۱۱۷ تانکر حامل نفت ارزان در راه چین است
کد خبر: 1003688
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D6W
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱
۱۱۷نفتکش بسیار بزرگ با ظرفیت حمل ۲میلیون بشکه نفت‌خام به سمت چین می‌روند تا بین اواسط ماه مه تا اواسط اوت نفت خود را در بنادر این کشور تخلیه کنند؛ یعنی چین طی سه ماه آینده حداقل ۲۳۰ میلیون بشکه نفت دریافت می‌کند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش اویل پرایس، در حالی که سایر کشور‌های دنیا به تدریج از تعطیلی‌های ناشی از ویروس کرونا خارج می‌شوند، چین از قیمت فوق‌العاده پایین نفت برای ذخیره آن بهره می‌برد. تقاضای نفت جهان از سوی بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت دنیا رو به افزایش است. در حال حاضر ۱۱۷ نفتکش بسیار بزرگ با ظرفیت حمل ۲ میلیون بشکه نفت‌خام به سمت چین می‌روند تا بین اواسط ماه مه تا اواسط اوت نفت خود را در بنادر این کشور تخلیه کنند. اگر این نفتکش‌های بزرگ حامل محموله‌های استاندارد نفت خام باشند، بدین معناست که چین طی سه ماه آینده حداقل ۲۳۰ میلیون بشکه نفت دریافت می‌کند. این ناوگان از نفتکش‌ها از نظر تعداد بزرگ‌ترین ناوگانی است که تا حالا عازم بزرگ‌ترین واردکننده نفت دنیا شده است.

بسیاری از محموله‌های نفتی این ناوگان در ماه آوریل خریداری شده است، یعنی زمانی که قیمت نفت پایین‌تر از سطح فعلی بود و نفت خام وست تگزاس اینترمدیت امریکا تا محدوده منفی سقوط کرده بود.

ماه گذشته پالایشگاه‌های چین که از تعطیلی‌های اعمال شده برای مهار گسترش ویروس کرونا خارج شده بودند، نفت بسیار ارزان آلاسکا، کانادا و برزیل را خریداری می‌کردند و از تخفیف‌های هنگفتی که بسیاری از درجات نفت خام به چین پیشنهاد می‌دادند بهره می‌بردند. این در شرایطی بود که هیچ تقاضایی از سایر نقاط دنیا برای نفت وجود نداشت. همچنین تخمین‌زده می‌شود چین در سه ماهه اول ۲۰۲۰ از شرایط قیمت پایین نفت استفاده کرده و با دو برابر مقدار قبلی ذخایر استراتژیک خود را پر کرده باشد. به این ترتیب چین با فرستادن واردات نفت خود به ذخایر استراتژیک به‌جای کاهش حجم واردات، به نحوی از بازار نفت در بحبوحه کاهش تقاضا حمایت کرده است.

نفت خام چین در ماه آوریل با افزایش تقاضا برای سوخت و آغاز فعالیت پالایشگاه‌ها تا ۸۴ /۹ میلیون بشکه در روز افزایش یافت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار