشکلی در تأسیسات به‌وجود می‌آمد، من رفع می‌کردم. وی مدعی شد: حیطه کاری من تعمیرات بود و اینکه محل نگهداری کپسول‌های اکسیژن از نظر ایمنی مناسب بوده یا نه به حیطه کاری من مربوط نمی‌شد و من طبق قرار‌دادم به وظایفم عمل می‌کردم.

استعلام از مراجع ۱۲ گانه

در حالی که قرار است به دستور تیم جنایی چند مدیر دیگر هم به زودی بازداشت شوند و مورد بازجویی قرار بگیرند قاضی پرونده از ۱۲‌مرجع (معاونت درمان وزارت بهداشت، معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، شهرداری، اداره برق، گاز، سازمان استاندارد ایران و...) برای بررسی تخلفات احتمالی ساختمان، نوع کاربری ساختمان، داشتن یا نداشتن مجوز‌های لازم برای بهره‌برداری از ساختمان، ایمن بودن و رعایت نکات و اصول ایمنی و ... استعلام گرفت. از سوی دیگر تیم جنایی به مأموران پلیس دستور داد پس از ثبت شکایت اولیای‌دم افراد کشته شده در این حادثه پرونده را تجمیع و برای بررسی به دادسرای امور جنایی ارسال کنند. بدین ترتیب تحقیقات تیم جنایی و هیئت کارشناسی ۱۱‌نفره دادگستری برای مشخص شدن علت اصلی حادثه و شناسایی مقصران احتمالی دیگر ادامه دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار