عارف و جهانگیری کاندیدای اصلاح‌طلبان در ۱۴۰۰ هستند
کد خبر: 1005755
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ddr
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۵
دبیر کل حزب پیشرو اصلاحات:
گزارشی که عارف به عنوان رئیس فراکسیون امید داد، برای برخی اصلاح‌طلبان قانع‌کننده نبود. آن‌ها می‌خواهند گزارش مبتنی بر آمار دقیق باشد. از سویی قصد او برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ هم جالب توجه است. چه آنکه او با انتقادات بسیاری در مورد نحوه عملکردش در مجلس مواجه است و از سویی دیگر هم، کاندیداتوری او در سال ۹۲ در کنار حسن روحانی، باعث شد تا رهبران اصلاحات به او دستور انصراف بدهند و او با دلخوری و بدون نام بردن از روحانی و دعوت حامیانش به دادن رأی به او، از انتخابات کنار کشید.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: علی صوفی، دبیر کل حزب پیشرو اصلاحات در گفتگو با راه دانا، در تحلیل نامه محمدرضا عارف گفت: در بررسی علت نوشتن چنین نامه‌ای از سوی رئیس فراکسیون امید دلایل و گمانه‌زنی‌های فراوانی وجود دارد که از جمله آن برنامه‌ریزی برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ نیز مفروض است.

عارف با آمار و ارقام گزارش بدهد

وی با بیان اینکه مرسوم است وقتی کسی در جایی مسئولیت داشته پس از پایان دوره مسئولیت گزارشی از عملکرد خود ارائه کند، افزود: اقدام آقای عارف در ارائه گزارش از عملکرد فراکسیون امید مجلس دور از انتظار نبود زیرا درباره عملکرد این فراکسیون قضاوت‌های متعددی وجود دارد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه مسئولان اجرایی همواره در ارائه گزارش عملکرد خود بر آمار و ارقام استناد می‌کنند، تصریح کرد: پس از پایان کار مجلس دهم آقای لاریجانی در کسوت ریاست مجلس گزارشی از عملکرد مجلس ارائه داد که در بسیاری از موارد مبتنی بر آمار و ارقام بود و خوب است که آقای عارف نیز گزارش خود را براساس آمار ارائه دهد تا مشخص شود در مدت نمایندگی وی در مجلس به عنوان رئیس فراکسیون امید چه مصوباتی از سوی این فراکسیون دنبال شده و چه اقداماتی به نتیجه رسیده است.

عارف کوتاهی‌هایش را به مردم بگوید

صوفی با بیان اینکه عارف در گزارش تکمیلی خود باید عملکرد دولت در چهار سال فعالیت مجلس دهم را نیز بررسی کند، تصریح کرد: باید سهم دولت و مجلس و نیز سهم فراکسیون امید در این ناکارآمدی‌ها مشخص شود. دبیر کل حزب پیشرو اصلاحات با بیان اینکه اگر آقای عارف قصد کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ را دارد باید به عنوان نماینده مردم خود را صادقانه مورد نقد قرار دهد، تأکید کرد: عارف به مردم بگوید در چهار سال گذشته کجا‌ها کوتاهی کرده است.

صوفی با بیان اینکه بسیاری از کسانی که در لیست امید قرار گرفتند با این فراکسیون همراهی نکردند و راه خودشان را عوض کردند، گفت: همین تغییر رفتار باعث شد عارف در انتخابات ریاست مجلس شکست بخورد، حتی بودند چهره‌های شاخص اصلاحات که برای ریاست مجلس به جای عارف از لاریجانی حمایت کردند.

در حمایت از لاریجانی مطامعی برای اصلاح‌طلبان وجود دارد

وی درباره اینکه چرا عارف در هر انتخاباتی ناکام مانده و فرصت تکیه زدن بر کرسی ریاست را به دست نمی‌آورد، گفت: بخشی از این مسئله مربوط به کاراکتر شخصیتی عارف و بخشی هم مربوط به محافظه‌کاری‌ها و خودبزرگ‌بینی‌هایی می‌باشد که در بین اصلاح‌طلبان به وجود آمده است.

دبیر کل حزب پیشرو اصلاحات با بیان اینکه برخی اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰ به آقای لاریجانی چراغ سبز نشان می‌دهند، گفت: حمایت اصلاح‌طلبان از لاریجانی بی‌دلیل نیست، بلکه مطامعی از قبل این مسئله برای اصلاح‌طلبان وجود دارد، همانطور که در جریان ریاست مجلس هم اصلاح‌طلبان در حمایت از لاریجانی به دنبال مطامعی خارج از جریان اصلاح‌طلبی و حتی منافع ملی بلکه بیشتر به دنبال منافع شخصی بودند. بسیاری تلاش کردند که آقای خاتمی هم در جریان انتخاب رئیس مجلس از لاریجانی حمایت کند، اما وی نپذیرفت و از عارف حمایت کرد.

قصد عارف کاندیداتوری برای ریاست جمهوری است

صوفی با بیان اینکه شواهد حاکی از آن است که عارف خود را برای انتخابات ۱۴۰۰ آماده می‌کند، گفت: علت عدم ثبت نام عارف برای انتخابات مجلس نیز همین بود.

وی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان در حمایت از کاندیدا‌های انتخاباتی دیگر نمی‌توانند بر رویکرد سلبی تکیه کنند، گفت: باید صرفاً بر شاخص‌های اصلاح‌طلبی تکیه کنیم و ملاک انتخاب کاندیدا‌های مورد حمایت اصلاح‌طلب شناخته شده باشد.

دبیر کل حزب پیشرو اصلاحات با بیان اینکه اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ دو کاندیدای شاخص خواهند داشت، عنوان کرد: در صورت تأیید صلاحیت، عارف و جهانگیری دو کاندیدای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری هستند که البته بعید نیست این بار عارف به نفع جهانگیری کنار بکشد.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
علیرضا نیکرو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
0
0
عارف
جهانگیری
جلیلی
رضایی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار