حرکت نفتکش‌ها رزمایش اقتدار ما بود
کد خبر: 1006326
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dn4
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:
فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه بزرگ‌ترین رزمایش اقتدار ما تحمیل اراده ما و حرکت کشتی‌های ما در دریا‌های آزاد از خلیج فارس تا ونزوئلا بود، گفت: امروز ملت ایران در اوج اقتدار و عزت، مشکلات را پشت سر می‌گذارد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: ‌به گزارش سپاه، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته در آیین تکریم و معارفه فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین، این دانشگاه را از منظر فرماندهی معظم کل قوا محل تولد یک سپاهی توصیف و تصریح کرد: اینجا نقطه ورود جوانان ما به محیطی است که اتصال به بهشت دارد اینجا جز تعلیم احکام جهاد و روش شمشیر زدن در راه خدا رعایت حلال و حرام و اخلاق چیزی وجود ندارد و در این دانشگاه خداوند متعال به زیبایی پرستش می‌شود. وی افزود: پاسداران در دانشگاه شرف پاسداری می‌آموزند و همیشه بهترین و کارآزموده‌ترین فرماندهان انتخاب می‌شوند و این‌ها برگزیدگان و اسوه و الگو و محبوب و دلربا و بر قلب‌ها حاکم هستند.

فضلی تندیس زنده درخشش فضائل است

سرلشکر سلامی در ادامه به ویژگی‌های اخلاقی سردار فضلی اشاره و بیان کرد: روح بلند، بی ریایی، توکل، ازخودگذشتگی و از آبرو‌گذشتن خصلت‌های یادگار پرافتخار و اسوه ماندگار دفاع مقدس، سردار «حاج علی فضلی» است. وی اضافه کرد: علی علَم فضیلت‌های ما و بیرق کرامت ماست؛ علی طی‌کننده راه نیست، بلکه مثل حاج قاسم، «مکتب» است؛ او تندیس زنده درخشش‌ها، فضائل و کمالات است؛ مردی که همه میدان‌های جنگ از جنوب تا شما در کردستان، هشت سال یادآور پیکار و جانبازی‌های او است. او متواضع، اصیل، شریف، مطیع محض امر ولی و در این قامت برجسته، مشعل علامت و ستاره است.

فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد: دوست داشتیم این راه را حاج علی ادامه دهد، اما به واسطه کسالتی که دارد، قدری از کار‌های اجرایی او را کاهش دهیم تا سلامت خود را بازیابد؛ البته او جانشین سردار «نقدی» معاون هماهنگ‌کننده سپاه خواهد شد و این دانشگاه هم از این مشعل استفاده خواهد کرد.

زوال زودرس دشمنان قابل مشاهده است

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: ما برای پاسداری از انقلابی زنده که در حال شکستن کمر دشمنان است، آماده می‌شویم. به فضل الهی امروز شاهد زوال زودرس و شتابدار دشمنان بزرگ‌مان به‌خصوص امریکا هستیم. اگر دامنه جنایت‌های او در جهان آشکار و در امریکا مخفی بود، چهره جنایات آن‌ها امروز در امریکا هم محسوس است؛ به نحوی که ملت امریکا مجبور شده‌اند که پرچم امریکا را آتش بزنند.

همه نماد‌های ساختگی امریکا در حال سقوط است

سردار سلامی افزود: این روز‌ها جهان به سرعت در حال تغییر است و همه نماد‌هایی که امریکا خود آن‌ها را معرفی می‌کرد و تصویری غیرواقعی به جهان ارائه می‌داد در حال سقوط هستند. امریکا در حال پاره پاره کردن تصویری است که از خود ساخته بود و در حال چنگ زدن به آن تصویر غیرواقعی است که از خود ساخته بود. وی ادامه داد: امریکا با مفاهیمی زیبا خود را معرفی می‌کرد، اما آن واقعیت‌های دردآلود جامعه امریکا زیر معانی این مفاهیم مخفی مانده در حال آشکار شدن است. آن‌ها خود را مهد آزادی، اقتدار و حقوق بشر می‌دانستند، اما همه این نماد‌ها فرو ریخت و تمام این معانی رنگ باخت.

فرمانده کل سپاه افزود: امروز چهره امریکا مانند چهره چرک‌آلودی است که شکسته است. امریکا فروپاشیده است؛ چون قوه مرکزی تدبیرش دیگر ناتوان است. وقتی حکمت به قدرت متصل نیست، قدرت عکس خود عمل می‌کند. این چیزی جز افزایش نفرت بیشتر و شلوغ شدن خیابان‌ها نخواهد داشت. هر چیزی که با آن می‌خواستند ما را تمسخر کنند و انقلاب ما را با آن بکشند در مورد خودشان در حال اجرا شدن است.

از شرایط تحریم عبور کردیم، دشمنان ماندند و غرق شدند

سرلشکر سلامی گفت: به اراده الهی و تدبیر رهبرمان، ما از شرایط تحریم گذشتیم، ولی دشمنان ماندند و غرق شدند. امریکا ناتوان از مهار کرونا در بدترین شرایط اقتصادی است؛ اما ایران عزیز با تدابیر و هدایت‌های مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و همدلی و همراهی آحاد مردم و مسئولان در مقابله با کرونا درخشیده است.

وی اضافه کرد: رزمایش کمک مؤمنانه اجازه نداد یک بیمار رها شده در کشورمان وجود داشته باشد و اسلام نشان داد که نسخه سعادت بشر در گرو عبودیت خداوند است. این در حالی است که دو حزب حاکم در امریکا می‌خواهند جهان را تحت تأثیر خود قرار دهند. فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: ما مشق اقتدار کردیم و بزرگ‌ترین رزمایش اقتدار ما تحمیل اراده ما و حرکت کشتی‌های ما در دریا‌های آزاد از خلیج فارس تا ونزوئلا بود. امروز ملت ایران در اوج اقتدار و عزت، مشکلات را پشت سر می‌گذارد. مشکلات ذیل اراده و ایمان این ملت قابل حل شدن هستند و ما به‌عنوان پاسدار انقلاب برای حل مشکلات به همراه بسیج آماده هستیم.

پاسداران باید قادر باشند دشمن را تا دور دست تعقیب کنند

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: پاسداران تعلیم‌دیده در این دانشگاه باید قادر به تعقیب دشمنان در دوردست‌ها باشند.
 
سرلشکر سلامی درخصوص سردار «اباذری» جانشین فرمانده سابق دانشگاه افسری امام حسین (ع) نیز اظهار داشت: سردار اباذری مسئولیت یگان رزمی حمله‌کننده به اسکله‌های نفتی عراق را برعهده داشت و ابتکار عمل نقطه کانونی او است؛ علاوه بر این، چابکی، سخت‌کوشی، ولایت‌پذیری، هجرت و جهاد نیز از دیگر خصوصیات اباذری است و ایشان مجدداً در نیروی دریایی به خدمت ادامه خواهد داد. فرمانده کل سپاه در پایان با اشاره به ویژگی‌های فرمانده جدید دانشگاه افسری امام حسین (ع) بیان کرد: سردار غلامی هم در سپاه به تقوا، اخلاص و سختکوشی شهره است؛ بنابراین امیدواریم وی که پرچم این دانشگاه را به دست می‌گیرد، این راه را با قوت و جدیت ادامه دهد.

فرمانده کل سپاه روز گذشته در حکمی سردار «نعمان غلامی» را به فرماندهی دانشگاه افسری امام حسین، «سردار علی فضلی» را به‌عنوان جانشین معاون هماهنگ‌کننده سپاه و «احمد سعیدی» را به ریاست سازمان بسیج عشایری کشور منصوب کرد.

تکلیف ما تربیت پاسدار برای جهاد در راه خداست

جانشین معاون هماهنگ‌کننده سپاه با بیان اینکه آنچه مورد انتظار نایب امام زمان (عج) است پاسدار تراز انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: تکلیف ما آماده کردن پاسداری است که برای جهاد در راه خدا مشق شهادت کند.

سردار سرتیپ پاسدار علی فضلی، جانشین معاون هماهنگ‌کننده سپاه در آیین تودیع و معارفه فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین اظهار داشت: خدا را شاکرم که توفیق یار شد در قطعه‌ای از بهشت پاسداران یعنی دانشگاه امام حسین که همه ساله شاهد حضور و خیرات نایب امام زمان (عج) است حضور داشتم. امروز از بیانات یار صادق امامین انقلاب اسلامی سرلشکر سلامی عزیز درباره خودم شرمنده شدم و من لایق تعابیر و تعاریف ایشان نبودم. وی با بیان اینکه در حوزه کار‌های زیربنایی نیاز به تقویت بنیه تربیتی، علمی و آموزشی و پژوهشی داریم، عنوان کرد: قریب به ۲۰۰۰ درس در دانشگاه وجود دارد که با تشکیل قرارگاه امام صادق موفق شدند از هدف‌گذاری که از اواخر سال ۹۷ شروع شد، حدود ۱۲۰ جلد کتاب را مطابق با خطوط ترسیم شده تدوین کنند و این اقدامات خداپسندانه اعضای هیئت علمی دانشگاه تبدیل به ۱۲۰ جلد کتاب شده است.

قدردانی شرکت‌های نفتکش و کشتیرانی از رهبر انقلاب

شرکت‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی و ملی نفتکش طی نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی از پیام ایشان به دریانوردان به عنوان سربازان انقلاب در بخش حمل و نقل دریایی قدردانی کردند.

به گزارش مهر در نامه مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره، مدیران و کارکنان این شرکت به مقام معظم رهبری آمده است: «پیام تشکر محبت‌آمیز، پدرانه و امیدبخش حضرتعالی خطاب به کارکنان نفتکش‌های اعزامی به ونزوئلا که برای حراست از منافع ملی و در راستای منویات نظام جمهوری اسلامی ایران در زمینه اقتصاد مقاومتی و مبارزه با تحریم‌های ظالمانه امریکا، قهرمانانه مبارزه کردند، ما را سرشار از شوق و سپاس کرد». در ادامه این نامه آمده است: «شرکت ملی نفتکش ایران، چه در زمان جنگ نفتکش‌ها و چه در تحریم‌های ظالمانه، همواره در خط مقدم صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی بوده و همواره تلاش کرده است وظیفه بزرگی را که بر عهده‌اش گذاشته شده است به نحو احسن انجام دهد.»

روز دوشنبه پس از بازگشت مقتدرانه کشتی‌های ایرانی حامل بنزین به ونزوئلا، رهبر معظم انقلاب در پیامی به خدمه این کشتی‌ها نوشتند: «به همه شما عزیزان، کاپیتان و کارکنان کشتی خداقوت می‌گویم. کار بزرگی کردید. حرکت شما حرکتی جهادی بود. کشور را سرافراز کردید.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار