مجلس یازدهم نیامده برایش نسخه پیچیدند
کد خبر: 993376
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AQC
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶
من فکر می‌کنم آقای روحانی شرایط سختی در یک سال آینده خواهد داشت مگر اینکه به اصولگرایان تفهیم شود که از این مبارزه نامطلوب که ضرر آن به جامعه و حاکمیت می‌خورد دست بردارند و احساس کنند وظیفه دارند پایه‌های نظام را تقویت کنند.

اشرف بروجردی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در گفتگو با روزنامه آرمان، رأی ۲۴ میلیونی روحانی را مقابل منتخبان ملت در مجلس شورای اسلامی قرار داده و گفته اگر مجلس یازدهم بخواهد روحانی را به چالش بکشد، در واقع مقابل رأی مردم ایستاده است!

بروجردی بدون اشاره به جایگاه خانه ملت به عنوان نهاد ناظر دولت گفته است: آقای‌روحانی ۲۴ میلیون رأی همراه خود داشته و این‌ها کسانی بودند که بعضاً تعداد آرای‌شان به ۵۰۰،۶۰۰‌هزار رأی هم نمی‌رسیده است. حال اینکه بخواهند خود را مدعی بدانند و رئیس جمهور را زیر سؤال ببرند نوعی تعارض و تقابل با جامعه و مردم است و کاهش آرامش مردم را به همراه خواهد داشت. بنابراین اگر این رویه را پیش بگیرند معلوم می‌شود که تشخیص مردم درست بوده که مشارکت جدی نداشتند، چون این‌ها با این رفتار‌ها نمی‌توانند نماینده واقعی مردم باشند». این فعال سیاسی از هم اکنون مشکلات احتمالی اقتصادی را متوجه مجلس کرده و ادعا کرده است: «تقابل مجلس یازدهم با روحانی مشکلات اقتصادی را افزایش می‌دهد». وی البته توضیح نداده است که ریشه این لولونمایی‌ها از مجلس یازدهم و القای تقابل با دولت از کجا و چگونه نشئت گرفته است.

بروجردی در این گفتگو، با این توجیه عجیب که میزان رأی رئیس جمهور از نمایندگان مجلس بیشتر است، به این نتیجه رسیده است که نماینده مجلس حق نظارت بر عملکرد دولت را ندارد. این در حالی است که بر طبق قانون، نمایندگان مجلس حق پرسش از وزرا و حتی استیضاح وزیر را نیز دارند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار