پاکت هدیه یکی از امکانات شناخته‌شده در اپلیکیشن بله است که امکان ارسال و دریافت عیدی را بدون در نظر گرفتن فاصلهٔ مکانی و زمانی برای همه فراهم کرده است. 
استارت‌آپ جدید دانش‌آموختگان دانشگاه ام‌آی‌تی به کاهش مصرف انرژی در حوزه هوش مصنوعی کمک خواهد کرد.
دانشگاهیان باید نسبت به تبیین ابعاد مختلف انتخابات و نیز آثار محلی، ملی و بین المللی حضور گسترده مردم وارد میدان شوند و نسبت به روشنگری آحاد مردم اقدام کنند.
معاون علمی فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به راه اندازی پارک علم و فناوری مشترک ایران و ازبکستان گفت: مکانی هم برای این پارک علم و فناوری مشخص شده که احتمالا در شهر سمرقند و در کنار دانشگاه این شهر خواهد بود.
فعالیت‌های استارتاپی حوزه مدیریت پسماند، فرآیند جمع‌آوری آن، آموزش و فرهنگ‌سازی، بازیافت و فروش مجدد پسماند و غربالگری پسماند از اهمیت بسزایی برخوردار است.
رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: به اعتبار گزارش یک نهاد بین‌المللی که البته هنوز به طور رسمی منتشر نشده است، ایران رتبه هفتم دنیا را در زمینه نیروی انسانی ماهر در حوزه هوش مصنوعی در اختیار دارد. به اعتقاد بنده در حوزه‌های سلامت و دارو نیز ما از ظرفیت بالایی برخورداریم.
چین که قصد دارد در توسعه هوش مصنوعی مولد و مدل‌های زبانی بزرگ نیز به رقیبی برای آمریکا تبدیل شود بیش از ۴۰ مدل هوش مصنوعی را برای استفاده عموم تایید کرده است.
مدیر عامل خبرگزاری فارس در آئین رونمایی از پلتفرم جدید فارس گفت: «فارس آینده» علاوه بر رسمیت و حفظ چارچوب‌های اصلی یک خبرگزاری رسمی، از ظرفیت تعامل با مخاطب بهره خواهد گرفت.
در پیش نویس سند هوش مصنوعی
در پیش نویس سند ملی هوش مصنوعی علاوه بر تدوین راهبرد‌ها و اقدامات ملی، محور‌های اولویت‌دار و کلان‌پروژه‌های به‌کارگیری هوش مصنوعی در ۹ بخش مشخص شده است.
فناوری‌های خنک‌کننده پیشرفته و مواد بازتابنده می‌توانند دمای ریاض را تا ۴.۵ درجه سانتیگراد کاهش دهند. این راه حلی برای مبارزه با گرمای سوزان بیابان است.