دعای هفتم صحیفه سجادیه که رهبر انقلاب آن را توصیه کردند
کد خبر: 993815
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AXH
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۱
رهبر معظم انقلاب روز گذشته در جریان برنامه هفته درختکاری و غرس نهال درباره رعایت دستورالعمل‌های پیشگیرانه برای حفاظت از ویروس کرونا نیز سخن گفتند و در بخشی از سخنانشان مردم را به قرائت دعای هفتم صحیفه سجادیه توصیه کردند.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: مقام معظم رهبری صبح دیروز پس از اینکه به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، دو اصله نهال میوه غرس کردند، در سخنانی با تأکید بر دعای هفتم صحیفه سجادیه عنوان کردند: دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش‌مضمونی است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت. متن دعای هفتم صحیفه سجادیه که دیروز رهبر انقلاب خواندن آن را به مردم توصیه کردند به شرح زیر است:

ترجمه دعای هفتم:‌ای آن که گرهِ کار‌های فرو بسته به سر انگشت تو گشوده می‌شود و‌ای آن که سختی دشواری‌ها با تو آسان می‌گردد و‌ای آن که راه گریز به سوی رهایی و آسودگی را از تو باید خواست.

سختی‌ها به قدرت تو به نرمی گرایند و به لطف تو اسباب کار‌ها فراهم آیند. فرمانِ الهی به نیروی تو به انجام رسد و چیزها، به اراده تو موجود شوند و خواستِ تو را، بی‌آنکه بگویی، فرمان برند و از آنچه خواستِ تو نیست، بی آنکه بگویی، رو بگردانند. تویی آن که در کار‌های مهم بخوانندش و در ناگواری‌ها بدو پناه برند. هیچ بلایی از ما برنگردد مگر تو آن بلا را بگردانی و هیچ اندوهی بر طرف نشود مگر تو آن را از دل برانی.‌ای پروردگار من، اینک بلایی بر سرم فرود آمده که سنگینی‌اش مرا به زانو درآورده است و به دردی گرفتار آمده‌ام که با آن مدارا نتوانم کرد. این همه را تو به نیروی خویش بر من وارد آورده‌ای و به سوی من روان کرده‌ای. آنچه تو بر من وارد آورده‌ای، هیچ کس باز نَبَرد و آنچه تو به سوی من روان کرده‌ای، هیچ کس برنگرداند. دری را که تو بسته باشی، کس نگشاید و دری را که تو گشوده باشی، کس نتواند بست. آن کار را که تو دشوار کنی، هیچ کس آسان نکند و آن کس را که تو خوار گردانی، کسی مدد نرساند. پس بر محمد و خاندانش درود فرست.‌ای پروردگار من، به احسانِ خویش دَرِ آسایش به روی من بگشا و به نیروی خود، سختی اندوهم را درهم شکن و در آنچه زبان شکایت بدان گشوده‌ام، به نیکی بنگر و مرا در آنچه از تو خواسته‌ام، شیرینی استجابت بچشان و از پیشِ خود، رحمت و گشایشی دلخواه به من ده و راه بیرون شدن از این گرفتاری را پیش پایم نِه و مرا به سبب گرفتاری، از انجام دادنِ واجبات و پیروی آیین خود بازمدار.‌ای پروردگارِ من، از آنچه بر سرم آمده، دلتنگ و بی‌طاقتم و جانم از آن اندوه که نصیب من گردیده، آکنده است و این در حالی است که تنها تو می‌توانی آن اندوه را از میان برداری و آنچه را بدان گرفتار آمده‌ام دور کنی. پس با من چنین کن، اگر چه شایسته آن نباشم،‌ای صاحب عرش بزرگ.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار