فرهنگ‌و‌هنر - جشنواره فیلم فجر
جشنواره فیلم فجر
«میلاد دخانچی» گفت:هالیوودی بودن فیلم «روز صفر» این نگران کننده است و به هیچ وجه قابل دفاع نیست. فیلم «روز صفر» نسبتی با این باور‌ها ندارد و تعارض جدی است. به نظر من «روز صفر» فیلمی ضدملی است.
«خورشید» بهترین فیلم جشنواره فجر شد
آیین اختتامیه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در حالی برگزار شد که فیلم «خورشید» مجید مجیدی عنوان بهترین فیلم را از آن خود کرد و دو فیلم «روز صفر» و «شنای پروانه» بیشترین سیمرغ را گرفتند.
نگاهی کوتاه به چند فیلم در جشنواره فیلم فجر
نکته قابل تامل در این دوره از جشنواره، وجود انبوهی از فیلم‌های متوسط و معمولی بود. فیلم‌های که نه می‌شود گفت ضعیف هستند، نه از چنان ساختاری برخوردارند که بشود به آن‌ها گفت فیلم خوب یا خیلی خوب.
«شهاب حسینی» در نشست خبری جشنواره فیلم فجر
شهاب حسینی گفت: من قبلا گفتم مردم اگر صدای رسایی داشته باشند و از همین تریبون جشنواره در قالب فرهنگ حرف بزنند دیگر نیازی نیست که به خیابان‌ها بروند، با قهر کردن چیزی حل نمی‌شود، می‌گویند من قهر می‌کنم و جشنواره نمی‌آیم خب نیا، مگر با نیامدن من و یا شما اتفاقی می‌افتد.
نتیجه شمارش آرای فیلم‌های نمایش داده شده در روز ششم جشنواره فیلم فجر (۱۷ بهمن ماه) توسط ستاد انتخاب فیلم برگزیده از نگاه تماشاگران جشنواره فیلم فجر اعلام شد.
۸ فیلم برتر آرای مردمی تا چهارشنبه ۱۶ بهمن معرفی شد.
فیلم سینمایی "شین" شنبه ۱۹بهمن یک سانس نمایش در سینمای رسانه خواهد داشت.
۹ فیلم برتر آرای مردمی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر تا پایان روز چهارم اکران فیلم‌ها اعلام شد.
نگاهی به روز سوم جشنواره فیلم فجر
فیلم‌های خوب به مرور در حال رسیدن به جشنواره و نمایش هستند. در روز سوم در سالن اهالی رسانه سه فیلم «روز صفر»، «ابر بارانش گرفته» و «آبادان یازده ۶۰» به نمایش درآمد که رضایت عموم مخاطبان را در پی داشتند.
۱۰ فیلم برتر آرای مردمی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد.