زندگی را از فرکانس شادی گوش کن
کد خبر: 1006516
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dq8
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۵
طبق نظر یک روانشناس معروف از هر پنج نفر، چهار نفر آن‌طور که باید شاد نیستند و شاد نبودن رایج‌ترین حالت ذهنی است. شاید سطح شادی مردم تا این اندازه پایین نباشد، اما آن‌قدر آدم‌هایی که شاد زندگی نمی‌کنند اطراف‌مان زیاد است که وقت شمارش آن‌ها را نداریم. اما نکته خوشحال کننده این است که شادی دست یافتنی است و یک انتخاب است که شما جلوتر از زمان درباره‌اش تصمیم می‌گیرید.
زهرا سروی
سرویس سبک زندگی جوان آنلاین: روزی مجری برنامه معروف تلویزیون پیرمردی را به برنامه‌اش دعوت کرده بود. پیرمرد عجیبی بود. خیلی ساده و با خنده‌ای روی لب به سؤالات مجری پاسخ می‌داد و همه حضار بی‌وقفه مشتاق شنیدن جواب بعدی این پیرمرد بودند و می‌خندیدند. همه او را دوست داشتند و پیرمرد همچنان با شادی و خنده صحبت می‌کرد. دیگر مجری طاقت نیاورد و از پیرمرد پرسید: انگار شما راز شادی را کامل فهمیده‌اید. این را از چهره شما و خنده‌ای که همیشه روی لبان‌تان است، می‌توان حدس زد. پیرمرد گفت: نه هیچ رازی ندارد. من فقط هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوم، انتخاب می‌کنم که شاد باشم یا نباشم و من شاد بودن را انتخاب می‌کنم. به همین سادگی.

طبق نظر یک روانشناس معروف از هر پنج نفر، چهار نفر آن‌طور که باید شاد نیستند و شاد نبودن رایج‌ترین حالت ذهنی است. شاید سطح شادی مردم تا این اندازه پایین نباشد، اما آن‌قدر آدم‌هایی که شاد زندگی نمی‌کنند اطراف‌مان زیاد است که وقت شمارش آن‌ها را نداریم. اما نکته خوشحال کننده این است که شادی دست یافتنی است و یک انتخاب است که شما جلوتر از زمان درباره‌اش تصمیم می‌گیرید.

شاد بودن حق شماست. خالق جهان هستی به تک‌تک ما حق زندگی، حق آزادی و طلب خوشبختی داده است. عادت به شاد بودن با فکر کردن به مطالب خوشحال کننده به وجود می‌آید. هر روز صبح قبل از بیدار شدن و ترک رختخواب چند دقیقه دراز بکشید و افکار خوشحال‌کننده را به ضمیر ناخودآگاه‌تان بفرستید. اجازه بدهید مجموعه‌ای از تصاویر مربوط به اتفاقات خوشحال کننده‌ای که انتظار دارید در طی روز برای شما اتفاق بیفتد، از ذهن‌تان عبور کند. از این تصاویر لذت ببرید به طوری که واقعاً اتفاق افتاده است و شما در حال مشاهده آن هستید. با همان حس هیجان و شادی. از اینکه توانسته‌اید یک روز دیگر زنده باشید، خوشحال باشید. هرگز نباید فراموش کنید که چگونه باید هر روز را جشن گرفت. باید درک کنیم که هر روز هدیه‌ای از طرف خداوند است، اما اگر امروز را از دست بدهیم، هرگز نمی‌توانیم آن را به دست آوریم.

اگر مرتکب این اشتباه شویم که بدبین، مأیوس، شاکی یا عبوس باشیم، در واقع آن روز را هدر داده‌ایم. وقتی هر روزتان را با ایمان آغاز کنید، خداوند هم به فرشتگانش دستور می‌دهد همه چیز را به نفع شما ترتیب دهند. به شما فرصت می‌دهد. افراد مناسب را سر راه‌تان قرار می‌دهد و در‌هایی را به روی‌تان می‌گشاید. خودتان را آماده فزونی و دریافت لطف خداوند کنید.

وقتی هر روز صبح از خواب بر می‌خیزید، نمی‌توانید منتظر بمانید تا ببینید چه روزی در پیش‌رو خواهید داشت. اگر می‌خواهید شاد باشید، باید قاطعانه تصمیم بگیرید که شاد باشید. تاکنون برای‌تان اتفاق افتاده که وقتی صبح از خانه خارج شدید صدای آواز پرندگان را بشنوید که خوشحالند و آواز می‌خوانند؟ انگار همه چیز بر وفق مرادشان است. می‌دانید راز پرنده‌ها چیست؟ آن‌ها می‌دانند که خداوند کنترل همه چیز را در دست دارد و قول داده که خودش از آن‌ها مراقبت کند. به همین دلیل آن‌ها تمام روز را بدون توجه به اوضاع آواز می‌خوانند و از زندگی لذت می‌برند، پس ما هم باید این‌گونه باشیم.

یادتان باشد هر روز صبح شادی را انتخاب کنید و چهره‌ای متبسم داشته باشید. به دل روزتان بزنید و از آن لذت ببرید. نکته مهم اینجاست که در طول روز هم احساس شاد بودن را در خودتان حفظ کنید. شاید در ابتدا کار ساده‌ای نباشد، اما اگر زندگی و ضمیر ناخودآگاه خود را روی مدار شاد بودن تنظیم کنید، کم‌کم عادت به شاد بودن در شما تقویت می‌شود. به محض اینکه افکار مأیوس کننده به سراغ‌تان آمد، بلافاصله افکار مثبت را جایگزین آن کنید. اموری که تحت کنترل ما نیست بیشتر از هر وقت دیگری ما را درگیر افکار و احساسات منفی می‌کند. اما برای آن‌ها هم راهکار وجود دارد و آن این است که خود را به خدا بسپارید و بگویید: «خدایا می‌دانم تو از مشکلات من بزرگ‌تری، تو بر هر چیزی قادر و توانایی، تنها تو می‌توانی من را از این جا رهایی ببخشی، خدایا می‌دانم که هستی و صدایم را می‌شنوی و یقین دارم با تمام عشق خداییت راه را نشانم می‌دهی. خودت گفته ای: «ان ربی قریب مجیب- خدایت به تو نزدیک است و تو را اجابت می‌کند» ... به قول سهراب سپهری «وخدایی که در این نزدیکی است... پس رها و آزاد در لحظه اکنونم زندگی می‌کنم». بی‌شک وقتی خداوند را در مرکز زندگی‌تان قرار دهید، شادی با شما خواهد بود. راز شادی همین است. هر چیز دیگری در درجه دوم اهمیت قرار می‌گیرد.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
0
0
خیلی عالی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار