تغییر تمهیدات کمیته صیانت از حریم با توجه به گسترش کرونا در کشور
کد خبر: 995709
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B1p
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
مدیر کل حریم شهر تهران خبر داد:
با توجه به گسترش تخلفات در حریم شهر تهران به ویژه در روز‌های پایانی سال و نوروز از یک سو و شرایط کشور به دلیل خطر گسترش ویروس کرونا، کمیته صیانت از حریم شهر تهران تمهیدات جدیدی را اتخاذ کرد.
به گزارش جوان آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، مجتبی شکری مدیرکل حریم اقدامات این اداره را به منظور حفظ جان شهروندان و کارکنان شهرداری و هم چنین ضرورت حفظ و نگهداری از حریم شهر تهران اعلام کرد.
مجتبی شکری با بیان اینکه طبق بخشنامه‌ای تا پانزدهم فرودین ۹۹ هر گونه عملیات عمرانی در حریم محدود شده است، گفت: این محدودیت برای تمامی فعالیت‌های عمرانی شامل ساخت و ساز، فنس کشی، تعمیرات و ... است به گونه‌ای که شامل عملیات دارای پروانه ساخت هم می‌شود.
وی افزود: آماده باش نیرو‌های شهربان و حریم بان یکی دیگر از اقدامات اداره کل حریم در ایام نوروز هر سال بوده است که در قالب شیفت‌های منظم و تقویت نیرو‌های کشیک انجام می‌شده که امسال این فعالیت‌ها با رعایت کلیه پروتکل‌های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص مقابله با ویروس کرونا صورت می‌گیرد.
شکری گفت: بر این اساس تعداد نیرو‌های داخل هر ماشین به منظور رعایت فاصله استاندارد افراد، کاهش یافته و نیرو‌ها موظفند با استفاده از ماسک و دست کش بدون پیاده شدن از ماشین به حفاظت از حریم بپردازند.
مدیرکل حریم گفت: علاوه بر این طی دستور قضایی و همکاری ویژه پلیس با شهرداری تهران در مواردی که نیاز باشد، امکان دستور جلوگیری یا تخریب ساخت و ساز‌های غیرمجاز افراد سودجو برای شهرداری فراهم شده تا صیانت از حریم به درستی انجام شود و برای برخورد با متخلفان درگیر حکم‌های قضایی نشویم.
شکری تأکید کرد: به منظور صیانت از حریم شهر تهران پل ارتباطی بین شهرداری و شهروندان تهرانی نیز فعال است تا شهروندان بتوانند با استفاده از سامانه ۱۳۷ گزارش ساخت و ساز‌های غیر مجاز و تخلفات را ارائه کنند. پس از اعلام گزارش‌های مردمی همکاران سامانه ۱۳۷ از طریق نواحی شهرداری موارد را پیگیری می‌کنند، تا گشت‌های عوامل حریم بان به سرعت وارد عمل شوند.
مدیر کل حریم اظهار داشت: اقدام دیگری که صورت خواهد گرفت، گشت مشترک شهرداری و جهاد کشاورزی در مناطق دارای اراضی کشاورزی است که در این مورد هم هر جا لازم باشد با حکم مستقیم جلوی هرگونه تخلفی گرفته می‌شود و برای رسیدن به این هدف برنامه ریزی‌های دقیقی طی هماهنگی با سازمان امور اراضی کل کشور و جهاد کشاورزی استان تهران انجام شده است.
وی با بیان اینکه ایام نوروز جزو زمان‌هایی است که افراد سودجو تخلفات خود را انجام می‌دهند، گفت: خوشبختانه طی سه سال گذشته با برنامه ریزی‌های صورت گرفته در این بازه زمانی کمترین تخلفات و بیشترین پیشگیری را
داشته ایم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار