بزرگ‌ترین نمایشگاه گردشگری جهان پس از ۵۴ سال لغو شد
کد خبر: 993162
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AMk
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۸
به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا
سرويس فرهنگ و هنر جوان آنلاين: نمایشگاه ITB برلین به عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه گردشگری در جهان از سوی دولت فدرال آلمان و به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برای اولین بار پس از ۵۴ سال لغو شد.
به گزارش مهر، نمایشگاه گردشگری آلمان قرار بود از ۱۴ اسفند ماه در شهر برلین به مدت پنج روز برگزار شود. برای برگزاری این نمایشگاه هزینه‌های زیادی شده بود و بسیاری از کشور‌ها نیز حضور داشتند. حتی ایران نیز قرار بود در این نمایشگاه پاویون داشته باشد، اما به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا این نمایشگاه پس از چندین دوره برگزاری، از سوی دولت آلمان لغو شد. این در حالی است که پیش از این وقایع مهم تاریخی دیگر در جهان نتوانسته بودند جلوی برگزاری این نمایشگاه گردشگری بزرگ را بگیرد. در نمایشگاه گردشگری برلین بیش از ۲۰۰ هزار تورگردان، فعال گردشگری، ایرلاین، هتلدار و… از بیش از ۱۸۰ کشور جهان شرکت می‌کردند تا برای گردشگری جهان در سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی و مخاطبانی برای خود جذب کنند. مسئولان بهداشت دولت آلمان از مسئولان نمایشگاه گردشگری خواسته بودند تا در فضای سربسته نمایشگاه سلامت شرکت‌کنندگان را تضمین کنند، اما از آنجا که شرکت‌کنندگان از کشور‌های بسیاری در یک بازه زمانی کوتاه به نمایشگاه می‌آمدند متولیان ترجیح دادند تا برای سلامت شهروندان آلمانی و شرکت‌کنندگان امسال این نمایشگاه را به رغم خسارت‌های فراوان دولت‌ها و کشور آلمان برگزار نکنند. سایت نمایشگاه گردشگری برلین چند ساعت پیش اعلام کرده بود که ساعت ۲۰ امشب ۲۸ فوریه تصمیم‌گیری برای لغو یا ادامه برگزاری نمایشگاه را اعلام می‌کند که در نهایت در بیانیه‌ای نوشت: «براساس تصمیم دولت فدرال آلمان این نمایشگاه برای اولین بار در تاریخ گردشگری جهان برگزار نخواهد شد.»
چین، ایران، ایتالیا و کره‌جنوبی از نظر برگزارکنندگان این نمایشگاه جزو کشور‌هایی بودند که دارای ریسک بیشتری برای شرکت در نمایشگاه بودند از ایران نیز نسبت به اهالی شهر قم این حساسیت را داشتند به نحوی که اسم این استان نیز در فهرست نمایشگاه آورده شده است. مسئولان نمایشگاه برلین پیش از این اعلام کرده بودند که شرکت‌کنندگان از این کشور‌ها باید هنگام ورود به آلمان کارت سلامت داشته باشند و ممکن است هنگام ورود از آن‌ها سؤالاتی شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار