سهم ۱۹ درصدی پلیس در کاهش سوانح و حوادث ترافیکی
کد خبر: 1006978
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dxa
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: امروز ۳۳ دستگاه در حوزه حوادث جاده‌ای نقش اصلی دارند و نقش و مسئولیت ناجا در این میان، کمتر از ۱۹ درصد و سهم سایر سازمان‌ها ۸۱ درصد است
سرویس جامعه جوان آنلاین: سردار "سید کمال هادیانفر" در رزمایش ترافیکی تابستانه پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با عنوان "ارتقاء توان و تحرک عملیات پلیس راهور ناجا" اظهار داشت: پلیس راهنمایی و رانندگی براساس قانون و تدابیر فرمانده ناجا سه وظیفه اصلی را عهده دار است؛ که مدیریت ترافیک (شدآمدی) در ۱۰۴۷ شهر و ۲۱۷ هزار کیلومتر طول جاده‌های کشور مسئولیت راهبردی این پلیس است.
وی افزود: تسهیل تردد‌ها در جاده‌ها و مسیر‌های اصلی، فرعی و روستایی با ۴۵ هزار کیلومتر طول از دیگر وظایف اصلی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا است که در کنار این‌ها کاهش سوانح و حوادث ترافیکی و جان باختگان ناشی از تصادفات از دیگر راهبرد‌های اولویت دار این پلیس می‌باشد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: در سال ۱۳۹۲، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص تصادفات و کاهش جان باختگان جاده‌ای بیاناتی داشتند و فرمودند: " یکی از غصه‌هایی که در دل بنده وجود دارد موضوع تلفات سفر‌ها است، خصوصا در ایام عید، هر چقدر ممکن است تلاش کنید تا حوادث به حداقل اقل برسد" (نقل به مضمون).
سردار هادیانفر خاطر نشان کرد: در سال ۹۶، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در بازدید از دانشگاه علوم انتظامی امین به نقش و سهم ناجا در جلوگیری و کاهش حوادث جاده‌ای تاکید و به نقش و مسئولیت سایر دستگاه‌ها نیز اشاره داشتند.
وی ادامه داد: بحمدالله به منظور اجرای فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، در قانون پنج ساله ششم توسعه، کاهش ۳۱ درصدی جان باختگان جاده‌ای به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه متردد در کشور، پیش بینی شده و این مهم بیانگر عزم جدی برای تحقق مطالبه فرماندهی معزز کل قوا است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا خاطر نشان کرد: به لطف و عنایت الهی، حمایت فرمانده و هیئت رئیسه ناجا و البته پشتیبانی دولت، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، وزارت بهداشت، هلال احمر و همه پلیس‌های تخصصی ناجا به ویژه معاونت آماد و پشتیبانی ناجا، پس از دو سال روند افزایشی جان باختگان جاده‌ای با متوسط ۷/۱ دهم درصد، در سال ۹۸ این توفیق حاصل شد که شاهد کاهش ۴/۱ دهم درصدی جان باختگان جاده‌ای باشیم.
وی افزود: امسال برابر آمار پزشکی قانونی و مرفوک ناجا با کاهش جان باختگان جاده‌ای مواجه ایم و امید است که با همراهی همه دستگاه‌های مسئول بتوانیم این روند کاهشی در تصادفات و جان باختگان رانندگی را، حفظ و افزایش دهیم.
رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: امروز ۳۳ دستگاه در حوزه حوادث جاده‌ای نقش اصلی دارند و نقش و مسئولیت ناجا در این میان، کمتر از ۱۹ درصد و سهم سایر سازمان‌ها ۸۱ درصد است که ان شاء الله با مشارکت همه دستگاه‌های مسئول و البته همراهی مردم شاهد تداوم کاهش جان باختگان باشیم.
سردار هادیانفر در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح راهبرد‌های اولویت دار پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در سال جاری پرداخت و گفت: کاهش تصادفات و سوانح، توسعه نظم و انضباط ترافیکی در راه و شهرها، تحول سیستمی، توسعه آموزش و فرهنگ ترافیک و توجه به معیشت و صیانت از کارکنان از جمله این راهبرد‌ها است.
وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۳۰ میلیون خدمت فقط توسط پلیس راهور ناجا به مردم ارائه شده، به تشریح روند هوشمندسازی این پلیس اشاره و بیان کرد: توسعه بستر و سامانه‌های الکترونیکی از جمله اعمال قانون الکترونیکی، شماره گذاری الکترونیکی، ثبت کروکی الکترونیکی و ... از اقدامات راهور ناجا در حوزه هوشمندسازی است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا مطرح کرد: ارائه ۲۲ مورد خدمات پلیسی با استفاده از سامانه‌های هوشمند در دستور کار پلیس راهور ناجا می‌باشد که در کنار این‌ها بهره مندی از ظرفیت‌های هوایی و پهپادی جزء راهبرد‌های انکار ناپذیر این پلیس است که استفاده از این ظرفیت (هوایی و پهپادی) طی هفته گذشته در یک عملیات اجرایی در جاده سمنان، آغاز شد.
به گزارش خبرنگار سایت راهور، سردار هادیانفر با اشاره به برگزاری رزمایش ارتقاء توان و تحرک عملیاتی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا یادآور شد: امروز ۲۶۰ دستگاه خودرو به ناوگان خودرویی این پلیس اضافه می‌شود و ان شاء الله این روند و رویکرد تا پایان سال ادامه دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار